Pomoc w wyborze NAS'a do domu

warder

Nowy użytkownik
Noobie
6 Kwiecień 2021
8
0
1
23
QNAP
TS-411U
Ethernet
100 Mbps
aktualnie posiadam TS-431P2 8GB RAM z SSD 1TB + 2 * Seagate 8TB + Seagate 18TB.
1703933245663.png


moje wymagania: serwer pod filmy/seriale do oglądania na TV i backup zdjęć (apka Qfile uploaduje je z telefonu).

1. obsługa dużej ilości miejsca pod filmy/seriale z opcją oglądania na TV (aktualnie nie mogę przeglądać z TV plików poza folderami typu 'Shared Videos', więc włączam je z komputera przez 'Cinema28' (chyba przez DLNA).
2. obsługa min. Transmission (rTorrent nie działa na moim obecnym qnapie).
3. opcja np. pod RAID 1 dla dysku ze zdjęciami.

Czy do moich celów lepiej dorzucić drugi, nowszy NAS np. QNAP TS-364-8G, albo coś jeszcze innego z większą ilością kieszeni, czy lepiej iść w jakieś opcje rozszerzania typu UX-500P?

Aktualnie poza sytemowym SSD mam 3 dyski o łącznej pojemności 3.5" 34TB (w praktyce wychodzi sporo mniej), chciałbym mieć opcję do prostszego zwiększania pojemności niż podmiana obecnego dysku na większy.

Co do budżetu, wolałbym wydać raz więcej żeby później cieszyć się dłużej.

Pozdrawiam!
 
Dokładnego modelu nie podam, ale sam unikam NAS opartych o ARM, zdecydowanie lepiej coś z Intel lub AMD. Co do ilości zatok, raczej 4 dyskowy.
 
  • Lubię to
Reakcje: warder
Hmmm, żeby myśleć przyszłościowo może lepiej od razu byłoby wybrać TS-664?
Czym on się różni od wyższego modelu TS-669/TS-469 PRO które są na allegro sporo taniej jako "Odnowione przed sprzedawcę" poza brakiem wyświetlacza?
 
  • Lubię to
Reakcje: warder
Ok, dzięki! Googlowałem trochę o TS-464 i TS-664. Czytając komentarze na reddicie dowiedziałem się, że TS-464 podczas obciążenia działa ciszej. Użytkownicy TS-664 pisali, że podczas obciążenia jest dużo głośniejszy bo ma 2 mniejsze wentylatory, które bardziej hałasują (co mogłoby być irytujące zwłaszcza nocą)
1703975561252.png


TS-464 ma 2 gniazda na SSD M.2 NVMe + opcje na QM2 PCIe więc myślę, że będzie dla mnie najlepszym wyborem :)
 
Użytkownicy TS-664 pisali, że podczas obciążenia jest dużo głośniejszy bo ma 2 mniejsze wentylatory, które bardziej hałasują (co mogłoby być irytujące zwłaszcza nocą)
W moim przypadku może nawet być głośny jak odrzutowiec bo wszystko jest w szafie rack na poddaszu ;)
Raczej bym patrzył pod kątem wydajności a nie ciszy bo Qnapa możesz postawić wszędzie gdzie masz prąd i lan (dla mnie HDMI w tych urządzeniach jest kompletnie bezużyteczne).
 
  • Flexed Biceps
Reakcje: SiewcaRyżu
664 widziałem ostatnio nówki po 3200 zł - dobra cena IMO.

Mnie by wystarczył 4-bay. 464 jest OK. ale czy jest jakiś trochę mocniejszy NAS 4-bay do 3000 zł?
 
Jak chcesz coś mocniejszego niż 4 rdzeniowy Celeron to kapusta musi wystawać z kieszeni ;)
Masz rację Jerry - QNAP się ceni. TS-473A-8G to już 4.1k zł. Ciekawe jak Ryzen Embedded V1500B wypada wydajnościowo, dużo lepszy od Celerona?
 
No do J3455 to będzie nawet większa różnica ale w segmencie ~6000 to bieda w Qnapie straszna - dopiero od pułapu 8000 zaczynają się jakieś normalne CPU.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-464
  2. 473a
  3. TS-473A
  4. 664
  5. TS-473A-8G
  6. TS-264
  7. transmission
  8. 464