Pomoc Problem połączenia z domena nazwa.myqnapclodu.com

ALLTAX

Passing Basics
Beginner
4 Marzec 2020
19
1
3
36
QNAP
null
Ethernet
null
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20210413
Model serwera: QNAP TS-251

Dzień dobry,
Dziś podpoiłem qnap pod nowy router w związku ze zmianą sieci. Dostawca sieci do UPC a router to Hitron.
Niestety nie mogę połączyć się ze swoją domeną nazwa.myqnapcloud.com
Widzę, że jest jakiś problem przy automatycznymi konfigurowaniu routera (screen poniżej). Czy ktoś może mi pomóc ? Uprzedzam, że sam nic więcej po za naciśnięciem "zastosuj w routerze" nie potrafię, gdyż na starym wszystko mi działało.
upload_2021-4-27_16-53-59.png
 
Qlocker nie, ale 3 lata temu już mi dane skasowali ale nie miałem żadnego antymalwera. Od tamtego czasu spokój.
A są jakieś inne proste rozwiązania ? Bo nie ukrywam, że to o czym piszę powyżej było zdecydowanie najłatwiejszą dla mnie opcją :)
 
Właśnie zaprzyjaźniam się teraz z tym tematem :) Dzięki za info.
Zatem, tak jak pisałem, czy jest inne rozwiązanie, czy QNAP już nie będzie taki jak dotychczas, czyli użyteczny dla mnie ?
Na dzień dzisiejszy służy mi do wymiany plików między różnymi osobami z różnych sieci
 
Będzie, ale przeczytaj i postaraj się dostosować serwer i porty do tego co tam napisałem. Jest kilka wpisów o bezpieczeństwie, routerach, portach, VPN, jak się łączyć.
 
Wyłączyłem zatem wszystkie usługi z myqnapcloud link, pytanie tylko, czy gdzieś na forum jest jakiś tutotrial jak udostępnić serwer w bezpieczniejszy sposób ? Niestety nawet nie wiem po jakich zwrotach szukać tego w wyszukiwarce
 
Głównie są to pdf i jpg, czyli zdjęcia faktur. Czy mogę wpuścić do VPN ? Cokolwiek to znaczy chciałbym aby serwer działał tak jak działa na myqnapcloud, bo na takim działaniu mi zależało. Rotuer to Hitron z UPC
 
Zmieniłem. Po co 80 ? Nie wie, tak mi działało przed zmianą routera i myślałem, ze trzeba odtworzyć dokładnie tak jak to było wcześniej. Czyli rozumie, żeby nie włączać tego portu z tego miejsca co przesyłałem screen ? Czy może jest inne miejsca jak właśnie dla zmiany portów 8080 i 443 ?
Nie wiem, czy to miało pomóc, ale niestety nadal mnie nie łączy
 
Więc port 80 i 443 to porty http i https, więc jak nie masz serwera www to tych portów się nie używa. 8080 i 443 zmień na inny, np.4567, 4568 na routerze dodaj te dwa porty przekierowane na adres ip serwera. WYŁĄCZ UPnP -> zrób to ręcznie. Jak ustawisz odpowiednie porty i je przekierujesz, to połączysz się z nasem.
 
Masz na myśli, aby tu wpisywać ? Jeżeli tak to 80 są polami nieaktywnymi no i pytanie co dać w zakres portów prywatnych ? I skąd adres lokaly IP ? To jest mój stały IP udostępniony przez UPC ?

upload_2021-4-27_19-23-18.png

Z tego co widzę, mogę też wszystko ręcznie wypisać, pytanie co i jak ?
 
Panel sterowania -> ustawienia ogólne -> zarządzanie systemem:
  • port systemowy : wybierz nowy port: 9743
  • włącz https : port bezpieczny: 9744
Następnie na Twoim routerze wybierz nie z reguł zdefiniowanych, a po prostu przekierowanie: 9743 na 9743 lokalny adres IP: adres Qnapa
Tak samo z 9744.
 
Ale nawet z czystej ciekawości, żeby sprawdzić czy zadziała to i tak nie wiem jak tu wypełnić ten formularz

upload_2021-4-27_19-43-50.png

Czy w dobrym miejscu wpisałem te porty ?
upload_2021-4-27_19-46-43.png
 

Załączniki

  • upload_2021-4-27_19-46-31.png
    upload_2021-4-27_19-46-31.png
    34 KB · Wyświetleń: 43
Tak. Teraz router. Usługę nazwij QnapHTTP oraz QnapHTTPS , protokół TCP, zakres portów 9743 (wydaje mi się, że musisz 4 razy wpisać to samo) i analogicznie dla 9744.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Port forwarding
  2. port forwarding to which port
  3. zmiana portu
  4. reset routera
  5. myqnapcloud