Pomoc Problem z DLNA.

*ARCZI*

Systems Admin...
Q's Expert
27 Listopad 2018
204
5
18
38
Bełchatów
QNAP
TS-x51+
Ethernet
null
Witam,

Drodzy koledzy jestem nowym posiadaczem Qnap TS-251+ i mam dwa problemy, które ciężko mi samemu rozwiązać.

1. Do mojego Qnapa podłączyłem dysk zewnetrzny pod usb 3.0 na którym znajduje się partycja NTFS z filmami, zdjeciami i muzyką. Chciałbym zapytać Was czy jest jakaś możliwość aby udostępnić ten dysk, ewentualnie foldery na serwerze DLNA. Chciałbym udostępniać filmy telewizorowi nie przenosząc ich z dysku zewnetrznego na dysk w QNAPIE. Wchodząc w bibliotekę multimediów w DLNA, nie ma możliwości wyboru folderów z tego dysku. Mozna tam wybrać foldery tylko z dysku zainstalowanego w QNAP.

2. Czy istnieje jakiś klient BT na QNAP, którym mógłbym zarządzać z poziomu telefonu na androidzie ??. Kiedyś używałem transmission na routerze z tomato, które było fajnym rozwiazaniem. W telefonie dodawałem link torrent, a po powrocie do domu miałem już film na dysku, który
odtwarzałem na tv za pomocą serwrs dlna.
 
pigers , mylisz się. Zainstalowałem właśnie najnowsze ofw asuswrt-merlin i działa wszystko. Ściągam w transmission bez limitu , korzystam z przegladarki, a na dwóch TV w tyn czasie leci film z dlna...
 

Załączniki

  • Transmission.jpg
    Transmission.jpg
    123,9 KB · Wyświetleń: 53
Ja wczesniej mialem na nim postawione tomato i podkrecone cpu, ale przeszedłem teraz na asuswrt-merlin i powiem, że nie żałuję. Fajne transfery w sieci lokalnej, można naprawdę skonfigurować go jak się chce. Co prawda pod tomato było prościej bo były wszystkie narzedzia wbudowane, ale coś za coś.
 
Ja wczesniej mialem na nim postawione tomato i podkrecone cpu, ale przeszedłem teraz na asuswrt-merlin i powiem, że nie żałuję. Fajne transfery w sieci lokalnej, można naprawdę skonfigurować go jak się chce. Co prawda pod tomato było prościej bo były wszystkie narzedzia wbudowane, ale coś za coś.

Transfery 1gbit w sieci lokalnej to robi moj switch za 60zl xD
 

Mogą Cię zainteresować

I
Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
I

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dysk zewnętrzny dlna