Pomoc radarr i brak miejsca / (/dev/ram)

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Hej, czy wiecie do czego służy pamięć w tym miejscu jak ponizej?
upload_2021-2-20_16-3-15.png


Korzystam z Radarr i zaniepokoiła mnie wolna przestrzeń w powyższym miejscu.

Da się ją jakoś zwiększyć?
 
rootfs - czyli katalog glowny partycji systemu plikow - "/"
w przypadku systemów zintegorwanych embedded - jest systemem wirtualnym
hmmm
uruchamia sie urzadzenie qnap, lub inne z embedded linux
odczytuje z nosnika pamieci tj. jak DOM lub HDD obraz z systemem operacyjnym
... i mountuje go w lokalizacji /dev/ram jako pamięć wirtualną z RAM o wielkosci całkowitej 280MB (bo tyle potrzebuje bazowy firmware)
po czym przewala tam dane z pliku .tar.gz do pamieci wirtualnej
system startuje z wykorzystaniem tych plikow (w tym momencie możemy to traktować jako SSD a nawet szybciej)
i voila...
nasz system dziala w tzw. pamieci wirtualnej
reszta aplikacja dziala z dysku

to co odkryłeś to tzw. Embedded OS
to wynik zjawiska odpalania linuxa na platofmie ARM
w serwerach NAS, telefonach komórkowych
i dzisiaj w systemach NAS

absolutnie nic nie pokojącego
 
Tak ogólnie wszystkiego używam bez kontenera. Bo jestem niedzielnym użytkownikiem. Tutaj Q uważam ze odwalił kawał dobrej pracy zostawiając możliwość instalacji programów ze sklepu.

Powiedz proszę jakie korzyści ma kontener? Czy nie ma problemu pracy miedzy sobą Radarr i Jacket itp? No i jak podglądasz działanie kontenerów. Może w końcu się przekonam do tego sposobu pracy.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
1. mam praktycznie najnowszą wersję sonarr/radarr/jackett itd , podziękowania dla fleet <3, powiedz mi ile buildów(wersji) jesteś w plecy w stosunku do strony producenta ?
2. kontenery są odizolowane od qnapa - zezwalasz tylko na dostęp do tego do czego ma mieć
3. wydajność - przydzielam każdemu kontenerowi tylko tyle zasobów ile ma mieć - zauważ że teraz twój radarr może zabrać ci zabrać wszystkie CPU i zjeść cały RAM i nic na to nie poradzisz - docker skutecznie limituje to
4. powtarzalność - możesz wziąć swoją definicję kontenerów i zainstalować je gdzie indziej , przerzucić dane ustawień - i będzie działał dalej jakby nigdy nic
5. separacja programu od systemu i danych, dla radarra musisz zainstalować QMono - kontener ma to już w sobie, jdownloader wymaga javy itd
6. każdy kontener jest read-only (mocno generalizuje) , ustawienia należy trzymać poza kontenerem, dzięki temu nie ma problemów z cofaniem wersji (pozdrawiam @Pawliko i jego problem z QBittorentem na VMce)

Czy nie ma problemu pracy miedzy sobą Radarr i Jacket
Jak widać - działa ;)

No i jak podglądasz działanie kontenerów.
a) container station - zło konieczne
b) portainer -kontener do zarządzania kontenerami - popatrz na film
 

Załączniki

  • 2021-02-20_18-23-10.mp4
    23,2 MB · Wyświetleń: 103
1. mam praktycznie najnowszą wersję sonarr/radarr/jackett itd , podziękowania dla fleet (L), powiedz mi ile buildów(wersji) jesteś w plecy w stosunku do strony producenta ?
Rowniez jestem na najnowszej wersji...bo te aplikacje maja autoupdater xD
3. wydajność - przydzielam każdemu kontenerowi tylko tyle zasobów ile ma mieć - zauważ że teraz twój radarr może zabrać ci zabrać wszystkie CPU i zjeść cały RAM i nic na to nie poradzisz - docker skutecznie limituje to
ai.imgur.com_h5b5bU2.png

VM rowniez pozwala przydzielic tyle zasobow, ile chce. Ale po co? Skoro jak widac na w/w zdjeciu sonar,radar,jacker, i 4 inne powiazne aplikacje nie robia zadnego problemu z wydajnoscia. Na wykresie masz srednie uzycie zasobow na przestrzeni TYGODNIA. Jak widac nie ma potrzebny nic ograniczac ani kombinowac ;)

4. powtarzalność - możesz wziąć swoją definicję kontenerów i zainstalować je gdzie indziej , przerzucić dane ustawień - i będzie działał dalej jakby nigdy nic
To duzy plus, ale to samo daje ci robienie backapu calej VM ;)

Ale ogolnie pigers ma racje, docker > VM.
Z tym ze mam mocny serwer, i szczerze kolo dupy mi lata czy VM z tymi programami wezmie mi 0.5% CPU, czy 0.2% jak przejde na dockera :D
 
Jak widac nie ma potrzebny nic ograniczac ani kombinowac
To teraz każ koledze zainstalować nową VMKe (gdzie sam przyznał WTF) :>

Ale ogolnie pigers ma racje, docker > VM.
Do zastosowań multimedialnych - pokazuje pazura.
Plexa macie w kontenerze?
Emby mam w kontenerze - jeden czort czy plex czy emby
chociaż dla plexa jest jeden fajny kontener którego mega zadroszcze - ombi ssie przy nim ;( : Docker Hub

z emby sobie poczekam :|
ah - no i zapomniałem o najważniejszym!
jak testujesz kontenery - to nie pozostawisz po sobie bałaganu ! zabijasz kontener, kasujesz obraz i tyle w temacie :>
 
To jeszcze spytam. Plexa macie w kontenerze?
Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
Nie, na innej VM :D
chociaż dla plexa jest jeden fajny kontener którego mega zadroszcze - ombi ssie przy nim
yy, no widzisz, nie ma obrazu dockera i juz sobie nie radzisz z instalacja manualna xD?
jak testujesz kontenery - to nie pozostawisz po sobie bałaganu ! zabijasz kontener, kasujesz obraz i tyle w temacie :
Kasujesz cala vm wpizdu i tyle w temacie :D
 
To ostatnia rzecz ponieważ mam słabego NAS. Czy muszę przydzielić z góry zasoby dla kontenera? Czy weźmie sobie tyle ile ma wolnych zasobów NAS. Przy VM pamiętam że musiałem z góry założyć ile chce zabrać z swojego NAS.

Zastanowię się nad tym. Do tej pory nie umiałem sobie z tym poradzić.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wolna pamięć
  2. sonarr