Pomoc multimedia station

PP70

Passing Basics
Beginner
14 Październik 2013
25
8
3
53
Warszawa
QNAP
TS-x59 Pro II
Ethernet
1 GbE
hejka wszystkim...
nie wiem co to się dzieje ale w Serwery Aplikacji/Menadżer Stacji zakładka Multimedia station nie mam aktywnej możliwości włączenia stacji. jest tylko na dole taki tekst: Aby zrestartować usługę Multimedia Station, zainstaluj najpierw "App Center"
nie wiem o co chodzi bo jak klikam aktywny link "App Center" to mnie tam przenosi ale nie wiem co z tym zrobić.
wszystkie inne ,,Station,, chodzą bez problemu.

i jeszcze jedno bo nie chcę może zaczynać nowego wątku. jak ukryć pliki typu kosz (@Recycle) np. w udziałach FTP. ustawiłem żeby było ograniczenie do kosza tylko dla administratorów a użytkownicy nie mają takich praw.

system mam 4.1.1. z 2014.11.01

ms.jpg
 
Zauważyłem u siebie ten sam problem. Mam wyłączone Multimedia Station, bo mnie kiedyś wkurzał, ale pamiętam, że była aplikacja w App Center o nazwie "Multimedia Station", którą można było zainstalować. Teraz jej tam nie widzę
 
W „AppCenter” kompletnie nigdzie nie mam „Multimedia Station”. W Serwery Aplikacji/Menadżer Stacji zakładka Multimedia station mam identycznie jak kolega z pierwszego postu na Jego załączniku. Nawet tydzień temu instalowałem od nowa cały system i nic nie pomogło. Już myślę że model TS-251 nie ma „Multimedia station”, chyba że jednak powinien mieć… Nie wiem tego bo mam NAS - 2 tygodnie wiec dla mnie „od zawsze” nie było możliwości zainstalowania „Multimedia station”. Wszystkie inne serwery, aplikacje itp są dostępne.
 
To co teraz napiszę to tylko moje przypuszczenie. Wydaje mi się, że jeśli w nowych modelach x51 i x53 nie ma Multimedia Station to potwierdza to moje przypuszczenie że Qnap zrezygnował z rozwijania tej aplikacji na rzecz Video Station, Music Station i Photo Station. Kiedy nie było jeszcze tych aplikacji MS pełniła wszystkie te funkcje. Faktycznie MS jest archaiczna i od czasu pojawienia się w/w przestała otrzymywać aktualizacje. Szata graficzna kompletnie odbiega od obecnej filozofii QNAP. Sam przestałem jej używać już jakiś czas temu. To, że została zakładka w sofcie to pewnie zaszłość historyczna. Moim zdaniem jak nie macie to nic nie tracicie :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus