Pomoc Serwer www, domena, synchronizacja plików

Suchjy

Entry Technician
Q Associate
23 Listopad 2017
61
1
8
32
QNAP
null
Ethernet
null
Chciałbym, wykorzystać serwer WWW na QNAP do wystawiania na nim stron WWW na zewnątrz. Tylko robocze serwisy do pokazywania wersji dev dla klientów.

1. Pracuje na bazie danych SQL i plikach HTML/PHP.

Pytanie czy możliwe jest pracowanie na serwerze na localhoscie, synchronizacja bazy i plików z serwerem WWW na QNAP?
Czy lepiej stawiać wszystko na QNAP i poprostu synchronizować sobie same pliki - jako "współdzielony folder" z synchronizacja w 2 strony?

2. Załóżmy, że uruchomiłbym wersję beta aplikacji na serwerze QNAP, pliki i baza stałyby tam. Modyfikacja plików odbywała by się przez FTP.

W jaki sposób mogę podpiąć pod mój serwer WWW domenę z zewnątrz. np. "www.Cyberkraina.pl" oraz subdomeny "www.sub1.cyberkraina.pl" itd.?
Gdzie znajdę gotowy jakiś konkretny poradnik jak zrobić krok po kroku?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0378 Build 20171117
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Pytanie czy możliwe jest pracowanie na serwerze na localhoscie, synchronizacja bazy i plików z serwerem WWW na QNAP?
Możesz to wyjaśnić albo jakoś zrozumialej opisać?

W jaki sposób mogę podpiąć pod mój serwer WWW domenę z zewnątrz. np. "www.Cyberkraina.pl" oraz subdomeny "www.sub1.cyberkraina.pl" itd.?
Przede wszystkim musisz te zmiany wykonać na serwerze DNS na którym skonfigurowana jest domena. Dla adresu z subdomeną, tworzysz tą subdoemnę i tak jak dla doment musisz edytować rekord A w którym podajesz swój adres IP zewnętrzny.
 
W jaki sposób mogę podpiąć pod mój serwer WWW domenę z zewnątrz. np. "www.Cyberkraina.pl" oraz subdomeny "www.sub1.cyberkraina.pl" itd.?
Przede wszystkim musisz te zmiany wykonać na serwerze DNS na którym skonfigurowana jest domena. Dla adresu z subdomeną, tworzysz tą subdoemnę i tak jak dla doment musisz edytować rekord A w którym podajesz swój adres IP zewnętrzny.[/QUOTE]

Ok. A znajde gdzieś instrukcję jak to zrobić? Jak mam przypisać do tej domeny katalog "WEB"?
Czy po prostu wskazuje rekoredem "A" IP mojego serwera (zewnętrzne) i reszta, tj. przypisanie domeny do konkretnego katalogu czy MYSQL'a odbędzie się samo?
 
A znajde gdzieś instrukcję jak to zrobić?
Przede wszystkim u rejestratora Twojej domeny

Dla głównej domeny "domena.pl" jak ustawisz rekord A wyświetli Ci się wszystko co masz w folderze /web natomiast jak utworzysz subdomenę np. sub.domena.pl to oprócz zmiany rekordu A dla subdomeny, musisz jeszcze dodać host virtualny w konfiguracji serwera www na Qnapie i wskazać mu folder do jakiego ma prowadzić.
 
DDNS to nie do końca jest to samo co DNS, a przynajmniej w temacie o którym piszemy. To co Ci wysłałem powinno Cię interesować w zakresie konfiguracji serwera www i subdomen, reszta jest do wykonania po stronie rejestratora domeny a dokładniej miejsca w którym jest ona utrzymywana. Gdzie wykupiłeś domenę?
 
Czyli

Czyli włączam WEBDAVA - co da mi też dostęp do "dysku sieciowego z plikami stron".

I później teoretycznie konfiguruję jak tutaj:
awww.qnap.com_images_products_Application_notes_virtualhostNo16_04.png


Przekierowuję domenę z IP serwera i działa?

Domenę mam w masternet.pl
 
Dokładnie, chociaż co do WEBDAVa nie musisz tego włączać jeśli chcesz mieć tylko działającą stronę. Dostęp do plików możesz mieć normalnie za pomocą SMB, oczywiście nie wiem co chcesz dokładnie uzyskać. Co do tej firmy to nie znam jej i nie pomogę, chyba że udostępniają CPANEL do konfiguracji.
 
Nie wiem jak jest u nich ale ja mam domeny na Netmarku i odkąd pozbyłem się hostingu to nie mam też dostepu do CPANELu ale jak mam jakąś konieczność rekonfiguracji domeny to pisze na support i od razu mi zmieniają.
 
Acha czyli można załatwić to przez nich. Sprawdzę, dzieki
Nie wiem jak jest u nich ale ja mam domeny na Netmarku i odkąd pozbyłem się hostingu to nie mam też dostepu do CPANELu ale jak mam jakąś konieczność rekonfiguracji domeny to pisze na support i od razu mi zmieniają.

Czyli tak o ma to wyglądać?

Konf domeny:
upload_2017-11-23_13-50-26.png


Serwer:
upload_2017-11-23_13-44-51.png
 

Załączniki

  • upload_2017-11-23_13-44-21.png
    upload_2017-11-23_13-44-21.png
    4 KB · Wyświetleń: 75
Głównej.
Tak o to wygląda:
upload_2017-11-23_13-51-14.png


Jakiś DNSów tej domenie nie muszę zmieniać?

Powiedz mi jeszcze proszę jak przekierować subdomenę?

I jak chcę HTTPs - to muszę zrobić tez przekierowanie portu co nie?
 
Chciałbym, wykorzystać serwer WWW na QNAP do wystawiania na nim stron WWW na zewnątrz. Tylko robocze serwisy do pokazywania wersji dev dla klientów.

1. Pracuje na bazie danych SQL i plikach HTML/PHP.

Pytanie czy możliwe jest pracowanie na serwerze na localhoscie, synchronizacja bazy i plików z serwerem WWW na QNAP?
Czy lepiej stawiać wszystko na QNAP i poprostu synchronizować sobie same pliki - jako "współdzielony folder" z synchronizacja w 2 strony?

2. Załóżmy, że uruchomiłbym wersję beta aplikacji na serwerze QNAP, pliki i baza stałyby tam. Modyfikacja plików odbywała by się przez FTP.

W jaki sposób mogę podpiąć pod mój serwer WWW domenę z zewnątrz. np. "www.Cyberkraina.pl" oraz subdomeny "www.sub1.cyberkraina.pl" itd.?
Gdzie znajdę gotowy jakiś konkretny poradnik jak zrobić krok po kroku?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0378 Build 20171117
Model serwera: QNAP TS-231P

Cześć

A jeszcze przewrotnie podpytam, czy może nie lepiej jest postawić sobie środowisko testowe na kontenerze przez Container station?

Jeśli chodzi o synchronizację plików w folderach to proponuje Qsync - wystawianie FTP na stałe na świat jest dosyć ryzykowne.

Pytanie do Twojej konfiguracji czy masz zmienny IP czy stałe? Bo jak zmienne to trzeba trochę zmodyfikować konfigurację. Pozatym proponuje ogarnąć przekierowanie na Vhosty przez SSH w pliku konfiguracyjnym Apacha, bo mi przez panel ustawień nie działało to za dobrze.