Pomoc Plex przeglądarka vs aplikacja

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Poznaję dalej możliwości Qnapa i dzisiaj padło na Plex. I od razu dziwny problem. Zainstalowałem na komputrze klienta Plexa. Ale odtwarzanie na nim filmów 4K mija się z celem bo dostaję pokaz slajdów. Gdy ten sam film zapodam w Plexie uruchomionym w przeglądarce film chodzi bez najmniejszego zacięcia. O co kaman?

Wersja oprogramowania Firmware: 5
Model serwera: QNAP TS-x53D
 
w sumie beznadziejny post jak 150 .. :
przeglądarka ? jaka ?
klient plexa ? który , skąd ?
jaki plik jest odtwarzany ? 4k to tylko rozdzielczość, jeden z 10 atrybutów filmu .. mediainfo z tego pliku , albo screen z plexowego get-info (Investigate Media Information and Formats | Plex Support), jak chcesz to schowaj nazwe pliku .. jest nam to obojętne

wyłącz transkodowanie i sprawdź czy działa :p
 
Przeglądarka Egde. Wersje najnowsze dostępne. Przy wyłączeniu transkodowania komunikat o zbyt słabym procesorze. Dane pliku na zrzucie. Włączenie transkodowania pomaga o tyle, że jest pokaz slajdów. Czyli mogę założyć, że mój qnap jest za słaby do sprawnego odtwarzania w 4K przez Plex.
 

Załączniki

  • 2021-10-28 (3).png
    2021-10-28 (3).png
    17,6 KB · Wyświetleń: 66
  • 2021-10-28 (2).png
    2021-10-28 (2).png
    1,5 MB · Wyświetleń: 66
To spróbuj ten drugi co podałem.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
Faktycznie jest lepiej. Dzięki;) Ale generalnie dziwnie działa ten plex. W aplikacji na Chromecast 4 stream w oryginalnej jakości bez zająknięcia, w aplikacji na laptopie (dość mocnym laptopie) filmów 4K z wysokimi parametrami nie da się oglądać w zasadzie. Na tym samym laptopie używając wtyczki do kodi wszystko jest tip-top.
 
Faktycznie jest lepiej. Dzięki;) Ale generalnie dziwnie działa ten plex. W aplikacji na Chromecast 4 stream w oryginalnej jakości bez zająknięcia, w aplikacji na laptopie (dość mocnym laptopie) filmów 4K z wysokimi parametrami nie da się oglądać w zasadzie. Na tym samym laptopie używając wtyczki do kodi wszystko jest tip-top.
Bo prawda jest taka że Plex zwalił aplikacje na Windowsa. Za to wersja na Androida i na TV w moim odczuciu są już tak dobre i atrakcyjne że rozważam przejście z Kodi na Plexa.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
 
Faktycznie jest lepiej. Dzięki;) Ale generalnie dziwnie działa ten plex. W aplikacji na Chromecast 4 stream w oryginalnej jakości bez zająknięcia, w aplikacji na laptopie (dość mocnym laptopie) filmów 4K z wysokimi parametrami nie da się oglądać w zasadzie. Na tym samym laptopie używając wtyczki do kodi wszystko jest tip-top.
Bo prawda jest taka że Plex zwalił aplikacje na Windowsa. Za to wersja na Androida i na TV w moim odczuciu są już tak dobre i atrakcyjne że rozważam przejście z Kodi na Plexa.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka

Apka plexa na telefonie dalej jest gówniana jak była. Do tego jest płatna.
A kodi, może ma dużo gorszy interfejs, ale za to działa zawsze, i NIGDY nie ma z nim problemów.
Na android TV Apka plexa działa bardzo dobrze. Ale zawsze dobrze mieć kodi, tak awaryjnie.
 
@Data nie zgadzam się by apka na tel była tragiczna. Od jakiegoś czasu działa mi wszystko w porządku. Ja mam Plex Pass więc dodatkowo nie place za aplikacje. Mam w niej wszystko co potrzebuje. Łącznie z TV oraz zdjęciami z serwera.
Jedyna rzecz w aplikacji na TV to przy 221 kanałach przejście do ostatniego kanału oznacza 5 minut naciskania klawisza w dół czego w Kodi nie ma miejsca.
Mam dwie aplikacje w pogotowiu

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
 
Jak trafisz na film który sie transkoduje a nie powinien, to zmienisz zdanie.
To jest jedyna bolączka apki plexa. Mimo hardwarowego wsparcia w telefonie na dekodowanie video, apka plexa upiera sie na transcode.
W przypadku KODI, nie ma tego problemu. + Jest za darmo.
 
Jak trafisz na film który sie transkoduje a nie powinien, to zmienisz zdanie.
Nei trafiłem na takowy, wręcz przeciwnie, jak nie mogłem otworzyć ilmu w przeglądarce, tak w telefonie nie miałem tego problemu. Po za tym co jest złego w transkodowaniu na małym ekranie? Sprzęt mam po to by to działało wiec luz. Po za tym polecam zmienić źródło w takim razie.

Kodi to zupełnie inne narzędzie którego na telefonie sobie nie wyobrażam. Wróciłem na chwile znów do kodi i nadal mnie kusi by jednak wrócić do Plexa który naprawdę wygląda i działa dobrze, w końcu (nie mówie o PC).

Kończę, jak zmiennie zdanie dam znać.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/plex-przegl%C4%85darka-vs-aplikacja.38095/
  2. chromecast
  3. hd player