Pomoc Kontener VeraCrypt na NAS - czy to dobry pomysł?

Bamasera

Nowy użytkownik
Noobie
26 Kwiecień 2016
8
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Zastanawiam się nad trzymaniem kilku kontenerów VeraCrypt na serwerze NAS Qnap. Miałoby to wyglądać tak że mam plik (kontener) 100GB który byłby podmontowany w Windowsie i do którego co jakiś czas wrzucałbym paczki o wielkości do 5 MB. Czy w takim przypadku po dodaniu do kontenera plików na dyskach NAS zapisywane będzie od nowa 100GB danych czy może tylko różnica (5MB)?

Trochę się obawiam o kondycję dysków przy takim rozwiązaniu w przypadku gdyby za każdym razem miałoby być zapisywane 100GB danych.
 
Witam,

Zastanawiam się nad trzymaniem kilku kontenerów VeraCrypt na serwerze NAS Qnap. Miałoby to wyglądać tak że mam plik (kontener) 100GB który byłby podmontowany w Windowsie i do którego co jakiś czas wrzucałbym paczki o wielkości do 5 MB. Czy w takim przypadku po dodaniu do kontenera plików na dyskach NAS zapisywane będzie od nowa 100GB danych czy może tylko różnica (5MB)?

Trochę się obawiam o kondycję dysków przy takim rozwiązaniu w przypadku gdyby za każdym razem miałoby być zapisywane 100GB danych.
Mała różnica, sam tak robię. Tyle tylko że kontener ma 1TB (za dużo, ale miejsca mam dosyć).
 
Załóż jakiś większy testowy kontener na podmontowanym zasobie i dodaj do niego jakiś mniejszy plik. Następnie obserwuj statystyki ruchu sieciowego na lokalnej maszynie i będziesz wiedział czy Veracrypt przesyła deltę czy może cały plik. Obstawiam, że będzie przesyłał tylko deltę.