Pomoc Sonarr - pierwsza konfiguracja

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Postanowiłem zainstalować Sonarr i mam dwa pytania do osób znających ten program. Podczas pierwszej konfiguracji bez problemu połączyłem się z rTorrentem ale zatrzymałem się na etapie dodawania Indexera. Korzystam z prywatnego trackera i być może tutaj leży problem z brakiem użycia kanału RSS i błędem nieprawidłowego url?

Aplikacją zainteresowałem się po przeczytaniu posta @pigers jednak zastanawiam się czy sama aplikacja oferuje coś więcej niż standardowe pobieranie torrentów z kanałów RSS jakie oferuje rTorrent?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170121
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Must not contain: sub - bo nie chcesz żeby tłumaczenie pl dotyczyło samych napisów
Jeszcze raz powtórzę że to genialne ustawienie które może odmieni moje życie =P.

Chciałbym abyś podpowiedział co trzeba zrobić aby pobierało filmy gdy znajdzie polskie napisy (niekoniecznie język)?
 
Tracker PS tytułu polskich seriali daje po polsku w nazwie, przez co Sonarr nie umie ich znaleźć.


Nie testowałem jeszcze ale w przypadku polskich nazw sprawdził bym ustawienie profilu język "Polish"


poddaje się 3x próbowałem to ustawić prosze na pw kogoś ogarniętego w temacie o pomoc!


Napisz tutaj co udało Ci się ustawić a gdzie polegleś, jaki tracker chcesz dodać. PW jest raczej złą opcją bo pomagasz jednej osobie. Post może pomóc innym w przyszłości.


Jeszcze raz powtórzę że to genialne ustawienie które może odmieni moje życie =P.


Cieszę się, że pomogłem.


Chciałbym abyś podpowiedział co trzeba zrobić aby pobierało filmy gdy znajdzie polskie napisy (niekoniecznie język)?


Raczej nie jest to możliwe chyba że tracker/uploder w jakiś sposób opisuje wstawki z napisami wtedy odpowiedni tag powinien załatwić sprawę. Niestety nie mam PS i nie sprawdzę.

Ja napisy pobieram przez Kodi i jest to na tyle wygodne że nie szukalem alternatywy.
 
Nie testowałem jeszcze ale w przypadku polskich nazw sprawdził bym ustawienie profilu język "Polish"
Podpowiesz mi w którym miejscu? I pytanie czy jak zmienię na polski to czy będą pobierały się wstawki napisane w języku angielskim, taka zależność.
Raczej nie jest to możliwe chyba że tracker/uploder w jakiś sposób opisuje wstawki z napisami wtedy odpowiedni tag powinien załatwić sprawę. Niestety nie mam PS i nie sprawdzę.

Ja napisy pobieram przez Kodi i jest to na tyle wygodne że nie szukalem alternatywy.
Teraz uważam ze to było głupie pytanie. Plex i SubZero robi mi robotę.
 
Podpowiesz mi w którym miejscu? I pytanie czy jak zmienię na polski to czy będą pobierały się wstawki napisane w języku angielskim, taka zależność.

Wstawki nadal się będą pobierały normalnie bo zmieniasz ustawienia tylko dla jednej pozycji. Opiszę jak wrócę we wtorek bo jestem na wyjeździe i kompa ciężko.
Co do problemu to wynika on z tego że baza seriali ma angielskie tłumaczenia filmów. Tracker PS tytułu polskich seriali daje po polsku w nazwie, przez co Sonarr nie umie ich znaleźć. Pytałem ich ale nie będą wstawiać wstawek z angielskimi tytułami.

Niestety cały czas nie umiem uruchomić Jackett wiec nie ma pewności czy działa ale fajnie by było gdybyś przetestował i dał znać.

Sonarr:
  • Setings
    • Profiles -- dodaj nowy
      • Name -- Polski
      • Language -- Polish
      • Cutoff -- wg uznania
      • Qualities -- jakość wg uznania
      • save

  • Wchodzimy w ustawienia interesującego nas Polskiego serialu:
    • Profile -- Polski
    • Tags -- w zależności od tego jak ustawiłeś Restrictions:
      • Jeżeli nie masz tagów a restrykcje ustawiłeś globalnie to w zakładce "Restrictions" potrzebujesz stworzyć pusty tag i go wstawić
      • Jeżeli stworzyłeś jakieś tagi zostawiasz to pole puste
    • save
 
Sonarr:
  • Setings
    • Profiles -- dodaj nowy
      • Name -- Polski
      • Language -- Polish
      • Cutoff -- wg uznania
      • Qualities -- jakość wg uznania
      • save

Ok, to ten sposób znałem i był dla mnie oczywisty. Działa jak najbardziej ale pod warunkiem że tytuł filmu na Trackerze jest w języku angielskim.
 
Szkoda. Miałem nadzieje, że po zmianie ustawień języka będzie szukać polskiej nazwy. Wychodzi z tego, że funkcja "Language" nie działa?
No trudno polskich wstawek nie ma tak dużo wiec nic się nie stanie jak będziemy pobierać ręcznie.
 
to nie sonarr, prędzej pokazały się one (pl nazwy/opisy) w Home :: TheTVDB bądź Xross Entity Map | Xem

np: Lost @ TheTVDB

upload_2019-7-26_9-47-42.png


upload_2019-7-26_9-48-59.png
 
Ok. Rozumiem. Chociaż do tej pory miałem tak że na trackerze tytuł musiał być w oryginalnym tytule czyt. angielskim. Teraz np. The Teach wyszukuje po nazwie w Naszym rodzimym języku na trackerze, co kiedyś nie mogłem osiągnąć.
Dziwne Watahy nie widzę, Belfra widzę i Nielegalnych też już widzę.

W takim razie co trzeba zrobić w TheTVDB. By ten serial był widoczny?