Qnap TS-451 ilość kamerek

jacek0226

Entry Technician
Q Associate
9 Styczeń 2015
39
3
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam, ile kamerek można podłączyć bez dodatkowych opłat ?
 
tylko 1 ?

informacje są trochę nie jasne:

Nowa funkcja to „stacja monitoringu video”. Pozwala ona na podłączenie do sieci w której pracuje serwer dwóch sieciowych kamer video. Serwer QNAP pozwala w takim wypadku na rejestrację sygnału video na dysku twardym, podgląd obrazów poprzez przeglądarkę Internet Explorer. Posiada funkcję zapisu ciągłego, zapisu w przypadku wykrycia ruchu lub zapisu według ustawień kalendarza. Dzięki temu nasz serwer zyskuje miano serwera monitoringu video, przydatnego dla małych firm, domków jednorodzinnych i wszędzie tam, gdzie konieczny jest nadzór video dla zapewniania bezpieczeństwa.

a dalej można przeczytać:

"Stacja monitoringu oferuje wszechstronne tryby zapisu obrazu wideo i dźwięku, włączając nagrywanie ciągłe, nagrywanie z detekcji ruchu i harmonogramu. Szeroki wybór kamer z którymi urządzenie może współpracować, obsługa dwukierunkowej transmisji, monitoringu bezprzewodowego i przyjaznej kontroli PTZ to tylko kilka elementów które dziś się liczą w branży nadzoru przemysłowego, a wszystko to jest zupełnie za darmo w urządzeniach QNAP.

nie wiem jak to interpretować wg mnie dwie są za darmo !

są jakieś inne rozwiązania żeby obejść te ograniczenia ?
 
1. zapytaj dystrybutora EPA, AB itd
2. tak kupić licencje na interesujące Ciebie ilości kamer :)
 
Od konsultanta ze sklepu qnap.pl dowiedziałem się że 2 kamerki bez opłat.
 
powiem że za 2 tys. to słabo :-(
 
seria TSV jest dedykowana do monitoringu, dla TS to taki dodatek. Masz za darmo 1 czy 2 kanaly, zeby zobaczyc jak to dziala. Gdy Ci sie spodoba, to po prostu kupujesz maszyne tylko pod monitoring.
 
ok, wiadomo że są sprzęty dedykowane, tylko jaki jest sens ograniczać możliwość podłączenia większej ilości w niższych modelach (chyba tylko $).
Jeżeli sprzęt nie uciągnie to wiadomo że się nie będzie korzystać.
Jak dla mnie duży minus za to:-(
 
To ile kamer zależy od licencji jaka masz. Darmową masz jedna przy zakupie serwera,. Więcej jeśli chcesz musisz kupić licencję. TS-451 bez problemu działa z 4 kamerami ale to nie znaczy ze więcej nie podłączysz. Dedykowany sprzęt który kosztuje dwa razy więcej ma słabsze bebechy.

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk 2
 
podobno 2 przy zakupie w qnap.pl - dowiedziałem się od konsultanta.
 
nie, bo to dwie zupełnie inne firmy
to tak jakbyś chciał przenieść wyposażenie z Mazdy do VW, nie da się.
 
chyba VW do Mazdy