Pomoc Podłączenie kamer do TS 253A

damiannet

Nowy użytkownik
Noobie
8 Czerwiec 2017
8
2
3
35
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Ladies and gentlemen, hej !

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego nasa. TS-253A. Obecnie posiadam jedną kamerkę podpiętą do routera, a router do NASa.
Chcę jednak dokupić jeszcze 3 kamerki. Pojawia się tutaj konieczność zastosowania switcha. I tutaj jest moje pytanie do Was. Który wariant jest poprawny, a jeżeli oba są OK to który jest lepszy.

1. 4 kamerki podpięte do switcha, switch do routera a router do NAS
2. 4 kamerki podpięte do switcha, switch do NAS na drugim wejściu gigabit, a pierwsze wejście normalnie do routera.

Po co ta kombinacja ? Aby wyeliminować wpływ routera na kamerki. Czyli jeśli coś się będzie dziać z routerem to i tak kamerki będą switchem spięte z NASem i nagrywanie będzie kontynuowane ?

A przy okazji, powiedzcie proszę czy 2 switche też będą działać i nie będzie problemu ? Tzn do switcha nr1 podpięte PC, drukarki itd a switch do routera. A drugi switch j/w. Czy będą się w jakiś sposób gryzły ?

Pozdrawiam
 
Po co tak kombinujesz?

Zwyczajnie po prostu: INTERNET > ROUTER > SWITCH > NAS i inne peryferia (PC, drukarki itd.)
W przypadku utraty internetu lub uszkodzeniu routera obraz z kamer będzie w dalszym ciągu nagrywany na Qnap (po uprzedniej poprawnej konfiguracji)

Dwa switch'e też będą działać i nic nie powinno się gryźć - jednak uważam, że takie połączenie w domu z dwoma switchami jest zwyczajnie bezpodstawne.