Pomoc Konfiguracja zgodnych kamer

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam, posiadam dwie zgodne kamery AVTECH 457 oraz Vivotek 8155HP
Problem w tym, że po podłączeniu i konfiguracji kamer widać w miniaturkach , że kamery są i wyświetlają obraz jednak gdy wchodzę na monitoring, żeby faktycznie zobaczyć obraz to niestety go nie ma. Status jest cały czas łączenie a powinno być "połączono" Restartowałem qnapa jak i samów usługę ale dalej nic - ktoś ma jakiś pomysł ? Firmwer najnowszy z października.
Qcam.jpg
 
Wcześniej miałem TS 219 IIP i tego problemu nie było. Jednak są to nowe kamery i wcześniej ich nie miałem.
Jak konfigurowałem ? najzwyczajniej jak tylko się da zgodnie z opisem. Wcześniej instalacja w sieci. Bezproblemowy dostęp przez przeglądarkę. Nic ni zmieniane i nic nie ustawiane. Potem odpalenie sv5 i wybor kamery>model>nr ip>port>nazwa użytkownika>hasło >zapisz i tyle.
Zawsze tak robiłem.
 
Jeśli konfigurowałeś kamery do pracy po jakimś mini podstawowym protokole lub np. Generic JPEG to zapewne nie musiałeś przekierowywać portu RTSP (Real-Time Streaming Protocol).

PS. Jeśli kamery są w tej samej sieci zewnętrznej to pamiętaj, aby ustawić na nich dwa różne porty RTSP.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus