[PROBLEM] DDNS dla TS-109

pieszek

Nowy użytkownik
Noobie
29 Lipiec 2008
1
0
1
Witam!

KUpiłem Serwer TS-109 i chciałbym aby móc uzyskać dostęp do plików na tym serwerze z poza mojej sieci domowej, najlepiej z uzyciem DDNS. Korzystam z routera Pentagram ADSL WiFi 802.11g Lite, a Internet dostarcza mi neostrada (1024). Założyłem konto na witrynie dyndns.org, jednak kiedy wpisuję adres za każdym razem otwiera mi się strona konfiguracji routera, zamiast strony TS-109. Próbowałem zmieniać ustawienia NAT (ustawiałem wirual serwer i DMZ dla tego ip lokalnego, pod którym jest ts-109) i inne a ustawienia DDNS mam wpisane zarówno w routerze jak i w TS-109. Nie tylko nie działa mi ten DDNS, ale nawet nie wiem jak maiłbym połączyć się z zewnątrz z serwerem znająć jego adres ip., bo przecież wszystkie komputery w mojej sieci są pod jednym adresem widoczne- tym co ma router. Czy możliwe jest przekierowanie tych połączeń tak żeby wszystko działało? A może po prostu powinieniem jakoś inaczej wpisaywać adres (tzn np mojanazwa.dyndns.org/cośtam) ? Czy może potrzebuje wykupić jakąś dodatkową usługę w neostradzie (drugie ip? stałe ip?). Jak skonfigurować te urzędzenia? Bardzo proszę o pomoc!!
 
Kazda z aplikacji sieciowych (w ramach jednego adresu IP) dziala na roznych portach. Z twojego postu domyslic sie moge ze udalo Ci sie poprawnie skonfigurowac usluge DDNS, natomiast nie przekierowałeś sobie portów na których pracuje QNAP. Polecam (na przyszłość) zaznajomienie się z tematem forwardingu portów na routerze.
Zauważ że jak wywołujesz sobie adres w przeglądarce to ma on postac http://nazwa_domenowa wtedy domyslnym portem na ktorym dziala aplikacja jest TCP 80 lub https://nazwa_domenowa - wtedy wykorzystywany port to TCP 443. Roznica miedzy tymi dwoma polaczeniami jest taka ze https jest szyfrowany.
Wracajac do twojego problemu. Nie wystarczy zalozyc konto DDNS tylko trzeba jeszcze przekierowac dany ruch (port) z adresu zewnetrznego (router) do hosta w sieci lokalnej (np. QNAP). Uscislajac (i upraszczajac sytuacje) najlepiej bedzie jesli przekierujesz sobie port 443 na adres IP QNAPa w twojej sieci lokalnej i bedziesz sie laczyl z zewnatrz (z internetu) za pomoca linka https://nazwa_domenowa_ddns .
 
chyba ma przekierowac port 80?
jesli chcesz faktycznie uproscic sytuacje, poszukaj w routerze funkcji DMZ i przekieruj ja na QNAP'a
ale pamietaj ze tym samym odblokujesz inne porty - jest to wygodniejsza lecz mniej bezpieczna metoda
 
SiLAS napisał:
chyba ma przekierowac port 80?

To zalezy co chce zrobic. Jesli ma to byc serwer www to tak - port 80.

pieszek napisał:
i chciałbym aby móc uzyskać dostęp do plików na tym serwerze z poza mojej sieci domowej, najlepiej z uzyciem DDNS.

Ale jesli chodzi o dostep do funkcji QNAPa tj. Download Station, QMultimedia, Web File Manager to jednak ze zrozumialych wzgledow powinno byc to 443.
 
Miałem podobny problem, wszystko dobrze skonfigurowane w routerze, a strona qunapa się nie otwierała. Sprawcą okazał się mój router i "NAT Loopback", czyli nie możemy wejść po IP podanym w DDNS z swojej sieci LAN (a więc sami do siebie). Z poza jest wszystko OK i strona się otwiera. Niestety nie wszystkie routery to obsługują.
 
Pytanie: Gdzie mam skonfigurwać DDNS w routerze czy w NVR, może to nie ma znaczenia ?
Mam podłączone do NVR dwie kamery po sieci Lan wszystko działa, problem z internetem otóż, na strona zarezerwowana na ddns.com nie wchodzi strona logowania NVR-a, a gdy wpisze adres IP 79..... to wchodzi strona NVR-a ale nie może sie połączyć z kamerami... connected...disconnected w jaki sposób mam przekierwoac porty przez port forwarding czy virtual server... a porty kamer to 8080 i 8090 może inne porty, ten 8080 może robic problemy ?? Dzięki za pomoc
Dodam ze adres IP sie nie zmienia... no ale nie chciałbym wpisaywac IP do przeglądarki tylko zarezerwowana stronę.
 
The DDNS function of TS-101 is not applicable when TS-101 is located behind an NAT router. Since the IP address sent from TS-101 to DDNS provider is virtual, which cannot be found on the Internet, the user will not be able to access TS-101. Therefore, when TS-101 is located behind an NAT, it is recommended to use an NAT router with DDNS function to perform DDNS function. To chyba odpowiedź na moje pytanie ale co z portami ??
 
slyt napisał:
SiLAS napisał:
chyba ma przekierowac port 80?

To zalezy co chce zrobic. Jesli ma to byc serwer www to tak - port 80.

pieszek napisał:
i chciałbym aby móc uzyskać dostęp do plików na tym serwerze z poza mojej sieci domowej, najlepiej z uzyciem DDNS.

Ale jesli chodzi o dostep do funkcji QNAPa tj. Download Station, QMultimedia, Web File Manager to jednak ze zrozumialych wzgledow powinno byc to 443.

O ile dobrze zrozumiałem to po przekierowaniu portów 8080 pojawia się w przegladarce www strona Qweb- mam tak właśnie po przekierowaniu dyndns na 8080 (korzystanie z Qweb wymagałoby stworzenia www np w joomli). Czy jeżeli chćę strony startowej qnapa to na adres mam przekierować port 443 ?? JAKIE POWINNY BYĆ USTAWIENIA na 1. routerze 2. TS-109 3. komputerze- myślę o korzystaniu z TS-109 w dowolnym miejscu z dostępem do sieci WAN. Zabawa w joomlę :eek: to impreza dla bardzo kumatych <czytaj> .