Pomoc Problem z połączeniem home.pl RTRR-FTP

isn

Nowy użytkownik
Noobie
10 Grudzień 2015
4
0
1
38
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam,

Zakupiłem dysk sieciowy Qnap TurboNas TS-212P. Za jego pomocą chcę tworzyć kopię plików oraz folderów z serwera FTP.

Po pozytywnym skonfigurowaniu dysku sieciowego przeszedłem do ustawienia tworzenia kopi z serwera FTP home.pl na dysk sieciowy poprzez RTRR. Niestety jednak nie mogę połączyć się z serwerem FTP i nie wiem dlaczego proszę o pomoc. W załączniku przesyłam kilka screnów z konfiguracji. Próbowałem wszystkich opcji ustawień na portach 20 i 21.

Sądziłem, że to wina konfiguracji do momentu gdy zacząłem łączyć się z innymi serwerami FTP innych firm (darmowy hosting, płatny hosting). Ze wszystkimi innymi serwerami połączyłem się bez najmniejszych problemów dlatego sądzę, że wina nie leży po konfiguracji dysku sieciowego.

Mogę bez problemu połączyć się z FTP home.pl poprzez dodanie zdalnego połączenia w edytorze plików – problem występuje tylko przy konfiguracji RTRR.

Dane do logowania na pewno są prawidłowe – na co dzień używam ich do logowania poprzez FileZilla.

Kontaktowałem się z pomocą techniczną home.pl jednak po kilkunastu mailach i telefonach rozłożyli ręce.

Proszę o pomoc, może ktoś ma jakąś sugestię lub pomysł dlaczego nie mogę się połączyć?
ice_screenshot_20151124-221529.jpeg ice_screenshot_20151124-221957.jpeg ice_screenshot_20151124-222013.jpeg ice_screenshot_20151124-222044.jpeg ice_screenshot_20151124-222406.jpeg
 
Na pewno dane do logowania są prawidłowe a co do ustawień to próbowałem każdej kombinacji. Najdziwniejsze jest to że z innymi dostawcami FTP mogę bez problemu się połączyć a z home.pl niestety nie.
 
Obsługa home.pl twierdzi, że nie blokuje RTRR. Chcą aby im wysłać logi jednak gdy przechodzę do listy (panel sterownia -> Logi systemu) nie widzę próby połączenia z FTP poprzez RTRR. Wszelkie inne informacje w logach są zapisywane. W opcjach log zaznaczyłem wszystkie połączenia jakie tylko są dostępne aby były logowane.
Może ktoś ma nową terorię dlaczego nie mogę połączyć się poprzez RTRR - > FTP - > home.pl? Dlaczego w logach nie są zapisywane próby połączeń nawet jeżeli nie są one udane?