Przy piwie Monitoring domu po GSM

Damian

Persona grata!
Q's Architect
22 Styczeń 2016
743
3
170
43
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Cześć,
poszukuje porady. Jeśli złe miejsce, proszę o przeniesienie. Temat nie związany z Qnapem.
Znajomi mają domek, który użytkowany jest sporadycznie - głównie w weekendy. Ostatnio, sąsiedzi zauważyli, że jakaś menda z latarką kręci się po nocach w okolicy, więc myślą o dołożeniu kamer. Może coś doradzicie w tym temacie? Temat raczej budżetowy - bez nasa oraz dedykowanego urządzenia do przechowywania nagrań. Co do wymagań:
1) Router z kartą SIM oraz POE. Nie ma tam stałego podpięcia do internetu, więc po GSM - podgląd na żywo i powiadomienia o wykryciu ruchu.
2) Na początek (z możliwością dołożenia) 2 kamery po POE zewnętrzne, może być po WiFi ale wydaje mi się, że po kablu będzie mniej problemowo. Zapis na karcie pamięci. Może coś takiego Reolink RLC-810A 2 sztuki kamery 4K PoE 8 MP kamera zewnętrzna z gniazdem microSD, IP66 - Pepper.pl
3) Jest możliwość podpięcia pod router zewnętrznego dysku twardego tak aby działał jako budżetowy nvr?
 
Ja parę lat temu znajomej na działce zamontowałem parę kamer Dahua. Teraz tej firmy urządzenia bardziej domowe to marka Imou. Działa OK, router GSM, kamery łączą się po WiFi, mają włożone kart SD.
Myślę że jeśli chodzi o złodziei i wandali, to dużo lepiej będzie zamontować kilka światełek z czujką ruchu. No bo nawet jak kamera wyśle powiadomienie, to mało realne, że uda się dojechać na działkę w krótkim czasie, żeby jeszcze zastać złodzieja.
 
Dzięki, za uwagi. Też mi się wydaje, że dodatkowe światło na ruch będzie potrzebne. Blisko są sąsiedzi więc może ktoś coś zauważy.
 
Posiadam takie rozwiązanie.
Korzystam z routera TP-LINK MR600, są dostępne tańsze wersje.
Monitoring działa sobie na switchu POE. 4 kamery zewnętrzne HIK Vision, ostatnio widziałem je po 249zł za sztukę.
Kamery zapisują klatki w chmurze więc nie potrzeba żadnej pamięci zewnętrznej.
Opcjonalnie korzystam z dysku podpiętego pod USB routera gdzie postawiony jest serwer FTP ale szczerze mówiąc nigdy tam nie zaglądałem bo to co jest w aplikacji mi wystarcza.
Kamery po WiFi odradzam.
Dodatkowo wszystko sobie działa na UPSie.
Koszt całej instalacji można zamknąć w 1000zł - router, 2 kamery, switch, UPS.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong i Damian