Pomoc Nie widoczna strona wordpressa na zewntarz sieci

Fotomario

Nowy użytkownik
Noobie
24 Kwiecień 2019
8
2
3
51
Wroclaw
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry ( qnap 231p )
Stworzyłem w WP własną stronę www. i chciałbym ja opublikować . Z tym że widoczna jest tylko w zasięgu mojej sieci ,wpisując IP/WordPress . Czy i jak zrobić aby była widoczna na zewnątrz .
 
A czy Twój QNAP jest wystawiony na zewnątrz?
Witaj .
Tak .Mam pełny dostep do niego przez apki . Z komputera w firmie logując sie Turbo . Kiedyś miałem wykupiony serwer pod stronę ale utrzymanie było srogo drogie wiec kupiłem NASa . Nie mogę rozgryżć co go boli . Szukałem już w sieci pomocy ale nic nie znalazłem . Niby wszystko OKI a jednak nie działa. Domenę podpiąłem pod numer IP ale to i tak nic nie daje skoro nie widać jej w sieci :(
 
Nadal niewiele wiemy. Dostęp z poziomu apki nas nie interesuje. Interesuje nas to czym dysponujesz, tj. czy masz publiczny adres IP, czy i jak masz skonfigurowaną sieć (przekierowanie portów, itd.). Jeśli chodzi o domenę, zmiana rekordu A wymaga rozpropagowania i może trochę potrwać (w skrajnych przypadkach do 24h).
 
Nadal niewiele wiemy. Dostęp z poziomu apki nas nie interesuje. Interesuje nas to czym dysponujesz, tj. czy masz publiczny adres IP, czy i jak masz skonfigurowaną sieć (przekierowanie portów, itd.). Jeśli chodzi o domenę, zmiana rekordu A wymaga rozpropagowania i może trochę potrwać (w skrajnych przypadkach do 24h).
Jesli chodzi o domenę to fakt wymaga czasu . Sieć mam z Vectry .Co juz zdążyłem sie dowiedzieć maja zmienne IP . Co jak mi sie wydaje nie powinno rzutować na chwilową widoczność do czasu zmiany numeru
 
Nie napisałeś tego, ale przy założeniu, że masz jednak publiczne IP, w dużym skrócie, pozostaje Ci jeszcze kwestia odpowiedniego przekierowania portów (80 i 443 jeśli korzystasz z certyfikatu SSL) na swój serwer.
 
Nie napisałeś tego, ale przy założeniu, że masz jednak publiczne IP, w dużym skrócie, pozostaje Ci jeszcze kwestia odpowiedniego przekierowania portów (80 i 443 jeśli korzystasz z certyfikatu SSL) na swój serwer.
Czyli Publiczne IP to podstawa ? Jeśli tak to chyba nici z mojego planu postawienia strony . :(
 
A czy Twój QNAP jest wystawiony na zewnątrz?
Kiedyś miałem wykupiony serwer pod stronę ale utrzymanie było srogo drogie wiec kupiłem NASa.
Nie wiem jakie miałeś stawki, ale np. na takiej nazwie.pl możesz kupić hosting za jakieś ~1zł/miesiąc lub VPS za ~6zł/miesiąc ... Fakt, że to ceny promocyjne i trzeba co jakiś czas żonglować danymi, ale przy tych cenach nie ma co psioczyć.
 
A czy Twój QNAP jest wystawiony na zewnątrz?
Kiedyś miałem wykupiony serwer pod stronę ale utrzymanie było srogo drogie wiec kupiłem NASa.
Nie wiem jakie miałeś stawki, ale np. na takiej nazwie.pl możesz kupić hosting za jakieś ~1zł/miesiąc lub VPS za ~6zł/miesiąc ... Fakt, że to ceny promocyjne i trzeba co jakiś czas żonglować danymi, ale przy tych cenach nie ma co psioczyć.
Miałem w Home usługę hostingu . Ale bardziej mi zależało na pokazaniu że sie da i mogę to zrobić . Nie założyłem że nie wykupie już stałego IP . Tak czy siak sam serwer jest idealny do tego co robie .Składowania zdjęć z sesji fotograficznych . Dostęp zdalny poprzez apki .Lecz brakowało mi jeszcze tego jednego ...strony ( wizytówki )
Dziekuje ci za pomoc Spooky i serdecznie pozdrawiam
 
Nie założyłem że nie wykupie już stałego IP.
To nie jest kwestia stałości (czy też zmienności) IP tylko publiczności (widoczności) z zewnątrz. Nie mam doświadczenia z Vectrą, ale pewnie da się zrobić.
Vectra w przypadku obejscia ich modemu znaczy ustawieniu w tryb Bridge ma dostępne 2 adresy publiczne . Z tym że co ze zmiennością IP ? Dokupie Tp linka podłacze go do ich modemu i co dalej ..hm
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. własna strona www na qnap