Pomoc Projekt instalacji kamer

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Planuje uruchomić monitoring minimum 2 kamery max 4.

Załóżmy że 4 kamery, teraz mam pytanie QNAP jest w w budynku A kamery w budynku B.
Jak powinienem wykonać instalację, czy mogę w budynku B umieścić switch z którym połączę 4 kamery a między budynkami puścić jeden kabel ?
 
Ale światłowód nie wchodzi w grę to budżetowe rozwiązanie, czyli switch standardowy + switch standardowy z poe.
Proszę o doradę w tej konfiguracji.
I jak wspólna masa nie jest dobrym i tanim rozwiązaniem ?
A jakie koszty są aby zrobić połączeni światłowodem ?
Muszę mieć urządzenie które zamienia sygnał RJ-45 na światłowód i na odwrót ?
Czy to są te urządzenia ?
MEDIA KONWERTER TP-LINK MC210CS 5987
TERMINAL SIECI OPTYCZNEJ ZTE ZXHN F601 ŚWIATŁOWODY
szukam czegoś pewnego ale w rozsądnych pieniądzach.

Ps. jak wspólna masa załatwia temat to był bym za tym rozwiązaniem .
Proszę o info.
 
upload_2017-1-14_22-5-51.png

dwa adaptery np TPLinka + sam światłowód ...
trzeba tylko ugadać jaki rodzaj światłowodu jest , jedno czy wielomodowy i inne tam bajery
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Z piorunami to ciężko sobie poradzić. Żadna odgromówka nie chroni w 100%. Jak to prof. Sowa mówił, daje się odgromówkę, bo jak ma się coś spalić, to zgodnie z przepisami.
Przepięcia w instalacji mogą wyindukować się nawet na kablach do gniazdka w domu. Piorun to przepływ dużego prądu. Ten prąd powoduje powstanie pola magnetycznego wokół pioruna. To pole magnetyczne powoduje wyindukowanie się napięcia na pobliskich drutach. Ochrona przeciwprzepięciowa jest jak najbardziej pożądana, ale nie gwarantuje że urządzenia nie padną. Zawsze to jednak lepsze niż bez ochrony, bo chociaż te mniejsze przepięcia wytłumi.
 
Pomijam pioruny, ale mi chodziło o to że dwa budynki będą połączone ze sobą kablem puszczonym peszlem pod ziemią, powiedzmy długości 30mb.
Czy na takiej odległości są takie wahania że mogą paść switch-e po obu końcach ?
 
mam wrażenie że przesadzamy ...
postaw switcha tu i tam, tylko upewnij się że są na jednej masie i fazie - to samo dotyczy urządzeń w sieci komputerowej - to są RÓWNIEŻ KAMERY !
skrętka CAT6. ekranowana w peszelku , polecam 20-30 cm pod ziemią.

więcej wskazówek ? trzepak.pl poleca się ...
 
I właśnie chodziło mi o tą wspólną masę
Teraz mnie jedna rzecz zastanawia jeśli switch ma zasilacz bez masy + obudowa metalowa ale nie ma przystosowanego miejsca do jej przykręcenia to czy ona będzie działać ?
A jak mam sprawdzić czy będą na tej samej fazie ?
Kamery będą zasilane z switch-a z portów poe.
Jest to Budynek gospodarczy i ma siłę.