Pomoc Problem z myqnapcloud na ios

maly95

Entry Technician
Q Associate
18 Październik 2015
53
9
8
29
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Witam,
Po ok miesiącu korzystania z nasa firmy qnap pojawił się problem z łącznością przez myqnapcloud w aplikacjach qfile oraz qmanager. Problem pojawił się po zrobieniu restartu Liveboxa, wtedy zmieniło się ip urządzenia w sieci lan, teraz ustawiłem je na statyczne, aby wiecej taka sytuacja się nie zdarzyła. Sprawdziłem czy wszystkie porty są poprawnie poustawiane i w panelu myqnapcloud wszystkie informacje świecą się na zielono, wiec powinno być dobrze. Czy jest jakieś rozwiązanie aby znów móc korzystać z myqnapcloud do logowania się w aplikacji qfile oraz qmanager poza siecią lan?
 
Skoro działało to musi działać dalej. Jeszcze raz przejrzyj przekierowania w liveboxie bo zapewne coś pominąłeś po zmianie adresu NASa

Wlasnie o to chodzi, ze na pc dziala a na naszych iphonach nie. Mozna sprobowac recznie przekierowac port bez korzystania z upnp?
 
Tylko tak, upnp to ułomne rozwiązanie. BTW jak zmieniłeś adres ip to upnp powinieneś ponownie "odpalić" na qnapie aby przewalił na nowo reguły.

Tak, odpalilem na nowo, utworzylo nowe upnp. Chodzi o to ze na pc dziala a na aplikacjach od qnapa na ios juz nie. Mam tylko mozliwosc logowania sie przy pomocy cloudlink.

Ps
Ale to proponujecie ustawic recznie porty?
W jaki sposób mogę ręcznie skonfigurować porty tak aby wszystko (myqnapcloud, cloudlink) działały?
Problem rozwiązał się sam po zrobieniu kolejnego restartu całej infrastruktury (router + nas).
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/problem-z-myqnapcloud-na-ios.16130/