Mam trochę oczekiwań od NASa i jak dobrze wybrać mały model

rozek19, widziałem że na stanie jest kilkanaście sztuk, mogę ci załatwić.
 
rozek19, widziałem że na stanie jest kilkanaście sztuk, mogę ci załatwić.

Hej, jak sprawuje się ten serwer? z głośnością i ogólną kulturą pracy? włożyłeś 8gb ramu? masz może porównanie z modelem 453 pro lub + ?
 
rozek19, widziałem że na stanie jest kilkanaście sztuk, mogę ci załatwić.

Dzięki, jednak cierpliwie zaczekam, coś jednak się rusza 453 pro gdzieniegdzie są już niedostępne — a 453a gdzieniegdzie też już jest (do zakupu, nie wnikam w dostawę).
 
Czy można oczekiwać od nowego TS-253A bezproblemowego odtwarzania poprzez HDMI na TV materiałów FullHD (1080p czy 1080i ?), skoro obsługuje już 4K i będzie lepiej niz w stosunku do 251, 251+ czy nawet 253PRO ?
W fen powiedzieli mi ze cena w/w to 329 euro - tylko nie wiem czy dla resellerów czy detal ...
Gdzie ewentualnie można oczekiwać najlepszej ceny, lub inaczej - czy tu na forum, znajdę info gdzie kupić najpewniej i cenowo atrakcyjnie ?
Karaoke i wyjście audio z serwera NAS .... kurde, komu to potrzebne ?!
 
1080i to "chyba" tez FullHD ... ale OK, pasi mi ;)
Ale powracając do mojego pytania - bedzie mozna oczekiwać, ze będzie lepiej z FullHD poprzez HDMI na 253A w porównaniu do 251, 251+ czy 253PRO, jeżeli wspomniany 253A obsługuje nawet 4K ?
Jakie znów "radio sobie z NASa puscić" - chyba nie radio, a tylko zasoby audio/video na swoich dyskach ?
Dla "radia" mam radio internetowe/DAB+/analogowe podłączone do wzmacniacza czy ampli ....
 
Parę dni temu zakupiłem 453A i nie mam problemów z FullHD po HDMI odpalając cokolwiek z KODI - oba NASy mają takie same procki więc nie powinno być żadnej różnicy.
 
I jak ten Nas sie sprawuje, myślałem o 453pro ale widzę ze wiele osób kupuje tą nowość czyli 453A
 
Bez zarzutu, póki co ogarniam dla mnie nowe rejony. Serwery, NAS itp. to nie moja działka zawodowa więc poruszam się po omacku, chłonąc ile się da informacji z netu. Przerzucam dane 4x3TB i chyba zajmie mi to cały weekend :) HDStation z Kodi śmiga bez problemu. Dla mnie głównie to backup danych i stacja multimedialna pod KODi. Nie mam porównania z innym NASami. Jak są jakieś konkretne pytania odnośnie jakiejś funkcji to chętnie odpowiem :)
 
Ja głownie zajmuje sie fotografia i chciałbym tam trzymać druga kopie fotek, mam już dyski tzn tak jak ty 4x 3tb , zastosowałeś jakiś RAID?
 
Nie, nie mam czasu i wiedzy żeby zakładać RAID. Do moich potrzeb wystarczą single dyski. Rozumiem zalety RAID ale trochę za dużo z tym zachodu a ja mam mało czasu bo projekty gonią. Mam też za mało wolnej przestrzeni żeby móc efektownie poprzerzucać dane.
 
Jest opcja skontaktować sie z tobą poprzez Facebook aby troszkę porozmawiać ?
 
Szukam jakiejś opcji wysłania PW na forum ale nie znajduję. Może mam jeszcze za małe prawa żeby korzystać z PW? Nie chcę na ogólnym zostawiać swoich danych.
 
Dorzucę grosik bo mój wątek :)
Dla mnie GŁÓWNYM powodem zakupu NASa jest redundancja dysków, czyli RAID - wtedy awaria jednego dysku nie pogrąża moich danych, zwykle jest czas na kupienie nowego i podmiankę. I gorąco polecam korzystać z tej możliwości bo dyski miewają awarie.
Konfigurowanie RAIDa jest naprawdę proste i nie trzeba do tego żadnej wiedzy: w Storage Managerze zakładasz RAID1, przypisujesz do niego dwa dyski i gotowe.
Minusem jest zmniejszenie dostępnej pojemności do pojemności najmniejszego dysku (czyli zwykle 1/2 zakupionych dysków) ale bezpieczeństwo wzrasta diametralnie.
 
Bez zarzutu, póki co ogarniam dla mnie nowe rejony. Serwery, NAS itp. to nie moja działka zawodowa więc poruszam się po omacku, chłonąc ile się da informacji z netu. Przerzucam dane 4x3TB i chyba zajmie mi to cały weekend :) HDStation z Kodi śmiga bez problemu. Dla mnie głównie to backup danych i stacja multimedialna pod KODi. Nie mam porównania z innym NASami. Jak są jakieś konkretne pytania odnośnie jakiejś funkcji to chętnie odpowiem :)



Rozumiem że uruchamiasz Kodi na NAS-ie i puszczasz sygnał przez HDMI do telewizora? A czy próbowałeś (lub czy możesz spróbować) odtworzyć w ten sposób jakiś materiał w 4K? Sam przymierzam się do zakupu 453A, ale jednym z ważniejszych kryteriów jest dla mnie płynne (bez zacięć) odtwarzanie filmów 4K. Wiem że na tą chwilę takie filmy rzadko się trafiają ale obecnie do FullHD mam dedykowany komputerek HTPC z XBMC. NAS ma go natomiast w przyszłości zastąpić i służyć przez następnych kilka lat.
 
Nie mam żadnego urządzenia, które by natywnie potrafiło wyświetlić obraz 4K. Mój projektor i amplituner wyświetlają tylko FHD ale 453A bez problemu wysyła obraz 4K. Załączam zdjęcie z video 4K, wyświetlanego na projektorze. Jak widać video bitrate jest całkiem spory, film bez jakichkolwiek przycięć, zacięć itp. itd. Wszystko ultra płynnie.

ai.imgur.com_PoEULVe.jpg
 
Surgeon sprawdź jak możesz jakiś film 4k H.264 z Bitrate min,40 Mbps, jak również sprawdź 4k H.265 z bitrate video min 50 Mbps :)

Jak chcesz to ci mogę takie dać :) jak nie masz źródła ;]
 
Ok, ściągnę coś na próbę z większym bitrate. Wieczorem wrzucę screena.