Mam trochę oczekiwań od NASa i jak dobrze wybrać mały model

Nie ma problemu. Wszystko nadal tak samo płynne. Bitrate skakał nawet do ponad 60. Fakt nie jest to H.265, w opisie filmu nie było to napisane. Jak ktoś chce to sprawdzić to proszę o link do materiału. Ściągnę i wrzucę screeny.

ai.imgur.com_eYFIxJG.jpg
 
Ja mam film H 265 ale mój upload to 35 Mbps więc trochę potrwa wysyl
 
Za ok 2h wrzucę cos z H.265 w podobnym bitrate.
 
Wujek torrent daje rade :)
 
Obecnie nie mam takiej możliwości ale mogę to zrobić. Mi chodzi bardziej o to czy jak wlaczysz film czy nie będzie co jakiś czas buforowanie się włączać. Aha a jak blu Ray :)
 
Niestety H.265 - kompletna porażka. Video ma jakieś 3-5 fps, co chwila jest totalny smearing obrazu, pixeloza, ogólnie sieczka. Bitrate filmu to ok 50, na zdjęciu spadł do 10... Nie znam się na specyfikacji między H.264 a H.265 ale przy tym drugim, procek wskakuje na 100% i jest zadławiony. Trochę to dziwne. Może jeszcze sprawdzę H.264 z bitrate ok 100. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co stestować to pisać śmiało :)

ai.imgur.com_mbf3Qkl.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
z H.265 powód prosty wali po procu za słabe dekodowanie sprzętowe ;( sprawdź blu-ray czyli odtwarzanie menu i.t.p.
 
z H.265 powód prosty wali po procu za słabe dekodowanie sprzętowe
Zupełnie się nie zgadzam !

Procesory Intela mają funkcję Intel® Quick Sync Video - wspiera ona sprzętowo operacje na materiale zakodowanym za pomocą H264 (Intel Quick Sync Video - Wikipedia, the free encyclopedia) , dekodowanie h265 odbywa się za pomocą oprogramowania!
Dekoder h265 w wersji opensource nie jest jeszcze tak wydajny jakby chciano, mam tu na myśli porównanie z akcelerowanym h264!
Do oglądania materiałow 4K trzeba mieć porządny kawałek procesora!
 
Napisałem powód prosty wali po procu co daje do zrozumienia że ten procesor się nie nadaje.
 
Nigdy się nie nadawał. Bełkot marketingowy był i będzie.
Ale i tak jestem pod wrażeniem tego że tak wysoki bitrate dał radę.

Kolejną sprawą to h265 jest dalej nowością :)
 
Nigdy się nie nadawał. Bełkot marketingowy był i będzie.
Ale i tak jestem pod wrażeniem tego że tak wysoki bitrate dał radę.

Kolejną sprawą to h265 jest dalej nowością :)

W sumie Qnap nie wspomina o H.265

W moim przypadku mam w innym sprzęcie obsługę HEVC a dokładnie Tuner Vu Solo 4K więc uzupełnienie :)

Spietrza ale w TVS 471 na i3 już powinien pociągnąć H.265 ?? czy od razu dawać i7 ??
 
Jedynie I7 i to z najwyższym 4790S lub wyżej.
Jeszcze nie dawno testowałem H.265 jak był w wersji BETA to goście od sprzętu zawsze mi mówili że jak chce pracować na nim to minimum 9500 CPU mark musi mieć. Dodatkowo na jego nie korzyść jest jeszcze to że dużo dużo oprogramowania nie jest do niego zoptymalizowane. Nie ukrywajmy że możesz mieć mocny procek a będzie ci ledwo podgląd działać nawet na danym oprogramowaniu. Musiałbyś wykonać testy na tym oprogramowaniu z którego będziesz korzystał.

Tak jak h.264 jest dopracowany i działa prawidłowo tak z h.265 są jeszcze wady wieku dziecięcego :)
 
Ale powiem ci że tuner VU ładnie sobie radzi z H.265 proc na arm :)
 
Z tego co kiedyś czytałem VU+ był tworzony tylko pod H.265. Więc tak jak pisałem oprogramowanie, bo sam procek nie da rady. Jeśli masz soft optymalizowany nawet arm pociągnie, jeśli nie wtedy tylko jednostki najwyższe :)
 
Ale powiem ci że tuner VU ładnie sobie radzi z H.265 proc na arm
Z tego co kiedyś czytałem VU+ był tworzony tylko pod H.265. Więc tak jak pisałem oprogramowanie, bo sam procek nie da rady. Jeśli masz soft optymalizowany nawet arm pociągnie, jeśli nie wtedy tylko jednostki najwyższe :)

Zgadzam się że software jest wsparcie:) ale coś za coś na VU+ H.265 działa ale nie działa 4k H.264 pewnie kwestia sterownika :-|

Ale uzupęłnie sobie TVS471 i będę miał komplet :]
 
  • Lubię to
Reakcje: spietrza
Różnica między FHD a 4K na TV 50" z odległości 3 metrów jest praktycznie żadna. Oko ludzkie nie wychwytuję drobnych subtelności w szybkich, dynamicznych ujęciach. Rynek nie lubi zastojów, zawsze musi być gdzieś na horyzoncie mało komu potrzebny "ficzer" coś w stylu okularów 3D. Tak samo jest z 4K. Zresztą jeśli 4K kiedyś się spopularyzuje to nasze QNAPy zastąpimy już dawno wersją 953A z supportem obrazów 8K. Do tej pory do oglądania używałem DuneHD, na którym sporo materiału nie osiągało takiej idealnej płynności jak na 453A. FHD w zupełności mi wystarcza... biorąc pod uwagę w jakiej cenie są dobre projektory 4K to raczej nigdy nie zapoznam się z tą technologią.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Tzn powiedzmy sobie szczerze na dzień dzisiejszy nie ma prawdziwego 4K oprócz jakiś krótkich Demo. To wszystko co jest na Torkach albo na Netflixie to Upscaling, na HotBird są 2 kanały testowe które wyświetlają 4K obraz nie jest taki zły bitrate w granicach 25-30 taki dobry Blu-ray.
Dopiero po targach CES2016 coś ruszyło z filmami na krążkach Ultra HD Blu-ray są Preordery odtwarzacz też pojawił już jakiś.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Przyłączę sie do ciekawej dyskusji - jeżeli chodzi o filmy 4k/hevc to u mnie dema chodzą jako tako płynnie tylko na komputerze ( i5 iris 5100 ) - dekodowanie sprzętpwe jest na nowszych irisach 6xxx.
Mój procek w qnapie ( braswell ) daje radę iso BR 1:1. rodziałki do ultra hd też chodzą, ale w h264, hevc juz nie.
Qnap ma dobry marketing, ale jego reklamy obsługi materiałeów 4k na swoich nasach to ściema :)
Filmy 4k to nie tylko rozdziałka ale i hevc i 10 bitowy kolor, a ten idzie tylko przez hdmi 2.x, jakiego żaden qnap nie ma.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus