Pomoc Photo station podwójne zdjęcia w bibliotece

Axles

Entry Technician
Q Associate
21 Sierpień 2020
35
4
8
39
QNAP
TS-x30
Ethernet
1 GbE
Cześć, zakupiłem NAS Qnap w celu stworzenia domowej biblioteki zdjęć, a mam ich trochę. Zauważyłem, że w chwili importowania plików dng do Photo Station te widnieją podwójnie tj. mam zarówno w bibliotece plik dng+jpg z danego zdjęcia. Jak to zmienić, wyłączyć orsomething?
W razie jakbym niezrozumiale nakreślił temat to podeślę screeny.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1400 Build 20200817
Model serwera: QNAP TS-230
 
Prawdopodobnie masz dwa zdjęcie w dwóch formatach - dni i jpg. Stąd są podwójne. Wejdź w Multimedia Console, generowanie miniatur i wykluczone typy plików. Jak wybierzesz format, nie powinien on się pojawić w QuMagie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Wykluczyć nie mogę bo co mam wykluczyć, zarówno dng jak i jpg potrzebuje.
Ale Twoje pierwsze zdanie mnie nakierowało na nową myśl :p Faktycznie w głównym katalogu mam dng tylko, ale jest ukryty katalog [developed], który tworzy chyba AcdSee i tam były jpgi. Sprawdzę, to chyba to. Dzięki za pomoc.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Nie rozumiem co miałbym ukryć, zarówno dng jak i jpg w mojej całej bibliotece potrzebuję, a z tego co zauważyłem jak miniatura nie wygeneruje się to w Photo Station nie widać zdjęcia w Galerii.
Qnapa mam ogólnie od 2 dni i dalej się z nim oswajam, jest trudniejszy niż DSM z S, ale nie poddaję się. Jak to jest z tymi aplikacjami czy używam do multimediów albo PhotoStation albo QuMagie? One mają różne bazy i każdy program osobno sobie indeksuje, rozpoznaje twarze itp. czy one się uzupełniają i warto mieć dwa?
 
Szczerze, to zakupiłbym następnym razem coś S, mam do czynienia w pracy i są dużo prostsze w obsłudze, nie miałem z nimi żadnych problemów, a do Qnap skusił mnie polski support który jest do d.... Jedyna nadzieja w forum, ale widzę że problemy które mam i nie umiem rozwiązać to dla innych też nie są łatwym orzechem do zgryzienia.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Szczerze, to zakupiłbym następnym razem coś S, mam do czynienia w pracy i są dużo prostsze w obsłudze, nie miałem z nimi żadnych problemów, a do Qnap skusił mnie polski support który jest do d.... Jedyna nadzieja w forum, ale widzę że problemy które mam i nie umiem rozwiązać to dla innych też nie są łatwym orzechem do zgryzienia.
Czy poza tym duplikatami masz jeszcze zastrzeżenia do niego??
Pytam bo sam zastanawiam się nad zakupem.
 
Moje zdanie jest takie, że Moments>>>>>>>QuMagie. Bez dwóch zdań. Miałem i ma porównanie. Co do ********* - mam aktualnie, ale raczej bym nie zrobił z tego jedynego miejsca, gdzie trzymasz backup zdjęć, bardzie system do przeglądania. Emby, jak proponuje pigers może mieć sens, ale nie używałem, za to moja 4 letnia córka pytała co to za Pani na tych zdjęciach i czemu ma goły brzuch ;]
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
To prawda, ciągle czekam na odpowiedź Qnapa na PS z S.

********* to trochę tak jakbyś nagrywał na macbooka windowsa =].

Niestety również nie znalazłem dobrego rozwiązania dla siebie. Mam w Plexie wszystkie zdjęcia, ale Plex jest słaby pod względem pręcisko uruchamianych zdjęć.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Oprogramowanie S jak i pewnie innych dostawców zapewne jest na jakieś kompilacji Linuxa. Komuś udało się zrobić obraz S i wystawić na świat, dzięki czemu możesz mieć tak jakby S w Qnapie stawiając wirtualkę. Dzięki czemu masz Qnapa, jak również mechanizmy od S. Nie liczyłbym tylko na jakieś w miarę świeże aktualizacje itp.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. photo station
  2. podwójne zdjęcia