Kawa i papierosy Nowy zakup TS-453

Ah co z tymi filmami?
I tu się właściwie okazuje, że jest trzeci dysk na tzw. nie z harmonogramu zewnętrzny backup wszystkich backupów. ;)
Dysk raz na jakiś czas wyciągam z szafy i wkładam do serwera, w którym mam pozostawioną zawsze ostatnią pustą kieszeń (może to być dysk zewnętrzny na USB).
Czyli "filmy z internetów" trzymasz w identycznych kopiach na dwóch dyskach (jedna kopia na serwerze, druga backupowana na dysk w szafie). Kto bogatemu zabroni...
 
Nigdy nie powiedziałem, że są one z Internetu
Ale nie powiedziałem też, że mam stricte dość hermetyczną puszkę filmów na których mi najbardziej zależy i nie da się ich ściągnąć z Internetu. Dlatego pewnie robie ich kopie.
... to trochę tak jak ze sztuką. Kupisz obraz i wisi u Ciebie - a nie w Internecie... A u mnie leży "w szufladzie" ...czy w szafie.
Kto bogatemu zabroni...
Będę musiał się zastanowić nad tym tytułem. Bo możesz mieć racje.
 
Wcześniejsza dyskusja dotyczyła multimediów (filmów) "nieprywatnych", czyli znalezionych w internecie, zrippowanych z kupionych płyt bluray/dvd/cd (żeby wygodniej je oglądać/słuchać, bez żonglowania dyskami), pożyczonych od znajomego, zgranych z youtube'a czy dekodera PVR, itp. itd.

Nie stać mnie na zbackupowanie wszystkich takich plików 1 do 1, a z drugiej strony chciałbym mieć "jakąś" ich ochronę. Mimo, że odtworzenie takiej biblioteki po awarii jednego z dysków nawet w trybie single byłoby możliwe (pliki można pobrać/zrippować/zgrać jeszcze raz), to przy takich ilościach danych (załóżmy, że padłby dysk 10TB) byłoby to też bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Dlatego uważam, że taki RAID 5 jest niezłym "kompromisem" między drogim backupem wszystkiego, a całkowitym brakiem ochrony. Nieznacznie tylko podnosi koszty przechowywania multimediów (~25-30%), a w razie awarii daje szansę na zachowanie danych bez konieczności "zbierania" wszystkiego od nowa. Ważniejsze dane oczywiście dodatkowo backupuję.
 
Witam ponownie . Jestem nadal w trakcie wyboru ,co myślicie o tym nowym " 453 B " czy lepiej dołożyć i kupić ten model. Mam jeszcze pytanie czy do tego złącza PCI Express można podłączyć kartę do przechwytywania obrazu ze źródeł zewnętrznych.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dysk zewnętrzny do backupów
  2. kopia serwera plików windows