Pomoc Migawki systemu nie uwzględniają Qsync'a ?

Sycamor

Systems Admin...
Q's Expert
29 Czerwiec 2009
305
1
64
28
59
Zielona Wyspa
www.500px.com
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
2.5 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2 Build 20200529
Model serwera: QNAP TS-451A

Witam,

zacznę od początku : w zeszłym tygodniu zrobiłem migrację dysków na większe, bo kończyło się miejsce (migawki zajmowały ponad 4.4 TB).

Skorzystałem z poradnika i wszystko poszło bez problemów, no może poza czekaniem, bo odbudowa RAID 6 trwała ponad 15 godzin na każdym dysku.

Ale udało się, dyski zmienione, rozszerzyłem pulę, następnie wolumin i jest ok.

Jednak przy okazji zakombinowałem w Qsyncu w tzw. międzyczasie i odłączyłem jeden folder grupowy, teraz nie ma opcji, by go włączyć ponownie. A było tam trochę danych, więc chcę je odzyskać.

Z racji tego, że system robi migawkę woluminu i mam do nich dostęp poprzez managera migawek, to pomyślałem, że cofnę się do migawki sprzed kilku dni i skopiuję potrzebny folder na dysk lokalny, a następnie dogram brakujące dane.

Niestety o ile widzę w migawkach wszystkie katalogi na dysku, to już Qsynca tam nie ma.

Byłem przekonany, że migawka przechowuje wszystkie informacje o puli, a wygląda na to, że jednak nie. Ale może źle szukam ?

Mogę prosić o pomoc / sugestie, gdzie tego szukać ?

Pozdrawiam,

S.

ps. mam jeszcze stare dyski w nienaruszonym stanie sprzed migracji, tylko nie wiem, czy nie popsułem Qsynca w jej trakcie i tych danych też tam już nie będzie ... Rozważam wyłączenie serwera, wyjęcie nowych dysków, włożenie starych, uruchomienie i sprawdzenie danych. Ma to sens ?
 
Chodzi i chodzi, a końca jakby nie widać ...
ai.imgur.com_g5kTLgW.png


Ile to może potrwać ?

Tak mi przyszło do głowy, czy do tego polecenia, które mi podałeś nie można dołączyć coś, co by pokazało wielkość katalogów i ilość plików w nich ? Gdybym coś takiego miał, to od razu wiem, gdzie szukać brakujących plików.

Kiedyś, dawno temu kolega pokazywał mi, że takie rzeczy są możliwe, ale nie mam o tym zupełnie pojęcia. Masz jakiś pomysł na coś takiego ?

Pozdrawiam,

S.
 
w/w polecenie - szuka po całym nasie, katalogów które nazywają się "Chmura"
myślę że masz wystarczająco dużo informacji że popatrzeć w znalezione katalogi ..

dziwi mnie to że nie ma wśród wyników nazw "@Recycle" :O
 
Witam,

no jeszcze nie mam, ale dzięki Tobie i kolegom ciągle coś nowego poznaję.

Dopiero wróciłem z pracy, może mi się uda coś dziś popatrzeć, a jak, nie to jutro.

Dziękuję i pozdrawiam, dam znać o wynikach poszukiwań.

(alko)

S.
Coś nie dyga z tym pakietem

ai.imgur.com_WfAAeD2.png


Gdzie tego szukać ?

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. folder grupowy
  2. dostęp do dysków poza nas