Pomoc Migawki systemu nie uwzględniają Qsync'a ?

Sycamor

Systems Admin...
Q's Expert
29 Czerwiec 2009
305
1
64
28
59
Zielona Wyspa
www.500px.com
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
2.5 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2 Build 20200529
Model serwera: QNAP TS-451A

Witam,

zacznę od początku : w zeszłym tygodniu zrobiłem migrację dysków na większe, bo kończyło się miejsce (migawki zajmowały ponad 4.4 TB).

Skorzystałem z poradnika i wszystko poszło bez problemów, no może poza czekaniem, bo odbudowa RAID 6 trwała ponad 15 godzin na każdym dysku.

Ale udało się, dyski zmienione, rozszerzyłem pulę, następnie wolumin i jest ok.

Jednak przy okazji zakombinowałem w Qsyncu w tzw. międzyczasie i odłączyłem jeden folder grupowy, teraz nie ma opcji, by go włączyć ponownie. A było tam trochę danych, więc chcę je odzyskać.

Z racji tego, że system robi migawkę woluminu i mam do nich dostęp poprzez managera migawek, to pomyślałem, że cofnę się do migawki sprzed kilku dni i skopiuję potrzebny folder na dysk lokalny, a następnie dogram brakujące dane.

Niestety o ile widzę w migawkach wszystkie katalogi na dysku, to już Qsynca tam nie ma.

Byłem przekonany, że migawka przechowuje wszystkie informacje o puli, a wygląda na to, że jednak nie. Ale może źle szukam ?

Mogę prosić o pomoc / sugestie, gdzie tego szukać ?

Pozdrawiam,

S.

ps. mam jeszcze stare dyski w nienaruszonym stanie sprzed migracji, tylko nie wiem, czy nie popsułem Qsynca w jej trakcie i tych danych też tam już nie będzie ... Rozważam wyłączenie serwera, wyjęcie nowych dysków, włożenie starych, uruchomienie i sprawdzenie danych. Ma to sens ?
 
upload_2020-6-3_17-17-34.png
 
Witam,

dziękuję za podpowiedzi, rzeczywiście, znalazłem katalog Qsync, ale ...

ai.imgur.com_blD0YMR.png


niestety nie ma w nim katalogów Chmura i Chmura 2, a nich mi właśnie zależy.

Jakaś kolejna sugestia ?

Dziękuję za już i poproszę o jeszcze ;)

Pozdrawiam,

S.
 
OK, zaloguję się na jeden z komputerów firmowych, zainstaluję tam WinSCP i zobaczę...

S.

ps. dziękuję za pomoc raz jeszcze
OK, zalogowałem się zdalnie do jednego z komputerów, odpaliłem WinSCP, połączył się, ale dalej nie widzę danych w tych katalogach...

Mam takie katalogi :

ai.imgur.com_FTXpbAg.png


W katalogu share mam to :

ai.imgur.com_cEFlIo9.png


Jest Chmura i Chmura 2, ale puste, z dnia dzisiejszego.

Gdzie szukać kopii z migawek ?

S.
 
Witam,

szukałem tych katalogów, ale jedynie znajduję jeden pusty, a drugi niepełny.

A żeby było ciekawiej, to na telefonie, który ma zainstalowaną aplikację Qfile są te pliki i mam do nich ciągle dostęp.

Zrobiłem w takim razie link udostępniania i wysłałem na swój telefon, za godzinę skończy się transfer.

Zaglądałem do tych katalogów i wyglądają obiecująco ;).

Jeżeli to zadziała, to wygląda na to, że jednak to dalej gdzieś tam jest, tylko ... znikło z komputerów stacjonarnych.

Czary z mleka normalnie :).

Tak czy siak raz jeszcze dziękuję za pomoc.

Ale nauczony tym smutnym doświadczeniem dziś zrobiłem katalog współdzielony w innym miejscu, połączyłem wszystkie komputery do niego i zsynchronizowałem. Dzięki temu mam normalny dostęp i dodatkowo mogę zrobić kopię na swój serwer w domu. Może to nie tak, jak przewidział Qnap, ale dla mnie prościej.

Pozdrawiam,

S.
Witam,

chciałem napisać, że pliki udało się odzyskać, wszystko wróciło do normy.

Uff, czas przeorganizować robienie kopii zapasowych.

Oglądałem dziś poradnik o migawkach i wydzielonych katalogach :


Link: https://youtu.be/Yi81U0VuECU


To jest dość ciekawa opcja, zabezpiecza wydzielony kawałek dysku oddzielnymi migawkami, może komuś się to przyda.

Dziękuję za okazane zainteresowanie grzenio .

Pozdrawiam,

S.
/share/CACHEDEV1_DATA/.versioning
/share/CACHEDEV1_DATA/.team_folder

Ale z tego wygląda że to katalogi współdzielone i ich musisz szukać w migawkach

Witam,

piszę ponownie do Ciebie, bo choć odzyskałem z telefonu dużo plików, to jednak nie wszystkie...

Połączyłem się poprzez komputer lokalny do serwera przez WinSCP, odnalazłem katalog /share/CACHEDEV1_DATA/ , ale nie widzę w nim wskazanych przez Ciebie katalogów .versioning i .team_folder
ai.imgur.com_EBP5o9n.png

one są ukryte ? Może coś muszę włączyć w opcjach WinSCP ? Przeglądałem zakładkę opcje, ale nic tam nie widzę.

Pozdrawiam,

S.
 
Twoja być wielka !

Przeoczyłem, lecę szukać dalej zguby.

S.
No i q...pa :-(.

Katalogi są, ale plików, których szukam w nich nie ma
ai.imgur.com_UmDVL6v.png


Gdzie tego szukać ? Mam migawki od lutego, potrzebuję wyłuskać dane z dwóch katalogów z końca maja, może ciągle źle szukam ?

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dostęp do dysków poza nas
  2. folder grupowy