QNAP i Dropbox

tadek

Entry Technician
Q Associate
19 Styczeń 2015
40
3
8
44
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

Czy na tym serwerze plików QNAP TS-251 2-bay TurboNAS można zainstalować Dropboxa i zsynchronizować go z naszym kontem?
Czytałem ten artykuł jednak jest niejasny, ponieważ jest to wersja beta i nie wiem czy będzie działać na oprogramowaniu, które ma ten sprzęt.

Ktoś z Was ma takie rozwiązanie u siebie?
 
Witam,

Aplikakcja Dropbox zainstalowana sporo temu zaczela krzyczec ze za 24 dni wygasnie.

Zainstalowalem wiec cloud drive sync (TS469L, firmware 4.1.4, 10-9-2015) i zaczalem konfiguracje z kontem Dropbox.
W miedzyczasie spojrzalem na ciekawa wymiane opinii na temat tej aplikacji na forum Dropbox (Linking my NAS with my dropbox account won´t work) i wstrzymalem sie z ustawieniami.

Jakie sa wasze doswiadczenia z nowa aplikakcja cloud drive sync?

pozdr
Przemek
 
ok, podchwytliwe pytanie: czy weryfikowales kompletnosc tzn czy wszystkie pliki zostaly zsynchronizowane? lub gorzej, czy jakies pliki zostaly wykasowane ze zrodla (dropbox) przez dzialanie cloud drive sync?
 
Ja miałem problem w drugą stronę.
Skasowałem na serwerze i nie chciało skasować na dropbox.
 
a to akurat dobrze - zrodlo masz w chmurze a w qnap tylko mirror; jesli korzystasz z aplikacji dropbox desktop to w tym miejscu zarzadzasz zawartoscia a w qnap odzwierciedlasz dokonane zmiany
 
Ja miałem problem z konfiguracją konta Dropbox w cloud drive sync. Wszystko szło dobrze do etapu autoryzacji na koncie Dropbox i wtedy się zatrzymywało z dziwnym komunikatem że strony Dropbox (nie pamiętam już jakim). Próbowałem wielokrotnie, przez kilka kolejnych dni i ciągle to samo.

I Uwaga! Zalogowalem się do Qnapa "ze świata" zamiast z sieci domowej i całą konfiguracja poszla bez problemów.
Chodzi ładnie od kilku tygodni (synchronizację robię raz dziennie, bo traktuję to jako backup).

Wysłane z mojego M6752 przy użyciu Tapatalka
 
Dzieki, logowanie spoza lokalnej sieci moze byc wartosciowa wskazowka


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Witam,

Ja mam problem taki, że ta synchronizacja co jakiś czas się przerywa.

Mam przy okazji pytanie. Czy można później zrobić tak aby Dropbox synchronizował się z tym co jest na NASie?