Pomoc Przesyłanie multimediów z NAS do TV

Rysio_B

Nowy użytkownik
Noobie
28 Marzec 2023
4
0
1
34
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Po podpięciu TS-251D do TV przez HDMI, zainstalowałem z poziomu komputera tylko HD Station 4.2.7. Wybrałem taką instalację gdyż przez TV, nie było możliwości odznaczenia niechcianych aplikacji. Przy próbie połączenia NAS sie zawiesił z informacją o konieczności reinstalacji Chrome ( nie instalowałem tej przeglądarki i nie chcę jej ).
Logując się do NAS poprzez TV, zainstalowałem Firefox, FileStation, MusicStation, PhotoDtation, HD Player. Efekt jest taki sam ( zawieszenie ).
Transmisja strumieniowa z Qfile na TV działa bez zarzutu.
Mam pytania:
-jak usunąć zainstalowane aplikacje? ( Firefox, FileStation, MusicStation, PhotoDtation, HD Player ). Opcja "usuń" jest jedynie przy HD Player oraz HD Station 4.2.7. W pozostałych brak w menu z opcją "usuń" , jest tylko nazwa z dopiskiem " Local Display ".
-co zrobić aby mieć możliwość korzystania z NAS na TV po kablu?
-czy kabel HDMI z certyfikatem może powodować tego typu problemy?
Kopałem w poszukiwaniu podobnych tematów.
Pozdrawiam.
 
Dodatkowo jak jeszcze korzystałem z HD Station to była możliwość doinstalowania Kodi. Działało nawet spoko, tylko aktualizacja HD Station/Kodi prowadziła do konfiguracji na nowo.
Połączono posty:

A co do niepotrzebnych aplikacji to wychodzi, że tylko HD Player jest wymagany:
1680168084531.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kodi
  2. Emby
  3. firefox
  4. hd player
  5. music station
  6. plex media
  7. Android TV
  8. filmy 4k
  9. chrome
  10. Qfile w S22+ nie działa
  11. musicstation
  12. ps3 media server
  13. https://forum.qnap.net.pl/threads/przesy%C5%82anie-multimedi%C3%B3w-z-nas-do-tv.40369/