Instruktaż/Tutorial Qnap TS-251B

motylek19800

Passing Basics
Beginner
7 Październik 2019
19
1
0
1
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Jak podłączyć pod Internet Qnap . Próbowałem ale nie wychodzi. Czy ktoś mógłby pomóc krok po kroku w prosty sposób wytłumaczyć jak to zrobić?
Model to Qnap TS-251B. Oprogramowanie:5.0.0.1891 (20211221). Router: Asus RT-AC68U. Zamontowane dwa dyski Iron Wolf: Pierwszy 6 Tb, drugi 12 Tb.
 
Rozwiązanie
Przekierowania dla różnych usług możesz wykonać z poziomu QNAP - w myqnapcloud "wyślij do routera", jeśli masz włączone upnp w routerze. Jednak jak piszą inni trzeba trochę pokombinować żeby było bezpiecznie (zmiana konta admin, zmiana portów itp), a trochę ataków ostatnio było. O wiele łatwiej i bezpieczniej jest skorzystać np: z QBELT żeby zrobić sobie dostęp po VPN (dodatkowo inne hasło do VPN i inne do dostępu do NAS, bez uprawnień ADM). Dodatkowy plus to będziesz mógł zamapować foldery, zamiast korzystać z File Station.
Żebym mógł skorzystać z Qbelt to musiałbym mieć jakiś poradnik do tego. Zmapowane foldery już mam zrobione na komputerze .
Nie nie jest to koniec świata ale jestem początkujący w obsłudze qnapa. Trzy polecenia zrobiłem wszedłem wyskoczyło w wierszu poleceń admin i co dalej z tym zrobić? A następnie wyskoczył network error.
 
Wyskakuje przy wpisywaniu adresu ip w programie .
1643049511112.jpeg

Połączono posty:

Udało mi się dojść do tego momentu. I niewiem co dalej zrobić ?
1643050509959.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Port forwarding
  2. Rtrr
  3. przełącznik wirtualny