miras_74

Passing Basics
Beginner
3 Styczeń 2015
28
0
1
Wrocław
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Szanowni Forumowicze,

Przymierzam się do zakupu nowego routera, bo mój stary DrayTek już nie wydala. Mam kilka założeń i chciałbym zasięgnąć porady Ekspertów czy to się u mnie sprawdzi.

Trochę poczytałem i znalazłem chyba idealne rozwiązanie (moim zdaniem). :)
Wytypowałem: QNAP QHora-301W...

Pomyślałem, że lepszą lokalizacja dla nowego routera będzie dom (większy przepływ multimediów, Backup (TimeMachine) i ze względu na lepsze łącze internetowe częściej łącze się zdalnie do zasobów na domowym NASie.

Mam kilka pytań...
1. Wg specyfikacji wspomniany powyżej router posiada 2 porty 10GbE - rozumiem, że muszę doposażyć mojego NAS'a w kartę rozszerzeń - i tu pytanie nr. 1 musi to być karta z dwoma portami 10GbE? czy wystarczy jeden port?
Którą kartę polecacie?

2. Zależy mi na połączeniu VPN biuro - dom - synchronizacja wybranych katalogów (backup) po RTRR.

3. WiFi6?

Być może żle to rozumiem - jeśli tak to proszę o sprowadzenie na ziemie... :)

ZZ góry dziękuje zza pomoc.
 
za niższe pieniądze nie lepiej kupić mikrotika lub ubitique o zdecydowanie większych możliwościach konfiguracji?
 
1. Jaki NAS? Jaka konfiguracja dysków? Jeżeli masz HDD, bez RAID np. 5 to nie pomoże nawet 200Gbe -> ograniczeniem będą dyski. Kolejna sprawa, jak masz łącze poniżej 1Gbe -> znowu, nic to nie da.
2. VPN możesz wtedy postawić na routerze, ale w specyfikacji jest: SD-WAN 300Mbps VPN throughput -> jeżeli to jest maksymalna przepustowość na VPN Site-to-Site czy innym - to słabo, mowa oczywiście od SD-WAN.
3. Gdzie będzie router? Wiesz, że im szybsze WiFi tym mniejszy zasięg i żeby osiągnąć duże prędkości, musisz być na prawdę blisko źródła sygnału?

Teraz przejdę do konkretów -> jak już poruszasz się w takiej kasie, to moim zdaniem lepszym wyborem (niech mi zaczną w końcu płacić) Ubi Dream Machin lub Machine Pro. Dlaczego? Bo przede wszystkim w DMP masz throughput katalogowo 3.5Gbit na włączonym IPS, a testowo 5Gbit. Masz na prawdę dobry router, ze dobrym UI, gdzie wiesz co i jak zrobić. Możesz na nim stawiać VPN, działa to stabilnie. OFC, jak masz coś z Ubi, to wtedy zarządzasz siecią z jednego miejsca.
Co do TM backup -> tam nie ma szałowych prędkości bo idzie pierdyliard plików, więc można go robić nawet na 100Mbit, też będzie dobrze.
 
  • ·
  • TS-x69L
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • QNAP: 4.2.1 Build 20160601 S: DSM 6.0.1-7393 Update 2
Czy ten model obsługuje modem LTE po USB?
Zastanawiam się nad kupnem tego produktu, ale używam modemu LTE ze stałym adresem IP jako łącza zapasowego i pytanie czy w tym przypadku będzie obsługiwać?
 
Czy ten model obsługuje modem LTE po USB?
Zastanawiam się nad kupnem tego produktu, ale używam modemu LTE ze stałym adresem IP jako łącza zapasowego i pytanie czy w tym przypadku będzie obsługiwać?
Witam,

Niestety urządzenie zostało już sprzedane, ale z tego co pamiętam to porty USB w tym urządzeniu były przeznaczone do montowania pamięci na potrzeby połączeń FTP.

Ja też próbowałem podłączyć modem LTE - niestety nie działało.
Możliwe, że z którąś aktualizacją QNAP umożliwi taką opcję...
Póki co - porty USB mają inne przeznaczenie.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QNAP QHora-301W
  2. Qhora 301W
  3. QHora-301W
  4. qhora 301