Mam trochę oczekiwań od NASa i jak dobrze wybrać mały model

Killjoy zapomniałeś dodać że HDMI 2.x obsługuje 4K 60Hz oraz HDR :) natomiast HMI 1.4 które jest w QNAP to tylko 4K 30Hz :)
 
Killjoy zapomniałeś dodać że HDMI 2.x obsługuje 4K 60Hz oraz HDR :) natomiast HMI 1.4 które jest w QNAP to tylko 4K 30Hz :)
To tylko rozdziałki, nie format 4K/UHD, ale oczywiście masz rację.
 
Serio? W 453A jest tylko HDMI 1.4? No to marketing pełną parą.
z H.265 powód prosty wali po procu za słabe dekodowanie sprzętowe ;( sprawdź blu-ray czyli odtwarzanie menu i.t.p.

Po odpaleniu "Show Blu-ray Menu" leci normalnie film i nie pokazuje się żadne menu. Jak jest jakiś inny sposób to chętnie go poznam. Choć w sumie nie kolekcjonuje ISO z Bluray to tylko tak z ciekawości.
 
No 1.4hdmi jest w qnapach niestety albo stety. Jakby wstawili 2.0 to qnap by się chwalił tym.

tak jak wyżej napisałem co pozwala hdmi 2.0 ja się zgodzę że na dzień dzisiejszy to nie użyje się 2.0 hdmi ale w przyszłości zapewne tak, rozmawiałem z adminem z jednego forum o telewizji HD był na targach CES 2016 i powiedział że film w HDR robi wrażenie i.t.p. co niestety wymaga standardu 2.0 hdmi. Najlepsze jest to że nie nadąża się za tą technologią ważne że się coś dzieje więcej w temacie 4K ( sa już 3 odtwarzacze Ultra Blu-ray ) ale co z tego jak Japonia z 8K już się ujawnia :D:D.
 
Nie chciałbym zabrzmieć negatywnie, lub być niezrozumiałym ale moim zdaniem zwykłe FHD na dobrym projektorze robi większe wrażenie niż 4K UHD HDR na 50-60". Jeśli ktoś ma warunki w domu do tego aby rzucić na ścianę przynajmniej 150" z projektora to naprawdę polecam. Różnica w odbiorze obrazu jest gigantyczna - efekt kina niesamowity. Nie potrafiłbym już przejść na mniejszą skalę i raczej nie przekona mnie 4K z super detalami, ostrością, mega kontrastem. Projektor ma minusy - dobry kosztuje oraz trzeba mieć zaciemnione pomieszczenie ale rzadko jest czas na oglądanie czegoś w dzień. Nawet 720p w dobrej jakości dobrze się ogląda. To tak trochę oftopowo ale jeśli ktoś ma okazję gdzieś stestować dobry projektor to warto.
 
Surgeon bo teraźniejsze 4K to zwykły upscaling :) tak jak modne było upscaling dvd- do FHD owszem zgodzę się z tobą że FHD na dzień dzisiejszy jest lepsze od 4K dlatego jestem ciekaw jak wyjdą filmy Ultra HD które są już przed premierowe na Amazon. Trza poczekać na recenzję jakiegoś mianiaka który sprawdzi to w odtwarzaczu ultra blu ray. I oczywiście masz rację 4K to min tv 65 cali :)
Serio? W 453A jest tylko HDMI 1.4? No to marketing pełną parą.
z H.265 powód prosty wali po procu za słabe dekodowanie sprzętowe ;( sprawdź blu-ray czyli odtwarzanie menu i.t.p.

Po odpaleniu "Show Blu-ray Menu" leci normalnie film i nie pokazuje się żadne menu. Jak jest jakiś inny sposób to chętnie go poznam. Choć w sumie nie kolekcjonuje ISO z Bluray to tylko tak z ciekawości.

Spróbuj rozpakować ISO by był katalog bdmv i wtedy np: w Kodi daj aby pokazał menu . Mi taka metoda działa.
 
Nie no, dla mnie juz fullhd to tylko pj i ekram min 92" :)
A 4K to tym bardziej - niestety natywny pj kosztuje chyba 45 tys wiec jeszcze go dlugo nie kupie;)
Na razie pj fulhd musi mi wystarczyc.
To tyle w off-topie.
Co do menu w iso br to juz dawno z niego zrezygnowalem - moje kopie plyt w ogole go nie maja - nie mam problemow z otwarzaniwm a dodatki i tak oglada sie tylko raz. No i pliki sa mniejsze.
 
hej pytanie do @Surgeon rozumiem ze masz podłączone do amplitunera hdmi potem od niego projektor jak z dzwiekiem to wyglada bo wszyscy o obrazie ;}