[PROBLEM] Problem z konfiguracją TS-112

D

Deleted member ookris

Guest
Witam szanowne grono. Od kilku dni jestem posiadaczem Qnap'a TS-112 i od kilku już dni nie mogę sobie poradzić z pierwszą konfiguracją Qnapa.
W obudowie jest dysk WD Model WD20EADS 2TB (wiem nie jest polecany do tego NAS'a). Problem polega na tym że QFinder znajduje serwer, informuje że nie jest ona jeszcze skonfigurowana. Klikam na "TAK", otwiera się przeglądarka (najnowsza wersja Firefox'a), klikam "OK", pojawia się informacja że muszę zainstalować firmware (pobrane już kilka razy ze strony Qnap), klikam "Upload" przeglądarka "coś mieli" i po dłuższej chwili pojawia się błąd: "The image file is incorrect or firmware update failed. Please check the image file and try again."
Dlaczego nie mogę zainstalować firmware'a?

Hardware/Software:
Model urządzenia: TS-112
Wersje Firmwar'u: jeszcze nie zainstalowane
System operacyjny (OS): Mac OS X 10.7.4
Język systemu operacyjnego: PL
Ilość dysków twardych: 1
Dysk twardy: WD Model WD20EADS
Pojemność dysków twardych: 2 TB
Konfiguracje RAID:
Włączone usługi: NAS jeszcze nie skonfigurowany
Zewnętrzne urządzenia: brak
Prędkość połączenia i MTU (Network settings > TCP/IP ): brak dostępu do panelu administracyjnego routera dostarczonego przez dostawcę internetu.

========EDIT=====================
Problemem okazał się sam dysk który jednak nie jest kompatybilny z TS-112
 
Szanowni forumowicze,
zaczynam swoją przygodę z Qnap. Mam TS 112 z 2TB red-em . Niby wszysko jest skonfigurowane , ale nie działa kilka istotnych rzeczy.
Po pierwsze nie mogę urychomic stacji multimedialnej. Po ustawieniu wszystkiego jak w instrukcji przy próbie wejscia pojawia sie biały ekran (to samo w stacji foto , czy muzycznej.) Download station uruchamia się.
Kolejny problem to uruchomienie Time machine. Po wpisaniu ustawien i kliknieciu na zapisa po chwili pojawia sie komunikat ze aplikacja ustawien nie powiodla sie.
Nie moge tee nic zaladowac na serwer - ka zdy upload konczy sie niepowodzeniem.
Co zle ustawilem?
Proszę o pomoc.