Pomoc Niestabilny upload na NAS

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
W załączeniu jest filmik, który mówi wszystko.
System w NAS jest sprzed dwóch dni. RAID1 2x3TB, na nim jeden wolumin statyczny. Jakieś pomysły?
2015-12-15 at 20-23-46.png
 

Załączniki

  • 2015-12-15 at 20-14-59.zip
    10,4 MB · Wyświetleń: 33
Mocne to mało powiedziane, ale "no switch no fun" :), podepnij kabel do nasa z pominięciem routera i sprawdź powinno być dobrze.
Te "switche" w routera to raczej hub się powinno nazywać.
 
Tak jak pisał darekhifi zrezygnuj ze switcha w routerze - to straszne g. nie ważnie jak dobry jest router. Mam w domu sieć gigabitową z dwoma switchami (w dwóch pokojach), wymieniłem router na taki wypasiony z gigabitem po obu stronach itp.... i tak jakoś spiąłem (bo było mi wygodniej), że jeden z playerów HD w pokoju wpięty był w switch routera.
I jak kopiowałem coś z komputera na Qnapa (dysk USB 2.0 więc z gigabita zapychało jakieś 20%) to moja żona narzekała, że na wspomnianym odtwarzaczu zacinają jej się filmy (bitrate max 20mbit więc na takiej sieci niezauważalny) odtwarzane z INNEGO serwera.
Walczyłem z tym 2 dni, aż w końcu przepiąłem player ze switcha w routerze na niezależny switch i .... problemy zniknęły.
Tak więc z routera jeden kabelek do jakiegoś switcha i dopiero do niego reszta sprzętu!! :)
 
No i sprawa jasna: Z routerem czy bez, sytuacja jest identyczna. Ale na drugiej macierzy RAID5 4x3TB utworzyłem udział sieciowy testowy. Na nim transfer jest bardzo stabilny 111-112MB/s, kilka razy sporadycznie na jakieś 3-4s zeszło do 107-108MB/s. Problem być może jest w tym, że RAID1 2x3TB jest systemowy czy cholera wie co. Na szczęście na drugiej macierzy jest wszystko ok, bo już myślałem że sprzęt mi nie halo (a może to któryś z dysków na RAID1?).
Z poziomu mc przez ssh transfer był ponad 140MB/s, chwilkę najwolniejszy był 135MB/s, więc to nie dyski.
Zastanawiam się nad dodaniem jednego dysku SSD tylko na system.
Po dodaniu dysku SSD wyłącznie na system i odciążeniu macierzy RAID1 2x3TB od potrzeb systemu, transfer jest stabilny między 107 a 112MB/s (dominująca wartość to 111-112MB/s).
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. filmy zacinaja