Pomoc Pytania i odpowiedzi do poradnika "Kombajn do pobierania i zarządzania multimediami - instalacja (start)"

Marvin27

Entry Technician
Q Associate
1 Marzec 2020
47
4
8
34
Wojnicz
QNAP
TS-x73
Ethernet
2.5 GbE
1. Używałem i używam Rtorrent-Pro, to domyślnie mam stworzony schemat katalogów — czy mam stworzyć na nowo katalogi jak są pokazane w poradniku w pierwszym poście?
2. Czy usuwając katalog /Rdownload/medialibrary, to reszta plików w katalogach /Rdownload/complete/ i /Rdownload/downloads/ pozostaną nienaruszona?
 
. Używałem i używam Rtorrent-Pro, to domyślnie mam stworzony schemat katalogów — czy mam stworzyć na nowo katalogi jak są pokazane w poradniku w pierwszym poście?
Foldery mediów powinny być osobne od folderów pobierania (rtorrent).
1701201816963.png


2. Czy usuwając katalog /Rdownload/medialibrary, to reszta plików w katalogach /Rdownload/complete/ i /Rdownload/downloads/ pozostaną nienaruszona?
To pytanie do rTorrenta -
 
Cześć. Walki z tym kombajnem ciąg dalszy.
Ogarnąłem katalogi, tak jak w poradniku.
[/share/Rdownload/downloads] # tree -aF /share/Downloads/ /share/Downloads// ├── Downloaded/ │ ├── Anime/ │ ├── Filmy/ │ ├── Filmy_4k/ │ └── Seriale/ ├── @Recently-Snapshot/ │ └── desktop.ini ├── @Recycle/ │ └── desktop.ini* └── watch/ ├── Anime/ ├── Filmy/ ├── Filmy_4k/ └── Seriale/ 13 directories, 2 files [/share/Rdownload/downloads] # tree -aF /share/Media /share/Media@ ├── Anime/ ├── Filmy/ ├── Filmy_4k/ ├── @Recently-Snapshot/ │ └── desktop.ini ├── @Recycle/ │ └── desktop.ini* └── Seriale/ 7 directories, 2 files

Chciałem zaimportować wcześniejsze pobrane filmy z katalogu /share/CACHEDEV4_DATA/Rdownload/complete/movie/, gdzie Radarr widzi te filmy, lecz nie tworzy/przenosi nowych folderów i plików (HARDLINK ?) do /share/CACHEDEV4_DATA/Media/Filmy/.

Czy może być przyczyną ?

Pliki w /share/CACHEDEV4_DATA/Rdownload/complete/movie/ były tworzone przez rTorrentPro jako Soft Link.
rTorrent_autotool.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
Jak masowo wykonać dowiązania symboliczne ?
Jestem w stanie wykonać masowo kopiowanie folderów i podfolderów z katalogu /share/CACHEDEV4_DATA/Rdownload/downloads/movie/ za pomocą polecenia:
tree -dfi --noreport | xargs -I{} mkdir -p "/share/Downloads/Downloaded/Filmy/{}"
Tylko nie wiem, jak dodatkowo zrobić dowiązania symboliczne dla zawartości w tych katalogach.
 
Aktualizacja:

Po wielu testach w końcu mi się udało, zostawiam bo może się przyda:


Bash:
#!/bin/bash

source_dir="/ścieżka/do/katalogu_źródłowego"
target_dir="/ścieżka/do/katalogu_docelowego"

# Utwórz katalog docelowy, jeśli nie istnieje
mkdir -p "$target_dir"

# Utwórz listę plików i katalogów za pomocą tree
tree -fi --noreport "$source_dir" | while read -r file; do
    # Ignoruj pierwszą linię (źródło katalogu głównego)
    if [[ "$file" != "$source_dir" ]]; then
        # Sprawdź czy to katalog czy plik, utwórz dowiązanie symboliczne
        if [[ -d "$file" ]]; then
            mkdir -p "$target_dir/${file#$source_dir}"
        else
            ln -s "$file" "$target_dir/${file#$source_dir}"
        fi
    fi
done
 
OK, więc:
1. Radarr dzięki funkcji Rename files pozmieniał mi ręcznie nazwy na plikach wideo w katalogach.
2. Niestety nie zmienił już nazw samych katalogów, więc pozostały oryginalne.
3. Chciałbym pozmieniać nazwy katalogów, na takie same jak radarr nadał plikom wideo — czy ktoś może ma jakiś pomysł jak to zrobić ?
 
1. Radarr dzięki funkcji Rename files pozmieniał mi ręcznie nazwy na plikach wideo w katalogach.
To jest wartość pożądana - nie bug ! :D

2. Niestety nie zmienił już nazw samych katalogów, więc pozostały oryginalne.
Aha.

3. Chciałbym pozmieniać nazwy katalogów, na takie same jak radarr nadał plikom wideo — czy ktoś może ma jakiś pomysł jak to zrobić ?
To jest troszkę zawiłe :

Zakładając że ustawiłeś standardowe nazwy dla folderów i plików
1704480655528.png

Włazisz w MOVIES, EDIT MOVIES:
1704480768296.png

Połączono posty:

Wybierasz filmy z "problemem" i następnie EDIT
1704480841113.png


Następnie wybierasz ROOT FOLDER taki sam jak był poprzednio:
1704480929351.png

Następnie mówisz mu TAK, PRZENIEŚ PLIKI:
1704480959674.png


Voila !
 
  • Lubię to
Reakcje: Marvin27
Bardzo dziękuje za wyjaśnienie tej kwestii. Wyszło na to, że niestety przerobiłem wszystko ręcznie przez eksplorer plików.
Przynajmniej nowe filmy będę miał z automatu.
 
Mam problem jeszcze z pobieraniem nowych filmów, tzn Radarr, nie kategoryzuje mi pobierania do konkrętnych folderów, tylko jest domyślna ścieżka z rTorrentPro /share/Downloads/Downloaded
Kod:
[~] # tree -L 1 /share/Downloads/Downloaded/
/share/Downloads/Downloaded/
├── Anime
├── Filmy
├── Filmy_4k
├── Książki
├── Muzyka
├── Seriale
└── Shrek.2001.MULTi.1080p.BluRay.x264-PSiG

Czy powinienem użyć opcji w radarr: ?

radarr.jpg

Directory — jak się domyślam pewnie chodzi pewnie by wpisać np /share/Downloads/Downloaded/Filmy, bo raczej radarr nie ma innej funkcji niż to - tylko zastanawiam się nad sortowaniem na filmy 4K.
Post-Import Category — czy tu chodzi o ścieżkę /share/Media/Filmy ?
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
983
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U
U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
5
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U
U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
3
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. radarr
  2. rtorrent
  3. prowlarr
  4. Rtorrent domyślny katalog
  5. kopiowanie
  6. konfiguracja
  7. Rdownload
  8. dowiązania