Pomoc Plex android tylko moja biblioteka

deker87

Passing Basics
Beginner
31 Marzec 2011
10
1
2
3
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem TS-264. Wcześniej na starym NAS (TS-210) używałem Twonky Media. Jakoś to tam działało. Teraz gdy mam nowszy sprzęt chciałem zainstalować zachwalany Plex (tylko lokalnie). Mam dwa pytania odnośnie Plexa na TV (android TV).
1. Czy jest opcja ustawienia w ten sposób, aby w Plexie był widoczny tylko mój NAS ? Bez tych opcji TV itp. Ma to być jak najmniej skomplikowane (nie wszyscy u mnie są technologiczni ;) ) Włączam plexa i widzę tylko NAS jak w Kodi.
2. Na TV w aplikacji Plex nie mogę wejść w mojego NAS (żółty wykrzyknik). W aplikacji IOS na telefonie działa normalnie. Jakieś pomysły dlaczego nie mogę wejść?

Pozdrawiam
Dariusz
 
Jaki tv ???
Na TV w aplikacji Plex nie mogę wejść w mojego NAS (żółty wykrzyknik). W aplikacji IOS na telefonie działa normalnie. Jakieś pomysły dlaczego nie mogę wejść?

Zainteresuj się opcją,, zezwol na niezabezpieczone połączenia,, w ustawieniach plexa którego masz na tv
 
Witam,
  • telewizor to Mi TV P1
  • brak opcji "źródła online" (czy ta opcja jest dostępna tylko po założeniu konta?)
  • "Niezabezpieczone połączenia" sprawdzone, ustawione na sieć lokalna i nadal nic.
Jeszcze jakieś pomysły? Czy lepiej założyć konto i będzie łatwiej? Wolałbym nie, ale jak mus to mus :)

Z góry dzięki :)
 
A to da się używać Plexa bez konta?

2. Na TV w aplikacji Plex nie mogę wejść w mojego NAS (żółty wykrzyknik). W aplikacji IOS na telefonie działa normalnie. Jakieś pomysły dlaczego nie mogę wejść?
TV oraz serwer muszą być w tej samej sieci (lub mieć poprawny routing między sieciami) - najprościej podłączyć TV i NAS do tego samego switcha. Podczas dodawania serwera w Plex podajesz adres IP NAS (nas musi mieć stały adres IP).
 
Witam
Udało się wszystko ustawić poprawnie dzięki waszej pomocy i założeniu konta plex. Nie wiedziałem, że jest ono tak istotne. O dziwo na TV z Tizen nie musiałem mieć konta i wszystko działało bez problemu. Mam jeszcze do was ostatnie pytanko. Jak to jest z udostępnianiem (tylko dla mnie) biblioteki na zewnątrz. Czy to jest bezpieczne? Chodzi mi o to czy ktoś może się wbić do mnie oraz czy jest to bezpieczne od strony "różnych urzędów" (wiadomo, każdy ma multimedia z różnych źródeł).

Pozdrawiam
Dariusz
 
Jak to jest z udostępnianiem (tylko dla mnie) biblioteki na zewnątrz.
Na routerze przekierować port 32400 TCP na routerze.

Czy to jest bezpieczne?
Nie masz czasu na to.

Chodzi mi o to czy ktoś może się wbić do mnie
Zależy od tego jak dobrze Plex Inc zabezpiecza swoje programy.

czy jest to bezpieczne od strony "różnych urzędów"
No login = no access.
 
Plex Inc jako firma i zarzadca ma dostęp do Twoich danych: Plex users rage over Discover Together privacy concerns
Emby/jellyfin jako rozwiązania selfhosted nie mają tego "problemu"

zrób sobie prosty test - wyłącz router w domu, czy Twój TV może odtwarzać i w pełni kontrolować media (pliki) z serwera ........ oszczędzę Ci 15 minut wstydu - NIE, nawet się nie możesz zalogować do SWOJEGO zasranego serwera, bo internet Ci nie działa (a to dopiero początek!).
Emby czy jellyfin nie mają takich problemów - wszystko zostaje w domu.
 
zrób sobie prosty test - wyłącz router w domu, czy Twój TV może odtwarzać i w pełni kontrolować media (pliki) z serwera ........ oszczędzę Ci 15 minut wstydu - NIE, nawet się nie możesz zalogować do SWOJEGO zasranego serwera, bo internet Ci nie działa (a to dopiero początek!).
To akurat trochę bzdura - kiedyś nie miałem Internetu kilka dni (awaria światłowodu) i mogłem normalnie odtwarzać pliki przez plex-a (apka uruchamia się długo bo chce się zalogować) no i wiadomo nowo dodane media nie będą miały metadanych itd. ale działa.
How to Use Plex Media Server Without Internet Access
 
To akurat trochę bzdura - kiedyś nie miałem Internetu kilka dni (awaria światłowodu) i mogłem normalnie odtwarzać pliki przez plex-a (apka uruchamia się długo bo chce się zalogować) no i wiadomo nowo dodane media nie będą miały metadanych itd. ale działa.
How to Use Plex Media Server Without Internet Access
Racja. Plex po sieci domowej śmiga bez logowania, ale dodam, że u siebie test robiłem tylko z Tizen Samsunga. Appki na android już mają jakieś zabezpieczenia, czy to Mi box czy T-Mobile tv box

Sent from my Xiaomi 14 pro
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plex
  2. kodi