Pomoc NAS TS-x64 i kamery Orllo

BUBYPL

Nowy użytkownik
Noobie
8 Listopad 2023
8
0
1
44
QNAP
TS-x64
Ethernet
2.5 GbE
WItam serdecznie z racji mojego pierwszego postu!

Przeszukałem internet, forum, napisałem do pomocy technicznej dostawcy kamer i nic.
Mam NAS TS-x64 w sieci dwie kamery Orllo po Wifi z ONVIF firmy Oslo. Widziałem, że któryś z forumowiczów pisał, że podłączył bez problemu te kamery, ale już opisu nie znalazłem. W moim przypadku, aplikacja QVR PRO znajduje kamery jako ONVIF lecz po wpisaniu loginu i hasła ustawionego na telefonie w kamerach (włączona funkcja onvif) to widzę podłączenie kamery, ale brak obrazu i błąd (na telefonie aplikacja widzi kamery, ale nie łączy się).

Zrzut ekranu 2023-11-8 o 23.59.48.png


Czy ktoś zna jakiś patent na podłączenie? Próbowałem na różne sposoby, wyłączyłem zaporę (konfiguracja według poradnika z forum) i nic (n).

Dziękuję za sugestię co do rozwiązania problemu.
 
W ip kamery wchodziłes i po zalogowaniu tam w ustawieniach zdalnych poustawiałes port, date, czas, połaczenia sieciowe, aktywować kanał itd
 

Załączniki

  • kamera.png
    kamera.png
    24,6 KB · Wyświetleń: 25
tak, port kamery od pomocy technicznej potwierdził to 10080, hasło zmienione. Nagrywanie i czas ustawione i włączone.
To jak już wszystko dobrze ustawione, zostaje restart serwera. Każda kamerka musi mieć inne IP i porty przekierowane w ruterze

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 
o jak już wszystko dobrze ustawione, zostaje restart serwera. Każda kamerka musi mieć inne IP i porty przekierowane w ruterze
Po długiej nieobecności z tematem z różnych przyczyn, wracam do mojego ciągle nierozwiązanego tematu. Porty w routerze przekierowane piszesz- sorry laik jestem, dopytam czy dobrze rozumiem- czyli port podany z Orllo 10080 poszczególnej kamery w routerze przekierować na 80, czy port 554 na 80?
Połączono posty:

zapomniałem dodać, że aplikacja do mamry orllot widzi i kamery działają- więc kamery widoczne są na zewnątrz. Problem jest widzę na lini kamera-NAS.
 
Po długiej nieobecności z tematem z różnych przyczyn, wracam do mojego ciągle nierozwiązanego tematu. Porty w routerze przekierowane piszesz- sorry laik jestem, dopytam czy dobrze rozumiem- czyli port podany z Orllo 10080 poszczególnej kamery w routerze przekierować na 80, czy port 554 na 80?
Połączono posty:

zapomniałem dodać, że aplikacja do mamry orllot widzi i kamery działają- więc kamery widoczne są na zewnątrz. Problem jest widzę na lini kamera-NAS.
W każdym razie moje ustawiłem na port 80 , tak jak jest w pliku który wczesniej zamieściłem
 
Prozak64 walczę dalej i nic. obecnie od kilku dni zdalnie próbuje rozwiązać problem serwis QNAP i nadal nie działa. Na pierwszym lepszym programie na iOS dodałem bezproblemowo i działa a zajęło mi to mniej niż minutę. No nic jak serwis QNAP i ORLLO nie pomogą nie pozostaje nic jak wymienić kamery a te zapisać na czarną listę.

Jak Tobie działają mam takie pytanie z QNAP do Orllo może znasz odpowiedź?


Dziękuję za odpowiedź.
Proszę dwukrotnie potwierdzić poniższe informacje z zespołem wsparcia Orllo,
- Wersja Onvif i port Onvif tych kamer Orllo
- Czy te kamery obsługują strumień RTSP?
Jeśli tak, jaki jest adres URL RTSP tych kamer i jaki jest port RTSP tych kamer.
 
Oprogramowanie kamer nie aktualizowałem, choć, chyba powinienem, ale to wymaga instalowania przegladarki od microsoftu, czego nie chcę.
RTSP oczywiscie ze działa, załączam skan. Zabawne że w ustawieniach kamery port 554(nie zmieniałem), a w adresie w skanie jest 10273. W ruterze otworzyłem oba porty. Zapewne zalezy to od wersji oprogramowania Qnaap.
Po http też działa, załączam skan. Port w ustawieniach kamer 80, a w adresie http
http.png
port dostępu do Qnap

rtsp.png
 
Moim zdaniem to albo rekomendowane aplikacje orllo, albo Qnap. Przy wyborze pierwszym, Qnap jest Tobie niepotrzebny. Przy drugim zmieniasz ustawienia jak chcesz kamer i generujesz udostępnianie rtsp i http w ustawieniach kamer dla kazdej kamery w aplikacj QVR Pro.( to raczej do umieszczenia na stronie internetowej) A wyświetlanie kamer jest równiez w aplikacji QVR Pro na żywo lub odtwarzanie historii. To na komputerze, na telefonie tez jest aplikacja QVR Pro Client. U mnie to działa, a dalsze dyskusje w tym temacie uwazam bezcelowe
 
Moim zdaniem to albo rekomendowane aplikacje orllo, albo Qnap. Przy wyborze pierwszym, Qnap jest Tobie niepotrzebny. Przy drugim zmieniasz ustawienia jak chcesz kamer i generujesz udostępnianie rtsp i http w ustawieniach kamer dla kazdej kamery w aplikacj QVR Pro.( to raczej do umieszczenia na stronie internetowej) A wyświetlanie kamer jest równiez w aplikacji QVR Pro na żywo lub odtwarzanie historii. To na komputerze, na telefonie tez jest aplikacja QVR Pro Client. U mnie to działa, a dalsze dyskusje w tym temacie uwazam bezcelowe
Na Orllo aplikacji działa, ale zamysł miałem aby zapis był na moim NAS w celu dalszej rozbudowy. No nic poszukam, jak nic nie wytworze pozostaje zmienić kamery na rekomendowane przez QNAP.
 
A może podrzuć kamery komuś z podobnym Qnapem. Zapisz wszystkie kroki i konfiguracje. Albo przed tym krokiem zresetuj kamery i zacznij od początku.
 
Zakupiłem z internetu kamerę A-trion 360 i dodanie trwało moment i działa. Tak piszę dla tych co Szukaja kamer bezproblemowych. Orllo nie udało mi się pomimo pomocy i zdalnego łączenia serwisu QNAP i Orllo, podłączyć.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-462
  2. qnap ts-364-8g