Ankieta Serwer DLNA - QNAP, Twonky, Plex, Emby, Jellyfin, czy inny?

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 202
31
2 297
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
W związku z wycofaniem Twonky Server z najnowszych serwerów QNAP NAS, firma QNAP wraz z QNAP Club przeprowadza ankietę nt. sposobu korzystania z materiałów audio/video na odbiornikach TV przez użytkowników.

UWAGA!
  • W rozumieniu poniższej ankiety należy traktować DLNA jako usługę strumieniowania w tym standardzie a nie aplikacje klienckie takie jak Plex, które można zainstalować w odbiorniku TV

  • Jeśli korzystasz z Plex/Emby ale do odtwarzania zamiast standardu DLNA wybierasz dedykowaną aplikacje Plex/Emby na swoim TV, proszę zaznaczyć opcję:
    Nie korzystam ze standardu DLNA, używam klienta Plex/Emby lub Kodi do odtwarzania mediów
 
  • Lubię to
Reakcje: lord_yabol
upload_2020-2-7_14-37-18.png


póki co DLNA przegrywa :D
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Szkoda że serwery DLNA nie dostarczaja więcej informacji o plikach.
Dla tego wolę korzysta w przeglądarce z plex lub ich odtwarzacza multimediow.
Nie po to uzupełniam dane filmów aby dostawać tylko nazwy filmów w kliencie DLNA.
 
W związku z wycofaniem Twonky Server z najnowszych serwerów QNAP NAS, firma QNAP wraz z QNAP Club przeprowadza ankietę nt. sposobu korzystania z materiałów audio/video na odbiornikach TV przez użytkowników.

UWAGA!
  • W rozumieniu poniższej ankiety należy traktować DLNA jako usługę strumieniowania w tym standardzie a nie aplikacje klienckie takie jak Plex, które można zainstalować w odbiorniku TV

  • Jeśli korzystasz z Plex/Emby ale do odtwarzania zamiast standardu DLNA wybierasz dedykowaną aplikacje Plex/Emby na swoim TV, proszę zaznaczyć opcję:
    Nie korzystam ze standardu DLNA, używam klienta Plex/Emby lub Kodi do odtwarzania mediów
Najlepszym "serwerem" DLNA w konfrontacji z tymi stosowanymi przez QNAP, to p prostu zwykły pendrive na USB a QNAP'a wyłączyć, bo szkoda prądu. Korzystanie z DLNA na QNAP,ie to masakra.
 
  • Sad
Reakcje: Penerros
Do dzis okolo 2 lata nie udalo mi sie wlaczy zdjec na telewizorach Sony i Samsung, LG po wielu bojach chodzi ale tez tragicznie.
Plex uzywam od niedawna i przy wiekszej ilosci zdjec potrafi sie niezle zwiesić, a sprzęt porządny
TVS-471 i7 16GB
30TB (4x10 IRON) raid5,
SSD 1TB na virtualki i 250 GB na buforowanie na karcie rozszerzeń
 
Do dzis okolo 2 lata nie udalo mi sie wlaczy zdjec na telewizorach Sony i Samsung, LG po wielu bojach chodzi ale tez tragicznie.
Plex uzywam od niedawna i przy wiekszej ilosci zdjec potrafi sie niezle zwiesić, a sprzęt porządny
TVS-471 i7 16GB
30TB (4x10 IRON) raid5,
SSD 1TB na virtualki i 250 GB na buforowanie na karcie rozszerzeń
Szkoda że serwery DLNA nie dostarczaja więcej informacji o plikach
takie jest założenie DLNA, proste dostarczenie danych
i nawet to proste dostarczanie danych nie działa poprawnie.... takie wygląda w praktyce to założenie DLNA u QNAP'a. Dlatego najlepiej kopie zapasowe wykonywać na swoim dysku dodatkowym, QNAPa wyłaczyć, bo więcej czasu człowiek straci na doktoryzowaniu się nad czymś co i tak dobrze pracować nie będzie. Oszczędzi się w ten sposob prąd, nerwy i czas. Potrojny zysk. Oczywisty i wymierny.
 
Ja ma LG 4K i nie mam problemu z odtwarzaniem z Qnapa multimediów. Łączę po LAN Qnapa a TV po WiFi bo tylko jedno gniazdo RJ mam w salonie. Problem miałem z łączeniem gdy w routerze Asusa ustawiłem sieć 2.4 na hide ale po zmianie na widoczna już po problemie. Mam "salonowego" Qnapa HS-453DX z 16GB RAM, 2x1TB SSD i 2x4TB WD Red.
Btw: Ciekawe czy pójdzie na tym qts hero...
 
i nawet to proste dostarczanie danych nie działa poprawnie.... takie wygląda w praktyce to założenie DLNA u QNAP'a
To było przecież do wyboru Twonky albo Plex czy Emby. No chyba, że Twój TV sobie nie radzi z tym standardem. A obstawiam, że nie radzi albo nie sprawdziłeś alternatyw.
 
  • Lubię to
Reakcje: Penerros

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. media streaming addon
  2. twonky
  3. Media Streaming add-on
  4. twonky media
  5. kino domowe
  6. plex napisy
  7. dlna