Pierwszy NAS - porada do modelu

sephirioth

Nowy użytkownik
Noobie
8 Kwiecień 2016
9
1
3
38
QNAP
null
Ethernet
null
Witam, muszę zakupić NASa, jestem na tyle zielony, że dopiero wieczorkiem zdążę zagłębić się w forum jak trzeba dlatego teraz pisze szybkie zapytanie.

Obecnie w sieci mam serwer drukarkowy Digitus, w niego przez huba wpięta jest drukarka i 2 dyski usb. Działa to kijowo dlatego zapadła decyzja o NASie.
Czy taka konfiguracja może działać:

  1. w sieci chodzą 3 komputery w tym 1 PC po kabelku do routera
  2. internet/router wifi to neostrada ADSL2
  3. nośnikami danych są 2 dysku zewnętrzne oraz w sieci musi pracować drukarka
Czy jeśli wepnę w NASa huba z dyskami w 1 port usb a w 2gi drukarkę, następnie NASa w router, to czy będzie to działać tak, że będę mógł drukować z każdego z 3 komputerów oraz korzystać z zasobów na dyskach zewnętrznych wpiętych w NASa?

Docelowo w NASa będą wsadzone 2 dyski na RAID1 ale to za pare miesięcy.

Wstępnie chcę kupić S DiskStation DS216se.

Proszę o wypowiedź czy to ma szanse działać.
 
Cześć
TO forum QNAPa - a piszesz o Synku - sprawdź adres ;)
 
Tak.. ale to forum jest khem... lepiej rozbudowane :) Większe prawdopodobieństwo uzyskania pomocy.
Szynka to moje pierwsze typowanie ale ja się na tyle nie znam, że jak możesz mi polecić QNAPa jakiegoś (model) który pociągnie to moje ustawienie to zamawiam go jeszcze dziś!
 
Drukarka USB po NASie ? Będzie działać - nie ważne czy QNAP czy Synek czy inna para NASów (dopóki ma zaszyty serwer wydruku).
 
Napisz ile chcesz na to pieniędzy przeznaczyć i co byś jeszcze chciał na nas robić w przyszłości, bo to ważne.
Torrenty, monitoring, multimedia, itp?? Kupując dobry NAS masz dużo możliwości i pociechy.
 
Rozumiem, że zaszyty serwer wydruku jest funkcjonalnością urządzenia NAS? O to chodziło?
 
Na tej sieci latają kilkumegowe obrazki i skany pomiędzy 3 kompami, na razie jest laserowa drukarka HP i dwa dyski zewnętrzne w huba usb wpięte. To jest max co się tam będzie działo.
Na razie myślałem o budżecie około 650zł

badziewiak: fajnie, dzięki na bank sprawdzę ale dopiero jak będę wiedział jaki model QNAPa kupuję.
 
Drukowanie działa bez zarzutu - skanowania nie obiecamy :)
Sprawdź model drukarki czy jest na liscie zgodności jaką @badziewiak podrzucił to bedziesz miał pewność

Co do modelu, osobiście sprzedaje na forum TS-219P+ który z takimi rzeczami spokojnie da sobie rade. W sumie każdy QNAP (tylko broń cie brać 112/119) da temu zadaniu rade, kwestia jakiej wydajności od całości oczekujesz.
 
Przepraszam, źle przeczytałem z Googla.
Mówisz ,że sprzedajesz takie cacka? :D
Napisz do mnie na sephirioth[at]gmail.com proszę!
 
Jeszcze jedno pytanie, jak bym już montował taką konfigurację jak moja... to ruzy to bez hdd w NASie? Pytam bo tak główkując przy browarku wykoncypowałem, że w końcu do działania nas potrzeguje jakiegoś systemu i on gdzieś musi się podziać. Dobrze kombinuje? Czy QNAPki mają w sobie miejsce na oprogramowanie i mogą działać bez fizycznego HDD w sobie?
 
Z tego co ja pamiętam, podczas inicjalizacji NAS wskazuje się dysk, na którym ma być zainstalowany system. Na mój chłopski rozum to bez dysku qnap raczej nie ruszy.
 
A widzisz, to dla mnie całkiem nowa wiedza :) Co jeszcze oczywistego mogę się dowiedzieć? :D
 
Ogólnie to forum jest zbiorem wszystkich możliwych problemów, czytaj ile możesz. Ja kupiłem qnapa, bo konkurencja nie mogła sprostać moim wymaganiom sprzętowym. Ale przed zakupem czytałem forum ponad pół roku.
 
Heh, nie ma sensu bym zapoznał się z wszystkimi problemami występującymi. Poza tym raczej potrzebuję wiedzy oczywistej jak z tymi dyskami pod system. Zawsze myślałem, że to bez tego działa.
A... jeszcze jedna przeszkoda, mam czas do poniedziałku wieczorem więc raczej forum nie przegrzebię całego z racji niedostatku czasu.

Ogólnie już w tym momencie bardzo mi pomogliście za co jestem Wam bardzo wdzięczny. :)