Pomoc Problem z niektorymi filmami

siubuk

Entry Technician
Q Associate
23 Sierpień 2014
68
5
8
30
QNAP
Ethernet
null
Witam
po dluzszej walce dalem sobie spokoj z napisami. natomiast teraz wystapil inny problem. niektore filmy w formacie avi maja opozniony dzwiek:(. ale tu chyba bedzie przyczyna telewizor chodz nie do konca. wczesniej uzywalem asusa rtn16 z tomato na pokladzie i podlaczonego dysku po usb. mini dlna ktore kompilowl schibi dawalo rade i wszystkie filmy dzialaly. teraz mam qnapa ts212p i filmy maja opoznienia dzwiekowe. zrobilem test podmonotwalem cala partycje z qnapa pod tomato zapodalem dlna serwer przez ruter jest to samo a jak puszcze film na kompie po dlna wszystko dziala jak nalezy:( dodam ze komputer po wifi telewizor po kablu. qnap nie jest obciazony ram w granicach 50% a procek do 10 %. moze trzeba zmienic kodeki?
 
Nie wiem czemu wszyscy sie upieraja na ten dlna.
Co do niektorych filmow -> sprawdz czym sa zakodowane - jaka jest roznica wzgledem tych co dobrze sie odtwarzaja.
Czy inny kodec, czy moze inny stopien kompresji, rozdzielczosc itd. zarzuc jakies info - jakie pliki dzialaja i jest wszystko OK, a jakie nie.
Informacja typu plik a dziala natomiast plik b nie - dlaczego ? nie wiemy, za malo danych - podaj konkrety.
 
nie wiem jaki masz TV ale w moim Samsungu przewidzieli możliwość przesunięcia dźwięku względem obrazu gdy ciągnę przez DLNA i to jest w opcjach podręcznych filmu. Nigdy nie musiałem jeszcze z tego korzystać ale widziałem, ze jest, nie spotkałem sie z żadnymi problemami używam Twonkymedia i wszystkie filmy na luzaku 3D i zwykłe nie miałem jeszcze nigdy problemu
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
znalazlem rozwiazanie ale tymczasowe. w twonky jest mozliwosc wyboru recznie odtwarzacza. przestawilem z sony bravia 2013 na bravie 2010 i dziala. ale jak zawsze jest jakies ale filmy czy seriale ktore chodzily na ustawieniu Sony bravia 2013 nie chodza na ustawieniach bravia 2010
 
hmmm.... ja nie mam problemów z tymi wynalazkami, filmy ogladam albo w kinie, albo w jakimś canal plus albo na dvd lub BR - w ostateczności jak coś wartego grzechu to wypożyczam z vod.... Polecam te sposoby, nie ma problemu z jakimś przesuwaniem się obrazu względem głosu :)