Pomoc mapowanie dysku qnap na lokalnym komputerze

patryczekkqq

Passing Basics
Beginner
18 Sierpień 2018
26
0
1
36
QNAP
TS-210
Ethernet
100 Mbps
Cześć pomożecie zmapować dysk qnap na dysku lokalnym?
Ustawiam mapuj dysk wpisuje \\192.168.1.3\
i niestety qnapa nie widać.
Czy na qnapie muszę coś ustawić?
Proszę o pomoc :)
 
Okej udało się wiem, gdzie był problem po prostu nie wybierałem udziału.
Ale mój problem to fakt, że chciałbym mieć dostęp do całego qnapa - potraktować qnapa jako cały dysk,
a nie tylko dany udział.
Okej jeżeli nie da się całego qnapa, to muszę zrobić podfoldery w folderze współdzielonym.
I teraz kolejny problem bo chciałem foldery współdzielone udostępniać klientom. Każdy folder elegancko miałby przypisanego
tylko użytkownika (klienta) plus mnie admina, ale niestety nie chce mieć że każdy klient to osobny dysk sieciowy, stąd
muszę zrobić podfoldery.
Niemniej nie chcę, aby klient X widział foldery klientów abcd - mimo, że nie będzie miał do nich dostępu.
Czy można jakoś zrobić, aby klient X widział tylko folder udostępniony dla niego.
A także wchodzenie do tego folderu przez folder nadrzędny - generuje kilka kliknięć więcej.
Czy to też jest możliwe aby folder klienta x był dla niego od razu folderem nadrzędnym?
Próbowałem dać dostęp tylko do folderu klienta x bez dostępu do folderu nadrzędnego, niemniej
sensownie ;) tego folderu klienta x nie widać, bo jest w folderze do którego nie ma dostępu.

Przepraszam z góry za moje problemy związane z moją wizją. :))
Jeszcze mam taką wizję, aby np foldery dodane do ulubionych można było zmapować jako jeden główny udział z tymi folderami? Albo jakoś te foldery wpółdzielone wziąć w całość jako jeden i móc to zmapować?
Inna opcja to to stworzenie jakiejś synchronizacji onedrive (zdalna instalacja + jakaś synchronizacja) z folderami wpółdzielonymi.
Działam lokalnie na one drive a poszczególne pliki z poszczególnych folderów na onedrive od razu leciałyby do folderów wpółdzielonych,
do których mieliby dostęp klienci.
Jest możliwość stworzenia takiej synchronizacja że dany folder z onedrive synchronizuje się w czasie rzeczywistym w dwie strony z jednym folderów
współdzielonych. 1 folder one drive synchronizuje z 1 folderem z qnap?
 
Twój problem w sieci lokalnej załatwia aplikacja QFinder. Pobierz Narzędzia QNAP zainstaluj i w zakładce dyski sieciowe masz wszystkie katalogi współdzielone, które jednym kliknięciem mapujesz na komputerze lokalnym. Rozwiązanie sprawdzone i działająe bardzo sprawnie. Inaczej sprawa wygląda jeśli chcesz zmapować dyski na komputerze nie będącym w sieci lokalnej. Tutaj odsyłam Cie do tematu, który niedawno drążyłem i w końcu rozwiązałem. Rozwiązany - Mapowanie dysku sieciowego na Windows 10 w komputerze poza lokalną siecią. Całą resztę załatwiasz uprawnieniami do danego katalogu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mapowanie dysku po vpn
  2. mapowanie dysku