Pomoc Migawki systemu nie uwzględniają Qsync'a ?

Sycamor

Systems Admin...
Q's Expert
29 Czerwiec 2009
304
1
64
28
59
Zielona Wyspa
www.500px.com
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
2.5 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2 Build 20200529
Model serwera: QNAP TS-451A

Witam,

zacznę od początku : w zeszłym tygodniu zrobiłem migrację dysków na większe, bo kończyło się miejsce (migawki zajmowały ponad 4.4 TB).

Skorzystałem z poradnika i wszystko poszło bez problemów, no może poza czekaniem, bo odbudowa RAID 6 trwała ponad 15 godzin na każdym dysku.

Ale udało się, dyski zmienione, rozszerzyłem pulę, następnie wolumin i jest ok.

Jednak przy okazji zakombinowałem w Qsyncu w tzw. międzyczasie i odłączyłem jeden folder grupowy, teraz nie ma opcji, by go włączyć ponownie. A było tam trochę danych, więc chcę je odzyskać.

Z racji tego, że system robi migawkę woluminu i mam do nich dostęp poprzez managera migawek, to pomyślałem, że cofnę się do migawki sprzed kilku dni i skopiuję potrzebny folder na dysk lokalny, a następnie dogram brakujące dane.

Niestety o ile widzę w migawkach wszystkie katalogi na dysku, to już Qsynca tam nie ma.

Byłem przekonany, że migawka przechowuje wszystkie informacje o puli, a wygląda na to, że jednak nie. Ale może źle szukam ?

Mogę prosić o pomoc / sugestie, gdzie tego szukać ?

Pozdrawiam,

S.

ps. mam jeszcze stare dyski w nienaruszonym stanie sprzed migracji, tylko nie wiem, czy nie popsułem Qsynca w jej trakcie i tych danych też tam już nie będzie ... Rozważam wyłączenie serwera, wyjęcie nowych dysków, włożenie starych, uruchomienie i sprawdzenie danych. Ma to sens ?
 
No niestety nie, brak w nim poszukiwanych katalogów
ai.imgur.com_5CVpnzi.png


Jak wejdę w admina, to tam tylko .qsync, ale z połowy marca.
OK, wszedłem inną drogą w versioning, ale tam widzę to, co mam normalnie dostępne, nie mam wcześniejszej wersji

ai.imgur.com_25DBYNW.png


Czyli jednak nie mam wersjonowania.

Jak się dostać do tej cholernej migawki z 25-27 maja ??

HELP !

S.
A niby powinno być...

ai.imgur.com_dmguzux.png


Coś tu nie gra.

S.
Witam ponownie,

wczoraj szukając moich zagubionych katalogów postanowiłem przy okazji trochę posprzątać na dysku i usunąłem (świadomie tym razem) do kosza jeden z katalogów, z którego nikt nie korzysta.

Operacja trwała dość długo, było tam ponad 30.000 plików. Wylądowały w koszu. Trochę mnie to zastanowiło i postanowiłem do tego zajrzeć.

Mam taki oto widok :

ai.imgur.com_yJ4Q2YA.png


Są tam również moje dwa zaginione foldery, Chmura i Chmura 2.

Chciałem je odzyskać, bo pomyślałem, że może leżą sobie cichutko w koszu, a ja ciągle ich szukam.

Jednak po ich zaznaczeniu widzę tylko opcję Usuń lub Usuń wszystko, a brak Odzyskaj lub Zapisz w innej lokalizacji.

Żeby nie było, że leń jestem :), poczytałem samouczki, jest tam informacja, że można właśnie takie operacje przeprowadzić, ale na tym się kończy.

Moje pytanie jest krótkie : jak zapisać pliki z kosza w innej lokalizacji ?

Pozdrawiam,

S.
 
Dzięki,

spróbuję...

S.
No coś nie dyga ...

ai.imgur.com_IK5zhry.png


I nic się nie dzieje, zrobiłem dokładnie, jak napisałeś.

Zalogowałem się zdalnie na jeden z komputerów w sieci, a z niego poprzez Putty do serwera.

Może problem tkwi w tym, że tam jest Win 10 ?

S.
 
Dobrze,

(sz)czekam :).

I dziękuję za pomoc.

:beer:

S.
A swoją drogą : nie ma innego sposobu na odzyskanie plików z kosza, jak podają w poradniku ?

Mam na myśli mechanizm stosowany w Windowsach : otwierasz kosz, są tam foldery / pliki, klikasz na potrzebnym prawym klawiszem i jest opcja : przywróć.

A tu ?

S.
 
OK,

siadam cichutko w kąciku i czekam, mam do 13 czas...

:Dowidzenia:

S.
Coś się dzieje, ale rzeczywiście bardzo wolno ...

ai.imgur.com_VxmNgPh.png


Czekam, zobaczę wieczorem. Najwyżej jutro rano coś pogrzebię, bo w koszu jednak nic nie ma...

Pozdrawiam i dzięki.

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. folder grupowy
  2. dostęp do dysków poza nas