Instruktaż/Tutorial Qnap TS-251B

motylek19800

Passing Basics
Beginner
7 Październik 2019
19
1
0
1
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Jak podłączyć pod Internet Qnap . Próbowałem ale nie wychodzi. Czy ktoś mógłby pomóc krok po kroku w prosty sposób wytłumaczyć jak to zrobić?
Model to Qnap TS-251B. Oprogramowanie:5.0.0.1891 (20211221). Router: Asus RT-AC68U. Zamontowane dwa dyski Iron Wolf: Pierwszy 6 Tb, drugi 12 Tb.
 
Rozwiązanie
Przekierowania dla różnych usług możesz wykonać z poziomu QNAP - w myqnapcloud "wyślij do routera", jeśli masz włączone upnp w routerze. Jednak jak piszą inni trzeba trochę pokombinować żeby było bezpiecznie (zmiana konta admin, zmiana portów itp), a trochę ataków ostatnio było. O wiele łatwiej i bezpieczniej jest skorzystać np: z QBELT żeby zrobić sobie dostęp po VPN (dodatkowo inne hasło do VPN i inne do dostępu do NAS, bez uprawnień ADM). Dodatkowy plus to będziesz mógł zamapować foldery, zamiast korzystać z File Station.
Żebym mógł skorzystać z Qbelt to musiałbym mieć jakiś poradnik do tego. Zmapowane foldery już mam zrobione na komputerze .
Witaj,

masz podłączonego Qnap'a do internetu, bo chociażby myqnapcloudlink jest na zielono.

Teraz myślę trzeba zalogować się do Twojego routera i tam włączyć przekierowanie portów (Port Forwarding) tak, by łączność ze świata do qnap'a szła na adres sieci wewnętrznej qnap'a, a nie np. do Twojego komputera.

Załózmy, że qnap na adres w sieci typu : 192.168.1.10, to przekierowanie portu np. do zalogowania się ze świata musi w routerze wyglądać tak (zakładam, że port masz dalej 8080 w qnapie) :

Nazwa : adres: protokół: external port: internal port: host:

www 8080 TCP 8080 8080 192.168.1.10

I teraz, po zastosowaniu tego wpisujesz w przeglądarce swój adres :

motylek19800.myqnapcloudlink.com:8080

I powinieneś ujrzeć w przeglądarce stronę logowania do qnap'a.

To samo robisz z innymi usługami typu FTP, serwer RTRR czy inne cuda.

A w sumie to tą informacja specjalnie się nie przejmuj myślę ;)

Mam pod opieką 4 serwery i każdy ma tak samo, a wszystko działa :D

opera_2022-01-25_18-51-00.png


Pozdrawiam,

S.
 
No tak, na tym to polega, ale nie wystarczy kliknąć na zielony guziczek pt Przekierowanie portów.

Musisz jeszcze dodać dane, co i gdzie ma być przekierowane.

Przykład podałem Ci powyżej.

Masz guzik : Dodaj profil. Tam wypełnij po kolei dane i na koniec zapisz.

S.
 
Już wcześniej miałem włączony guzik przekierowanie portów i próbowałem zrobić ale jakoś nie wychodziło wtedy.
W przekierowaniu portów mam opcje przekierować http a jak przekierować https ? Czy wystarczy tylko wpisać w przekierowaniu portów?
 
Generalnie robisz i to i to.

Jak masz logowanie do serwera domyślnie z sieci na porcie http 8080, to https pewnie będzie na 8081.

Jeżeli masz ustawione wciąż domyślnie te i inne porty w serwerze, to NATYCHMIAST je zmień na jakieś inne, swoje, o których tylko TY będziesz wiedział.

Przykład :

opera_2022-01-26_18-06-39 2.png


zmieniasz na 8998.

Musisz pojąć regułę, reszta usług będzie działąć podobnie.

Pozdrawiam,

S.
 
Wpisałem przekierowanie portów tak jak mówiłeś ale nie działa. W pierwszym jest adres ip komputera w drugim serwera.
1643222097571.png


Adres Qnapa wpisuje w wewnętrzny adres IP czy Adres IP źródła? ruter sugeruje że w Adres IP źródła?
1643221527703.png
 

Załączniki

  • porty.png
    porty.png
    46,4 KB · Wyświetleń: 70
W myQNAPcloud niedziałają te porty i muszę je przekierować.

Pokaż załącznik 39196
Połączono posty:
Sorrki za offtop.
Ale daj sobie na razie spokój z "wystawianiem" QNAPa w świat. Nie ogarniasz zbytnio jednej z najprostszych czynności, ciekawe czy masz w ogóle i dobrze ustawionego Qufirewall ?
Aktualnie krąży ransomware, który szyfruje pliki..
I zaraz wrócisz z płaczem, że masz zaszyfrowane wszystko.
 
  • Lubię to
Reakcje: Ice i jerry1333
@Kamil84

Słusznie mówisz, słusznie.

Ciesz się tym, co masz, zgłębiaj pokłady wiedzy i z czasem będzie coraz lepiej ;).

Na ten moment masz NAS, udostępnij katalogi na dysku, oglądaj filmy, słuchaj muzyki, a potem przyjdzie czas na więcej.

Zapewniam Cię, że jest duuuużo więcej.

Pozdrawiam,

S.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
W myQNAPcloud niedziałają te porty i muszę je przekierować.
Przekierowania dla różnych usług możesz wykonać z poziomu QNAP - w myqnapcloud "wyślij do routera", jeśli masz włączone upnp w routerze. Jednak jak piszą inni trzeba trochę pokombinować żeby było bezpiecznie (zmiana konta admin, zmiana portów itp), a trochę ataków ostatnio było. O wiele łatwiej i bezpieczniej jest skorzystać np: z QBELT żeby zrobić sobie dostęp po VPN (dodatkowo inne hasło do VPN i inne do dostępu do NAS, bez uprawnień ADM). Dodatkowy plus to będziesz mógł zamapować foldery, zamiast korzystać z File Station.
 
Przekierowania dla różnych usług możesz wykonać z poziomu QNAP - w myqnapcloud "wyślij do routera", jeśli masz włączone upnp w routerze. Jednak jak piszą inni trzeba trochę pokombinować żeby było bezpiecznie (zmiana konta admin, zmiana portów itp), a trochę ataków ostatnio było. O wiele łatwiej i bezpieczniej jest skorzystać np: z QBELT żeby zrobić sobie dostęp po VPN (dodatkowo inne hasło do VPN i inne do dostępu do NAS, bez uprawnień ADM). Dodatkowy plus to będziesz mógł zamapować foldery, zamiast korzystać z File Station.
Żebym mógł skorzystać z Qbelt to musiałbym mieć jakiś poradnik do tego. Zmapowane foldery już mam zrobione na komputerze .
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Port forwarding
  2. Rtrr
  3. przełącznik wirtualny