Pomoc phpMyAdmin i problem z połączeniem

Maateuszz

Passing Basics
Beginner
25 Maj 2021
26
1
3
39
QNAP
TS-x53D
Ethernet
100 Mbps
Hej,
po zainstalowaniu phpMyAdmina i próbie zalogowania się do apki przez standardowego usera i hasło (root/admin) mam poniższy błąd:
(mysqli_real_connect(): (HY000/2002): Connection refused)
1650460738634.png

Oczywiście próbowałem edytować w config.inc.php i zamienić localhost na 127.0.0.1 i 192.168.1.10 ale mam cały czas błąd jak powyżej po restarcie usługi.
Wersja phpMyAdmin zainstalowana z AppCenter to 4.9.10.0, docelowo chcę postawić WordPressa dla testów.

Możecie coś poradzić proszę? ;)
 
Z poziomu samej aplikacji PhpMyAdmin i dostępnych opcji w AppCenter nie ma opcji włączenia tcp/ip.
W ControlPanelu zamiast "SQL server" i opcji włączenia tcp/ip na porcie jest natomiast MariaDB, którą trzeba zainstalować.
Próbowałem w ControlPanel/Applications/WebServer zmienić php.ini i dopisać port 3306 do ustawień serwera MySQL (mysql.default_port = 3306) - był niezdefiniowany.
Jutro jeszcze pokombinuję.
 
Udało mi się połączyć do bazy, ale nie do MySQL tylko to MariaDB,
wyedytowałem plik config.inc.php i dodałem na końcu:
port: $cfg['Servers'][$i]['port'] = '3306';
socket: $cfg['Servers'][$i]['socket'] = '/var/run/mariadb10.sock';

Z poziomu ControlPanela i MariaDB zmieniłem port 3307 na 3306 (jak dla MySQL) i aktywowałem TCP IP networking, co ciekawe w SystemStatus TCP/IP Networking jest cały czas disabled :)

Z poziomu AppCenter zainstalowałem WordPress'a i wszystko śmiga ładnie, strona stoi, ale z jakiej bazy on korzysta...?
Po podłączeniu się do MariaDB nie widzę bazy wordpress....hmm, jest zależny od ContainerStation (WP nie wstaje gdy CS jest wyłączony i ustawienia TCP/IP enabled czy disabled nie mają nic do tego),
ale jak namierzyć bazę, która została utworzona automatycznie podczas instalacji WordPress'a?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. phpMyAdmin
  2. wordpress
  3. phpmyadmin hasło
  4. wordpress port mariaDB
  5. HY000/2002
  6. mariadb 10
  7. zmieniłem port
  8. localhost