Pomoc Monitoring QNAP & S

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Posiadam rejestrator niestety analogowy z paru lat do tyłu firmy HIKVISION. Jak by miał opcję IP to może bym się nie bawił w adaptację Qunapa dla monitoringu.

Więc tak jestem trochę rozczarowany oprogramowaniem Qnapa. Praca na komputerze jest trochę zawiła nie pracuje na przeglądarce internetowej tylko ściąga dodatkowy program na windows. Popracowałem dwa dni i już nie magę go uruchomić wyskakuje błąd i windows nie chce go uruchomić.
Nie wiem dlaczego może coś mam ustawione nie tak ale przy ustawieniu roździelczości Full HD tylko dla 2 kamer program Qnapa obciąża procek nawet do 80% a mam Core i5.
Planowałem aby każdy z domowników mógł w łatwy sposób korzystać a z monitoringu ale będzie to chyba trudne. Już myślałem o aplikacji mobilnej która była by może prostsza w obsłudze ale jest jeszcze gorzej.
Jeszcze nie testowałem monitoringu na HD Station to już będzie ostateczność ponieważ nie planowałem umieszczać Qnapa w salonie.

Jak się orientujecie czy Qnap zmieniając QTS na 4.3 dokonać zmian w Surveillance Station lub w aplikacji mobilnej Vmobile?

Czy ktoś używa S DS115j do monitoringu ?
Czy ten model pociągnie 4 kamery Full HD ?
Wydaje mi się że aplikacja mobilna S do monitoringu jest o niebo lepsza.
Tylko jak z podłączeniem do TV

Do czego służy QVR Pro ?


A może taki wynalazek ?
Rejestrator Sieciowy IP 8 kamer ONViF 1080p HDMI
 
Uwielbiam klientów, którzy do mnie dzwonią i mówią, że im podgląd przycina na aplikacji CMS odpalonej na PC z i3. Każdemu trzeba łopatologicznie tłumaczyć:
- Panie odpalasz 8 filmów FullHD w 1920x1080p. Niech Pan odpali 8 filmów .mkv i zadzwoni, czy to idzie płynnie.
- Ale ale...
i koniec dyskusji.
 
ok a jak to się ma w przypadku dedykowanych urządzeń do monitorowania ?
Jak tam z zużyciem procesora ?
Przecież te rejestratory nie mają i3 czy i5
 
Mam S DS1515+, podłączone 6 kamer, jak widzisz na zdjęciach takie mam ustawienia i takie wykorzystanie poszczególnych podzespołów. ALe nie jestem zadowolony z szybkości dostępu do danych na tym serwerze. Rozważam zakup Qnapa, ale Qnap niestety ma problem z zaadaptowaniem kamer, które bez problemy łączą się z S... Chińskich kamer w cenie około 30 dolarów, jednak o tyle dobrych że bez problemu sa na zewnątrz (zima , lato) i łączą się wszystkie przez wi-fi.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2016-12-21 o 17.22.08.png
    Zrzut ekranu 2016-12-21 o 17.22.08.png
    39,7 KB · Wyświetleń: 51
  • Zrzut ekranu 2016-12-21 o 17.22.12.png
    Zrzut ekranu 2016-12-21 o 17.22.12.png
    41,9 KB · Wyświetleń: 50
  • Zrzut ekranu 2016-12-21 o 17.22.41.png
    Zrzut ekranu 2016-12-21 o 17.22.41.png
    72,4 KB · Wyświetleń: 51
  • Zrzut ekranu 2016-12-21 o 17.26.23.png
    Zrzut ekranu 2016-12-21 o 17.26.23.png
    54,6 KB · Wyświetleń: 59
No widzę, że następna mądra rada. Na portalu samochodowym Mercedesa też jest taki gość, który do każdego poruszonego tematu/problemu odpowiada: "Nie dasz sobie z tym rady, podjedź do mechanika."
 
i tłumacz tutaj matołowi że NASowi nie wystarczy mocy na to ...
DVR/NVR jest urządzeniem DEDYKOWANYM do przetwarzania obrazu z kamer - nie robi on nic więcej.
 
Widzisz... od Administratora oczekuje się więcej niż epitetów spod budki z piwem. Słowo matoł, kolego jednak pasuje do CIebie idealnie. Oczywiście też mógłbym napisać to słowami z Twojego niskiego poziomu np. " głupek i ciul" ale jak widzisz mi to nie przystoi. Prawda poruszona kiedyś w programach dokumentalnych i historycznych potwiedziła się tutaj w 100 procentach. Niemcy i Rosjanie wybili naszą inteligencję prawie do zera , więc nie ma co oczekiwać nawet po administratorze by należał do grona inteligentów. Mam nadzieję , że Mikhnal przeczyta twoje wypociny i skomentuje to odpowiednio. A teraz powracając do tematu, Twoja rada: "kupcie sobie rejestratory i dajcie spokój" naprawdę wniosła ogromną wiedzę co do tych urządzeń. Jeśli jednak będziesz miał jeszcze inne pomysły , chętnie przeczytam.
 
  • Sad
Reakcje: Silas Mariusz
Monitoring na dedykowanym urzadzeniu jest zawsze lepszy!
Bo ? Ja poza oszczędzaniem zasobów NASa nie widzę więcej zalet. Natomiast jeśli ktoś kupuje pod monitoring to co mu po tym że go zawali.
Chyba, że chodzi o taką lepszość jak w przypadku WD Purple ?

Mam S DS1515+, podłączone 6 kamer, jak widzisz na zdjęciach takie mam ustawienia i takie wykorzystanie poszczególnych podzespołów. ALe nie jestem zadowolony z szybkości dostępu do danych na tym serwerze. Rozważam zakup Qnapa, ale Qnap niestety ma problem z zaadaptowaniem kamer, które bez problemy łączą się z S... Chińskich kamer w cenie około 30 dolarów, jednak o tyle dobrych że bez problemu sa na zewnątrz (zima , lato) i łączą się wszystkie przez wi-fi.
Qnap obsługuje praktycznie te same urządzenia co Syno, a czasem nawet i więcej. Bez problemu na modelach Intelowskich oblecisz 6 kamer FHD.
Jeśli kamera działa pod Syno to będzie działała również na Qnapie. Te chinole co masz, często mają "niestandardowy" Onvif ale przeważnie się zapinają.

i tłumacz tutaj matołowi że NASowi nie wystarczy mocy na to ...
Spokojnie wystarczy. Model który zaprezentował spokojnie wyciągnie 400fps przy 1080p więc na jakimś Q z Celeronem powinno być podobnie.
 
Kolega ma 6 kamer Fullhd na atomie i spoko daje rade plus jeszcze inne opcje z nasa.
 
a można prosić o link do tabelki lub kalkulatora ile obsługuje FPS przy wybranej rozdzielczości dany model Qnap
 
pigers na tej stronie jest tylko liczba potrzebnego miejsca na dysku, a nie jaki sprzęt potrzebny.