Recenzja Potwór w domu - TVS-h1288X

Mając duże doświadczenie w Qnapach, mogę śmiało powiedzieć - wiem co to za sprzęt. Obcuję z nim na codzień, konfiguruję, pomagam w wyborze. Wiem co w trawie piszczy. Mam dwa swoje Qnapy - TVS-675 oraz (już nie mam) TVS-672N. Mówiłem o tym drugim - mega sprzęt, mega mocny. I dalej to podtrzymuję. Za te pieniądze, po lekkim upgradzie - mega sprzęt - mało kto będzie w stanie go zamęczyć.

Nowa zabawka wygląda tak:
IMG_2508.JPG


Zgodnie z nazewnictwem Qnapa h1288X możemy rozkodować jako:
h - QuTS Hero
12 - ilość dysków czyli w tym wypadku... 14:D No dobra. Qnap nie uznaje dysków M.2 jako dyski, więc 1288X ma ich w sumie 14. 8xHDD+4xSSD+2xM.2.
Qnap bazuje na cpu Intela Xeon W-1250 - jest to mocny układ, z 6 rdzeniami i 12 wątkami o TDP 80w. Procesor ten wspiera pamięci ECC - więc będą koszta.
Jak na tak potężny układ (80W) jestem pod wielkim wrażeniem, tego jaka wielka jest chłodnica na nim - jest ona po prostu niesamowicie wielka:
IMG_2506.JPG


Jak widzicie kawał chłodziwa. To nie koniec, bo coś takiego musi być czymś przewiane - wtedy cały na biało wchodzą wielkie, podwójne wentylatory
IMG_2509.JPG

IMG_2505.JPG

IMG_2511.JPG


Jak widzicie na zdjęciach - konstrukcja jest bardzo dobrze przemyślana. Jedna turbina na radiator z CPU a druga jest przygotowana, żeby przedmuchać karty z PCIe! Dodatkowo, Qnap pięknie schował dyski M.2 oraz RAM pod drugą turbiną, która będzie wyciągała ciepło jakie generują te podzespoły i wyrzuca z obudowy. Nikt, nikomu nie pozostawił tu niczego sobie - od początku do końca przemyślana konstrukcja płyty głównej, żeby nie było za wysokich temperatur, chapeau bas panowie z Qnapa!

TVS-h1288x w standardzie ma 2x8GB ram DDR4 3200Mhz ECC. Niestety - generuje to koszty i kupując dodatkowe kości - musiałem wybrać również DDR4 ECC 3200Mhz.
Z drugiej strony płyty - kieszenie na dyski, 3 wentylatory, jedno PCIe w którym już jest karta z dwoma interfejsami sieciowymi o słusznej przepustowości - 2x10Gbe :)
PSU - też nie małe, wyciąga powietrze z obudowy i na zewnątrz.

IMG_2512.JPG


IMG_2513.JPG

IMG_2514.JPG


Dodatkowo z tyłu porty USB, jeszcze 4x2.5Gbe i ulubiona na forum proteza HDMI.

Pewnie to co piszę zabrzmi jak recenzja Apple, ale wyjmując tego Qnapa z pudełka, wiesz że masz do czynienia ze sprzętem premium. Jest to kawał wielkiego NASa, z dużą ilością kieszeni, olbrzymią mocą, możliwością rozbudowy ram do 128GB, możliwością upgradu CPU, dwoma złączami PCIe aby dodatkowo rozbudować Qnapa o np. kartę na dyski M.2 lub GPU. Ci, co projektowali tą płytę (tak, Qnap projektuje te płyty) na prawdę przemyśleli wszystko od początku do końca. Nie ma się czego czepiać, bo konstrukcja jest zrobiona tak, żeby system nawet pod największym obciążeniem nie osiągał szalonych temperatur czy to na HDD/SSD, M.2 lub kartach PCIe.

Z mojej strony mogę polecić tego Qnapa, bo jest już to sprzęt z najwyższej półki - i to widać w każdym aspekcie.
Pozdrawiam
Ice
 
Mam tego samego Qnapa , chciałbym dokupić RAM. Potrzebuje 2x16GB lub nawet 2x32GB, jakie są godne polecenia. To mój pierwszy Qnap, dziękuje z góry za odpowiedź.
 
@piolak
KSM32ED8/32ME
działają na pewno. Ja dołożyłem 2x32GB. Jeżeli masz Hero - to zdecydowanie tyle się przyda.
 
Czy jest możliwość zmiany śledzia dla tej karty sieciowej na expresie i wsadzenie jej z drugiej strony czyli dla niskich profili? Z tej strony chce posadzić grafikę.
 
Tak, w zestawie dostajesz metal do zmiany z długiego na krótki. Ja zmieniłem miejsce tak jak Ty to sobie wymyśliłeś.
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
Dzieki. A czy u Ciebie tez trzeba restartowac Nas'a gdy chcesz przypisac GFX do VM lub zmiana na QTS'a kolejna zmiana?
 
zmiana hero na QTS czy w drugą stronę , to kasowanie dysków ;)
te systemy są niezgodne ze sobą
 
@Speed55 Jeżeli przypisujesz urządzenie na wyłączność raczej tego nie przeskoczysz to nie usb host trzeba całe jądro przeładować. Ale to jedynie jeżeli bindujesz do VM pomiędzy między QTS a Container in run time można.
 
zmiana hero na QTS czy w drugą stronę , to kasowanie dysków ;)
te systemy są niezgodne ze sobą
Wiem
Chodzi mi o obsluge QNAPa na TV.
Mam caly czas Qts_Hero ale na TV jest nazwany Qts.

@3QN - Ale to jedynie jeżeli bindujesz do VM pomiędzy między QTS a Container in run time można.
Daj znac jak?
 
Ano tak: GPU passthrough and GPU sharing.
Dopóki nie ustawisz VM nie jest wymagany restart serwera.

QTS Mode -> Container Station Mode
Container Station Mode -> QTS Mode
Klikasz Apply i tyle nie wiem w czym problem no musisz zadecydować do czego przypisujesz te zasoby.
 
Niezaleznie co wybiore to musze zrobic restart :-(
Trochę mnie to irytuje bo restart trwa ok 10 min wiec strasznie dluuuuugogooo sie czeka.
rtx.jpg
 
  • Wow
Reakcje: 3Qn

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 1288x
  2. kasowanie
  3. tvs-h1288x