Graham Kovalsky

Passing Basics
Beginner
24 Lipiec 2021
13
3
3
57
QNAP
TS-x31+
Ethernet
100 GbE

Mili Państwo,​

Kombinowałem nad kopią zapasową cyfrowego dobytku (zdjęcia) zgromadzonego na QNAPIE. I wykombinowałem następującą kopię zapasową: rsync QNAP--->openmediavault. W ciągu nocy stałem się szczęśliwym posiadaczem ślicznego backupu na dysku przypiętym do omv. Humor psuje mi to co na obrazku czyli że padła aplikacja HBS, która jak się domyślacie byłą tą gdzie ustawiłem jednorazowe zadanie po rsync. Obrazek ze screenshota powtarzał się przy kolejnych restartach HBS. Odinstalowałem HBS, dla pewności zrestartowałem (wiem, że Linux ale to czynność magiczna była) Qnapa, zainstalowałem HBS i znowu [cenzura] :sick: Nie wiem co dalej, nie mam więcej pomysłów.... Kolega @SiewcaRyżu (i nie tylko on) na pewno coś wie, nie będzie mnie odpytywał z tego i owego i nie odmówi pomocy (i nie tylko on) :cool:
Zrzut jaki jest każdy widzi a mój NAS to Qnap TS-231P2 z dodanym RAM. Please nie piszcie cobym na Intelu coś kupił bo już kupiłem
a opisa awarii dotyczy tego co jest :cool:

Z góry dziękuję i pozdrawiam (y)
 

Załączniki

  • HBS-screen.jpg
    HBS-screen.jpg
    208,6 KB · Wyświetleń: 22
na pewno nie masz nowej wersji programu/systemu do instalacji ? :>

HBS lubi strzelic focha, ale po restarcie aplikacji działa .. więc jeśli po reinstalacji strzela dalej focha .. zapytałbym helpdesku WTF

PS: Dyski na pewno są sprawne ? SMART zielony ? Przechodzi szybkie testy ?
 
  • Lubię to
Reakcje: Graham Kovalsky
Przejrzałem logi i zauważyłem, że w czasie gdy trwało tworzenie kopi zapasowej miała miejsce aktualizacja HBC. I tak myślę co by było jakbym powrócił do starej wersji HBC. U tu dwa pytania:
1. Czy jest to możliwe?
2. Jak to zrobić pod warunkiem twierdzącej odpowiedzi na pytanie 1
Z góry dziękuję.
Zdrówko!
Połączono posty:

@SiewcaRyżu: No i miałeś trochę racji :) Patrz mój poprzedni wpis. Dzięki!
 
Tak ,ale musisz miec instalator poprzedniej wersji

Można ręcznie pobrać bieżacy instalator z App Center – QNAP | QNAP
ale poprzedni ? no clue
Trochę podłubałem w Google i trafiłem na https://download.qnap.com/QPKG/. Legitne repozytorium byłych, minionych i trochę nowszych wersji apek. To nie pierwszy przypadek kiedy Google odznacza się lepszym indexem niż witryna od której się zaczyna research :cool:
A co z tego wyjdzie to inna sprawa. Dam znać.
 
No i nic nie wskórałem, HBS nadal nie uruchamia się wyświetlają ten sam komunikat. Przejże jeszcze działające procesy, może znajdę jakiegoś pasożyta a jak mnie nie olśni to pozostaje Helpdesk :-/ Dzięki za odzew i pomoc.
Zdrówko!