Pomoc Rolnictwo CHIA

Damian

Persona grata!
Q's Architect
22 Styczeń 2016
739
3
163
43
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Cześć,
jako, że nie znam się na kryptowalutach chciałem się zapytać czy ktoś z was uruchomił farmienie CHIA na Qnapie? Skoro NAS działa 24h na dobę, może wykorzystać wolną przestrzeń dyskową jaką mam do zabawy z kryptowalutami. Ktoś z Was próbował czegoś takiego? Jest sens?
 
Po za tym, że raz mi dysk współdzielony w gdrive usunęli nie mogę się przyczepić. Planują wprowadzić dodatkowe opłaty więc trzeba się śpieszyć z zakupami.
 
Odpaliłem google, wpisałem "Chia" i na pierwszej polskiej stronie, na pierwszym artykule wyskoczył mi taki "fachowy" kwiatek, cytuje:
"Teraz kryptowaluty mogą spowodować nowy niedobór komponentów komputerowych, a dokładniej tylko jedną nową kryptowalutę. Jest to Chia, która została stworzona, aby być przyjazną dla środowiska i zamiast wykorzystywać moc kart graficznych, będzie korzystać z energii dysków SSD lub dysków twardych!"

Śkislem srogo. Opis jak na #audiovoodoo.

Prywatnie nie wkladalbym tego na nas do czasu jak nie sprawdzisz jakie to faktycznie obciążenie generuje dla HDD/SSD i CPU.
 
  • Lubię to
Reakcje: Ice
Chyba pojemność bo pojawiają się takie informacje:

Na razie prawie wyłącznie w Chinach, ale chyba wszyscy mają świadomość, że przełożenie na rynek europejski będzie szybkie i odczuwalne. Chińscy górnicy od jakiegoś czasu kupują tyle dysków HDD i SSD, na ile tylko mogą sobie pozwolić. Najbardziej poszukiwanymi produktami są high-endowe nośniki z pojemnością od 4 do 18 terabajtów.
 
Dużo RAM-a i jeszcze więcej HDD najlepiej w postaci serwerowych SSD...
Właśnie nabyłem 4x10TB HC330 no ale mam tylko 16GB RAM.... kicha.
Będzie można coś najwyżej po farmić hobbystycznie...