Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

dobo

Passing Basics
Beginner
29 Marzec 2020
11
1
3
43
Nadarzyn
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
Podłączyłem kartę sieciową LLANO 2.5GbE USB (Realtek RTL 8156B) do TS-251D karta została wykryta widać ją w "Sieć i przełącznik wirtualny" ustawiłem ją jako Priorytet 1, a tą wbudowaną jako Priorytet 2.
Kabel LAN z karty USB wpięty do Qnap QSW-1108-8T kolejna ta sama karta LLANO 2.5GbE USB wpięta jest do laptopa.
Karta działa ale nie z pełną prędkością przy karcie LLANO pokazuje Szybkość sieci: 1 Gbps to samo pokazuje przy karcie wbudowanej.
QSW-1108-8T przy wejściu RJ45 z komputera pokazuje kontrolkę zieloną czyli 2.5G ( w systemie również mam informację o tej prędkości sieci) natomiast przy wejściu RJ45 z QNAP kontrolka jest koloru pomarańczowego.
Ma ktoś jakiś pomysł aby to działało z pełną prędkością.
 

Załączniki

  • QNAP TS-251D.jpg
    QNAP TS-251D.jpg
    41,6 KB · Wyświetleń: 106
Zmieniałem jumbo frame na różne wartości 4074 czy 9000 bez zmian.
Kabelek jaki zastosowałem to kat. 6a o długości 0,5m wcześniej sprawdzałem też gorszą wersją 5e też 0,5m to samo kabelki fabrycznie zarabiane - to nie wina kabla laptopa mam bardziej nakombinowanego 5e 0.25m ze switcha do patch panela potem 6a ze 40m w podłodze i 6a 1m ze ściany do lapka.
 
Jeśli obecnie osiągana jest prędkość 1 Gbps to znaczy, że wykorzystane są wszystkie pary przewodów co oznacza, że z przewodem jest wszystko ok
Co miało by mi dać bezpośrednie połączenie Serwer - Laptop?

W karcie wbudowanej mam dodatkową opcję szybkość sieci natomiast w karcie USB ona nie występuje.
 

Załączniki

  • QNAP TS-251D_2.jpg
    QNAP TS-251D_2.jpg
    58,2 KB · Wyświetleń: 91
Co miało by mi dać bezpośrednie połączenie Serwer - Laptop?
Lub switch - serwer, bezpośrednio dobrym kablem
Jeżeli nic nie przekombinowałeś w ustawieniach sieciowych serwera to z automatu samo powinno z switchem złapać 2,5 Gb/s i tyle wskazać w panelu sieciowym serwera
Jeżeli podłączysz na krótko i dalej będzie problem to powinno Cię nakierować, podobnie jak zadziała z pełną prędkością,

przewodem jest wszystko ok
Nie chodziło mi o uszkodzenie mechaniczne przewodu, a o złe sparowane linie danych
 
Qnapa podłączałem 3 różnymi przewodami ( kat. 5e i 6a) Lanberg zarobionymi fabrycznie bezpośrednio do switcha.
W karcie za wiele nie zmieniałem poza nadaniem jej priorytetu "1" nadaniem jej stałego adresu IP oraz przestawieniem DNS z automatu na "ręczne" - dane DNS wprowadziłem takie same jakie miała karta wbudowana.

Powinno to działać ale nie chce.
W laptopie zainstalowałem najnowsze sterowniki bo te systemowe nie chciały działać i co chwilę włączało i wyłączało połączenie sieciowe i w sumie też pokazywało max 1G.
Czy w Qnap mogę zainstalować/zaktualizować sterowniki? Dostępne sterowniki poza WIN są jeszcze UEFI i Unix bo Qnap raczej nie przyjmuje sterowników WIN.
 
Odświeżam nadal nierozwiązany problem, który dawno temu porzuciłem bo tak jak teraz nie mam pojęcia co nadal jest nie tak.
Może miał ktoś podobny problem albo wykorzystał taką samą kartę i poszła mu bez problemów.
Karta z automatu ma 1 Gbps nie mogę tego zmienić tak jak w tej wbudowanej.
 

Załączniki

  • QNAP1.png
    QNAP1.png
    32,8 KB · Wyświetleń: 10

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 212 nie mogę zaktualizować
  2. jumbo frame
  3. kontrolka lan
  4. realtek driver
  5. ts-251d
  6. przełącznik wirtualny
  7. RTL 8156B
  8. Sterowniki
  9. szybkość qnap na karcie 10G