ssd m.2 do Qnap TS-464

bojamar

Nowy użytkownik
Noobie
28 Sierpień 2016
10
1
-1
1
Łódź
QNAP
TS-x64
Ethernet
2.5 GbE
Witam,

właśnie rozpakowałem nowy TS-464. Będą na nim 4 HDD w sumie ok 50TB.
Zanim zabiorę się za podłączenie i instalacje stanąłem przed dylematem/wyborem ssd m.2 do tego sprzętu.

1. Jakie dyski ssd polecacie
2. Jaka ilość dysków ( jeden czy dwa) - jeżeli dwa to dlaczego?
3. Jaka wielkość ( zastanawiałem max do 2tb na jednym), ale nie mam pojęcia jak dobrać prawidłowo i nie chodzi mi o oszczędność.

Zastanawiałem się na wd red SN700 i KC3000

Mimo iż kilka lat temu sprzedałem Ts-253a to uczę się od podstaw.

Zz góry za dziękuję za porady.
 
let me google that for you !

TS-464 | Specyfikacja sprzętowa

1701543044756.png


widzisz ten niebieski link ? kliknę go !

1701543215226.png


no dobra - ale ja chce SSD !
1701543244331.png

ale M2 !
1701543270843.png


mam listę ! Lista kompatybilności - QNAP
:D
 
Widzę, brak zrozumienia zadanych przeze mnie pytań. To już przeglądałem 5 razy i dlatego moje pytania.
Może ktoś doradzi , kto się zna na rzeczy.
 
  • Facepalm
Reakcje: SiewcaRyżu
WD Red SN700 NVMe WDS500G1R0C - rozmiar i tryb pracy (RAID czy bez) sobie wybierz w zależności od twoich potrzeb (jak potrzebujesz dużo miejsca i RAID-1 to weź dwa 2TB).

My się tu nie znamy, rzucamy tylko literkami w monitor i czasami coś mądrego wychodzi ;)

Teraz tryb elektroda: temat wałkowany już 100 razy - użyj opcji szukaj.
 
Ok, ja też się nie znam, dlatego myślałem że tutaj znajdę odpowiedź. NIe wiem jaką pojemność dysków ssd wybrać aby nie przepłacać bez potrzeby. Jak ją obliczyć. Od czego uzależnić dobór wielkości tych dysków.
 
Nikt ci nie powie czego ty potrzebujesz jeśli sam tego nie wiesz. Ten temat naprawdę się przewala w co drugim temacie o dysk SSD i już rzygać się chce powtarzając w kółko to samo. Dzisiaj wystarczą ci dyski 500GB a za 2 lata 1TB będzie za mały - albo ograniczasz swoje zamiary co do tego sprzętu albo za jakiś czas znowu wydajesz kasę.
Ja kupiłem dyski 256GB i mi wystarczają do wszystkiego (system, aplikacje, dockery).
1701600813732.png

No to podstawowe pytanie do czego chcesz te dyski wykorzystać?
Pod system i aplikacje? 1x500GB jest wystarczające. Jeśli chcesz się dodatkowo zabezpieczyć w pewnym stopniu to możesz kupić dwa takie dyski.
Pod system, aplikacje, dockery czy inne wirtualki? 500GB + tyle ile będą zajmowały dockery i wirtualki.
Pod system, aplikacje, dockery/wirtualki oraz cache? 500GB + tyle ile będą zajmowały dockery i wirtualki a drugi dysk tyle ile cache potrzebujesz (jak przewalasz dużo danych i potrzebujesz dostępu do dużej ilości danych szybko to robisz duży cache).
 
Ok, czyli gdzieś na forum to już było. Chyba nie umiałem szukać. Dzięki
 
Kup 2x sn700 2TB połącz w RAID 1 i tu będzie system, apki. Pamiętaj, że ten napis 2TB na opakowaniu okaże się ku twojemu zaskoczeniu, że w rzeczywistości to tak naprawdę ok 1.82TB, no i nadmiarowa alokacja, system, apki, migawki i okaże się, że zostanie Ci nieco ponad 1TB wolnej przestrzeni..
..no i może od razu radiatorki też kup, ale pamiętaj, że tam przy tym złączu przy radiatorze od procka musi być naprawdę dość niski i wąski radiator.
 
Kup 2x sn700 2TB połącz w RAID 1 i tu będzie system, apki. Pamiętaj, że ten napis 2TB na opakowaniu okaże się ku twojemu zaskoczeniu, że w rzeczywistości to tak naprawdę ok 1.82TB, no i nadmiarowa alokacja, system, apki, migawki i okaże się, że zostanie Ci nieco ponad 1TB wolnej przestrzeni..
..no i może od razu radiatorki też kup, ale pamiętaj, że tam przy tym złączu przy radiatorze od procka musi być naprawdę dość niski i wąski radiator.
OK, dzięki.
Szukam teraz odpowiedniego radiatora.
Czy ten od qnap - QNAP HS-M2SSD-02 będzie ok?.
Z tego co próbuję doczytać to chyba nie każdy może się zmieścić.
Można uzyskać informację jakich rozmiarów do tego serwera szukać radiatorków?.
Myślałem, że nie będą potrzebne, ale skoro piszesz, że tak to ta informacją by się przydała.
Połączono posty:

NIe dodałem, że będą potrzebne dwie sztuki bo dokupiłem drugi ssd 2tb
 
Ten, który proponujesz raczej się nie zmieści na ten m2 obok radiatora CPU. Tam jest tak ciasno, że "goły" dysk niewygodnie się instaluje. Tam nie zmieści się żaden radiator, który obejmuje dysk z dwóch stron. No chyba, że rozkręcisz całą ramę na części..
Obok RAMu mam MC1 Pro - pasuje idealnie. A tam obok CPU mam Axagon 6mm ale żeby go tam dać, to trochę trzeba się spocić.
Widziałem tu na forum, że ktoś pisał, że mu tam pasował radiator Akasa - on jest tak lekko ścięty z jednej strony, że może łatwiej wejdzie pod to wzmocnienie od obudowy, po lewej stronie.
 

Załączniki

  • IMG_20231227_173957.jpg
    IMG_20231227_173957.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 56
OK, dobrałem już radiatory.

Teraz myślę nad przełącznikiem. Trunking portów by się przydał.

Sprzęt:
PC jeden port 2,5GbE, qnap Ts-464- 2,5GbE
Po za tym: laptop, drukarka, TR-002

pozostałe sprzęty przez wi-fi
Swiatłówd netia 2gb, ONT i router w jednym z wifi 6
 
Swiatłówd netia 2gb
Fajna sprawa, u mnie nie chcieli założyć, tylko 1 GBit. Podobno na jednym porcie jest max 1 GBit? Więc potrzeba co najmniej 2 urządzeń by wykorzystać max. transfer.
 
Używasz go zamiast sprzętu od Netii czy dodatkowo?
 
Dodatkowo. Router do niego a od niego do urządzeń po kablu.
 
No tak, ja w chałupie też mam wszystko po kablu, znajomy lekarz mówi że WiFi jest b. szkodliwe dla zdrowia, a kumpel informatyk - że podatne na włamania.
 
O tym akurat nie słyszałem, ale szkodliwość WIFI jest potwierdzona badaniami.
 
  • Haha
Reakcje: Lebcio

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts 464
  2. ts-464
  3. 264
  4. dysk m.2
  5. System na RAID
  6. Dyski do TS-464
  7. Ssd cache
  8. System na ssd
  9. radiator
  10. qnap 464
  11. radiator dysk
  12. system ssd
  13. migawki
  14. m.2
  15. m2
  16. radiator do ts-464
  17. qnap do domu
  18. ts-264