Pomoc Konta użytkowników w aplikacji Qfile.

damiannet

Nowy użytkownik
Noobie
8 Czerwiec 2017
8
2
3
35
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Hej. Od ponad 5 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem TS253a, ale nadal nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą. Być może dla was będzie to trywialne i mi powiecie.
Poprzednio miałem WD cloud i tam zakładałem użytkownikom konta na stronie wd i podpinalem je pod aplikacje. Czyli z jednego NASa korzystało kilka osób. Mama miala apk na telefonie i przez dane z maila logowała sie tylko do swoich folderów. To samo tata itd...

Teraz pobieram Qfile i prosi mnie o odnalezienie qnapa w sieci. Ok ale ja nie chce przez wifi tylko przez sieć GSM. Wiec 2 opcja to QiD. No tak jako admin to śmiga idealnie. Tak samo Vcam, photo video station itd. Ale jak zrobic aby każdy z użytkowników miał swój folder na qnapie i mógł się logować z telefonu ?

Dziękuję i pozdrawiam.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Dziękuję za odpowiedz, jednak nadal stoję w tym samym miejscu.

Wszystko co widać ma screenach miałem już zrobione. doinstalowałem tylko certyfikast SSL ten "Let's encrypt ", ten darmowy.

I pytanie co teraz ? Na telefonie mam aplikację Qfile i jak się zalogować na nią przy użyciu konta innego użytkownika niż admin ?

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • 1.png
    1.png
    18,8 KB · Wyświetleń: 43
  • 2.png
    2.png
    33,6 KB · Wyświetleń: 46
  • 3.png
    3.png
    34,4 KB · Wyświetleń: 44
Ok, ale to nie wyjasnia jakich danych mam uzyc aby zalogowac sie w aplikacji qfile.

Hmm

Edit

Po odpaleniu aplikacji Qfile wyskakuje okno logowania gdzie muszę podać dane: maila i hasło. A przecież zwykłem użytkownikowi nie podam danych admina.
W WD było tak że na ich stronie clouda rejestrowałem maila i hasło. Przesyłałem np znajomemu te dane logowania i już mógł się zalogować.
 

Załączniki

  • IMG_20171110_144504.jpg
    IMG_20171110_144504.jpg
    693,4 KB · Wyświetleń: 32
To nie jest chyba qFille co pokazujesz na zdjęciu.

W Q fille powinno być coś takiego:
upload_2017-11-13_9-52-29.png


Moja nażeczona ma dostęp do swojego katalogu, więc bez problemu mozna zrobic to co chcesz osiagnąć. Trzeba zalożyć użytkowników tutaj:
upload_2017-11-13_9-53-27.png


Pobrać aplikację stąd:
Qfile – Aplikacje na Androida w Google Play

I wpisac poświadczenia które tam podałeś.

A i uwaga najpierw załóż konto na qnapcloud.com. By Twój NAS był widziany w WAN. Możesz to zrobić bez tego podając bezpośrednio IP swojego Nasa na zewnątrz.