Artykuł Netbak PC - zrób kopie zapasową w całej firmie komputerów PC i Windows Server - ZA DARMO!

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
netbak_pc.jpg
Back up Windows® PC/server
NetBak PC Agent is a license-free Windows® utility for backing up and recovering your important PC data to a QNAP NAS.
1700728829025.png


What NetBak PC Agent can do?

1700728941127.png

System backup
NetBak PC Agent supports full system backup and recovery using USB Boot Disk.

1700728956452.png

Optimized storage capacity
Global deduplication and compression technologies enhance backup efficiency and storage capacity.

1700728972814.png

Disks/folders/files backup
Back up/recover specific disks, folders, and files, and recover them by selecting a specific backup version.

1700728999505.png

Time efficient
QNAP’s Synthetic Incremental Backup technology significantly reduces backup/recovery time.

1700729011960.png

Scheduled backup
Once you set backup rules, NetBak PC Agent does the rest.


Screenshots
1700729085896.png 1700729095788.png 1700729103713.png


1700729177254.png

1700729190347.png


1700729205275.png


…or, find and recover a specific folder/file in different backup versions
Use the intuitive user interface of Backup Explorer on Hyper Data Protector to find a specific folder or file in various backup versions and recover them to client devices.

Learn More: How do I restore files to my Windows PC or server with HDP Backup Explorer?

1700729251687.png



Synthetic Incremental Backup — QNAP’s exclusive data backup & recover strategy

There are generally three types of backup: Full, differential, and Incremental. No matter your combination, there shouldn’t be a trade-off between speed and data integrity. QNAP’s game-changing Synthetic Incremental Backup technology combines fully backed up data with incremental backups daily. Not only does it increase both backup and restoration efficiency, it also reduces the risk of data loss caused by backup failure.

To ensure data integrity without performing full backups every day, Synthetic Incremental Backup technology meets mainstream needs, saving you bandwidth and valuable time.

1700729299042.png


Supported Source Platforms
PC
Windows 10®
Windows 11®
Windows Server
Windows Server 2016®
Windows Server 2019®
Windows Server 2022®

 
Plusy
+ kopia robi się prawie pełnym łączem (500-990Mbit) i idzie to całkiem szybko
+ Da się odzyskać pojedyncze pliki i katalogi nawet z poziomu innego komputera

Minusy:
- wybór czasu tylko z listy, nie da się wpisać 15:23
- obsługuje tylko NTFS - nie da się zrobić kopii dysków exFAT (ciekawe czy ogarnia ReFS?)
- Szacowana wielkość kopii nie zgadza się z rozmiarem kopii (szacuje 185GB - tyle ile jest zajęte ale kopia zajmuje 120GB)
- Przeglądanie plików w kopii jest dość powolne
- Nie wiadomo jaki jest limit plików do pobrania przez przeglądanie bo pokazuje tylko że wybrałem za dużo
- Odzyskiwanie katalogu z plikami dość powolne (1 MB/s)
- Dysk rozruchowy da się stworzyć tylko na fizycznym urządzeniu (nie da się zapisać do iso/img i potem ogarnąć) i jeszcze chce instalować ADK które jest mi potrzebne jak rybie rower (veeam go nie potrzebował do stworzenia obrazu WinPE) więc dalej nie testuję.
- it support for NTFS only, cannot backup disks with exFAT (major issue)

-> We do support NTFS only, because exFAT does not support snapshot.

- interface say that it has to backup 185GB but in fact copy size is 120GB (cannot confirm if thats true)
-> We will do the post dedup to save the backup space. What is the "copy size", maybe you can show me the screenshot.

- browsing files through Backup Explorer is extremely slow (I can agree, this is annoying, its major issue)
-> Will improve

- recovering selected folder (not files one by one, but whole folder) is very slow about 1MB/s (major issue)
-> It is the current limitation, will try to improve it.

- recovery bootable USB disk can be created but it is necessary to instal Windows ADK.
-> It's current design, BMR restore with windows PE structure.

- cannot recover physical PC on Hypervisor because of no .iso recovery image (major issue)
-> it's already in future roadmap, P2V.
 
- it support for NTFS only, cannot backup disks with exFAT (major issue)

-> We do support NTFS only, because exFAT does not support snapshot.
Veeam nie ma z tym problemu - sporo innych programów też nie, jeśli snapshoot nie jest dostępny robimy kopię na poziomie plików (i ew. blokujemy wolumin) takie jest moje rozumowanie kopii (wiadomo że nie zablokujemy woluminu systemowego ale tutaj w większości sytuacji jest NTFS.
Dodatkowo Veeam ma możliwość robienia kopii plików a nie koniecznie całych woluminów ale to było już zgłaszane.

- interface say that it has to backup 185GB but in fact copy size is 120GB (cannot confirm if thats true)
-> We will do the post dedup to save the backup space. What is the "copy size", maybe you can show me the screenshot.
Przez "copy size" mam na myśli zajmowane miejsce na Qnapie ale ok rozumiem że robią "dedup" a czy robią jakąś kompresję danych po "dedup"?

- recovery bootable USB disk can be created but it is necessary to instal Windows ADK.
-> It's current design, BMR restore with windows PE structure.
Nie mam problemu z tym że jest to WinPE tylko że potrzebuję dodatkowo tylko do tego celu instalować ADK - jak poprzednio konkurencja tego nie wymaga więc da się to zrobić lepiej :)

Pytanko kolejne - jak zaszyfrować kopię? (podczas robienia kopii przesyłane dane na serwer powinny być już zaszyfrowane).

Kolejne - jak sprawdzić czemu kopia się wysypała? W dzienniku jest tylko:
1701101673098.png

Logi DEBUG wyślę na PW.

Jeszcze jedna uwaga ale to bardziej do HDP - czy da się zrobić zdalne repozytorium na kopie (serwer z rsync / ftp / smb coś takiego)??

Dzięki za odpowiedzi :)
 
Kolejne spostrzeżenia .

1. Włączona opcja "Ustawienia ogólne - Zarządzanie systemem - Wymuszaj tylko bezpieczne połączenie (HTTPS)" , uniemożliwia agentowi połączenie po restarcie systemu.
Szyfrowanie1.PNG


2. Brak opcji zmniejszania ( shrink ) partycji przy tworzeniu kopii. Odtworzenie możliwe na dysk nie mniejszy od oryginału.
3. W tracie odtwarzania kopii, zdarza się, że po autoryzacji TOTP jest zwiecha na etapie odczytu ustawień. Konieczny restart i ponowna próba.
 

Załączniki

  • Szyfrowanie1.PNG
    Szyfrowanie1.PNG
    14,8 KB · Wyświetleń: 9
Skonfigurowałem na 4 komputerach w sieci. Wszystkie idą według harmonogramu już od tygodnia.
Mam problem z 1 urządzeniem, a wszystkie skonfigurowane tak samo...
 

Załączniki

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    46,2 KB · Wyświetleń: 31
takie cos mi wyskoczylo
 

Załączniki

  • Screenshot 2023-12-08 035651.jpg
    Screenshot 2023-12-08 035651.jpg
    79,3 KB · Wyświetleń: 31
takie cos mi wyskoczylo
To normalne.
Korzystasz z certyfikatu dla urządzenia, którego nie autoryzuje żadne centrum certyfikacji.
Certyfikat jest OK, ale jego weryfikacja to już twoja robota ( nr seryjny, ważność, identyfikatory, odcisk ). Nie znam nikogo kto by to robił :)
Rozwiązanie. Żyć z tym lub kupić certyfikat komercyjny.

Zatwierdź certyfikat i kontynuuj logowanie i konfigurację.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Ja niestety puszczałem backup już kilka razy i za każdym razem po kilku % (od 3 do 5) backup się przerywa z komunikatem:
error.png


Backup robię via WiFi jeżeli to ma znaczenie.
 
Po wielu trudach doszedłem do punktu gdzie już nic nie działa.
Zaczyna tworzyć HDP i wywala bład.
W NAS też jest komunikat.
Zrzut ekranu 2023-12-24 133746.png
Zrzut ekranu 2023-12-24 133725.png
 
Wita, ja mam problem z autoryzacją 2-etapową z poziomu pendriva, za każdym razem pokazuje, że błędny kod, i nie ma znaczenia czy kod jest generowany aplikacja w telefonie, czy też mailem.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. netbak
  2. netbak pc
  3. hyper data protector
  4. netbak replicator
  5. hyper data
  6. hyper data protector 2.0 nie ma
  7. Hyper Data Protector v2.0
  8. net back
  9. 231p2
  10. Urzadzenia lan
  11. hyper