Pomoc Problem z aktualizacją antywirusa CLAMAV

P

PiotrT

Guest
Witam serdecznie,
Klient posiada dysk NAS TS-212P. Problem polega od jakiegoś czasu na tym że nie można zaktualizować oprogramowania antywirusowego, ani automatycznie, ani ręcznie.

upload_2021-4-9_14-0-57.png

Próba wyłączenia i włączenia antywirusa nie pomogła.

Za każdym razem po nie udanej próbie aktualizacji dysk wysyła maila :
upload_2021-4-9_13-59-56.png


Tak jak pisałem wyżej problem jest nawet z aktualizacją ręczną :
upload_2021-4-9_14-1-38.png

Wskazywałem pliki "*.cvd" : daily oraz main, lecz one mają zerową wartość :
upload_2021-4-9_14-2-42.png


Jeżeli chodzi o to jaką wersję antywirusa pobierałem to tu daje screena :
upload_2021-4-9_14-3-40.png



Czy jest ktoś wstanie pomóc mi z tym problemem ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.1432 Build 2020/10/06
Model serwera: QNAP TS-212P
 

Załączniki

  • upload_2021-4-9_13-58-12.png
    upload_2021-4-9_13-58-12.png
    10,6 KB · Wyświetleń: 98
Ślicznie dziękuje tutaj za pomoc w tym zgłoszeniu. Sorki jeżeli byłem trochę drażniący odnośnie tego tematu, jednakże nigdy tak bardzo się w takie rzeczy nie zagłębiałem, ale na pewno nie jedno zgłoszenie będzie otwarte bo będą przychodzić kolejne nowe problemy.
 
Hejka
Tydzień temu pierwszy raz Qnap TS-431P zgłosił mi problem z pobieraniem aktualizacji definicji i dzisiaj to samo...

Kod:
Ostrzeżenie    2022-02-13    00:58:09    admin    127.0.0.1    Antivirus    Settings    [Antywirus] Nie można zaktualizować definicji wirusów. Zaktualizuj definicje ręcznie lub spróbuj ponownie później.

Log idzie na konto Admina które mam wyłączone, zgodnie z nowymi wytycznymi Qnapa, niestety muszę aktualizować ręcznie, niby ok ale to dodatkowa robota, bo trzeba ściągnąć nowe definicje, importować... https://database.clamav.net/main.cvd lub https://database.clamav.net/daily.cvd
Czy to tak już zostanie ?
Mam firmware: 5.0.0.1932

pozdrawiam
SW
 
Prawdopodobnie QNAP musi zaktualizować silnik ClamAV, aby wyeliminować niniejszy problem.

We would also like to take this opportunity to remind users that versions 0.102 and 0.101 have reached their end-of-life period. These versions exceeded our EOL dates on Jan. 3, 2022 and will soon be actively blocked from downloading signature database updates.
Źródło

Ja u siebie mam:
i także przestało aktualizować.

Polecenie, którym możesz sprawdzić jaką masz wersję z poziomu linii poleceń:
 
  • Lubię to
Reakcje: SebekW
@pigers ale chyba nowszego FW niż 5.0.0.1932 nie ma, przynajmniej mi nic nowego nie raportuje, abym zainstalował a aktualizację robiłem wczoraj i nadal AV się nie aktualizuje.
 
Tylko ta informacja o wyłączeniu możliwości aktualizacji definicjami dla wersji 0.102 and 0.101 ClamAV jest od dłuższego czasu dostępna (ja znalazłem info 29.10.2021), a ostateczne potwierdzenie, że będą blokować dostęp dla tych wersji zostało zakomunikowane 12.01.2022. Więc długi ogon ma QNAP z aktualizacją, bo już mogli zaplikować do systemu wersje wyższą dużo wcześniej. A tu może dopiero zaaplikują, aby pożar ugasić.
 
  • Lubię to
Reakcje: SebekW
No bo QNAP zaspał aplikację do FW nowszej wersji z wsparciem LTS od ClamAV.
Jak się coś oferuje w standardzie to trzeba to aktualizować w swoich produktach :)
 
  • Lubię to
Reakcje: SebekW

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. antywirus
  2. clamav
  3. ts-212p
  4. aktualizacja antywirusa
  5. czy aktualizowac firmware 4.3.4
  6. ts 212p
  7. ts-431p firmware
  8. antivirus
  9. aktualizacja antywirus
  10. ts-431P
  11. 212p